renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
legenda
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Jul 2013, 11:26

renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a legenda »

Včeraj se mi je prižgala opozorilna lučka na kateri je akumulator in piše low batery. Saj mi je jasno, kaj to pomeni, ni mi pa čisto jasen vzrok za to. Takoj sem posumil, da je šel altenator in se je pač akumulator izpraznil.... Avto sem po nekaj minutah ugasnil in ni več vžgal (prazen akumulator). Z kabli smo ga spet oživeli, zanimivo pa je, da se lučka low batery ugasne, ko avto malo "sturiram" (navijem obrate). Torej altenator vendar ni čisto fuč??? A je možno, da je akumulator tako slab? Saj vem, da bom moral do avto električarja, a kdo pozna kakšnega dobrega (pa ne predragega) v okolici Kranja?
Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a robertp »

Koliko je star akumulator?
Čisto tako, nekje 4 leta, potem pa zna kapaciteta pasti. In če ta zadeva pade pod neko vrednost, ti tester za akumulatorje javi da je fuč.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Najprej menjaj akomulator. Na naši se občasno opozorilo izpisuje že skoraj 1 leto pa se še ni zgodilo da avto nebi vžgal tudi po daljšem mirovanju. Je pa pri naši akomulator star več kot 6 let.
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Jaz imam v mojem montirqno ozvocenje pa se mi vsake toliko casa ko igra muzika izpise to opozorilo. ko pade napetost pod doloceno ti javi. ni nic takega, avto je se vedno vzgal. lp
Uporabniški avatar
legenda
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Jul 2013, 11:26

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a legenda »

Naj povem, da sem včeraj celo popoldne polnil akumulator (vsaj 10 ur), polnilec je pokazal, da je napolnjen 100%. Grem v avto, vžgem in čez 2-3 minute spet rdeča lučka z akumulatorjem in "low batery" opozorilo. Torej bo res najbrž akumulator??? Saj če bi bil ok, bi najbrž nekaj časa moral zdržati, tudi če ne bi altenator polnil, a ne?
Uporabniški avatar
Andyr26
Prispevkov: 232
Pridružen: 29 Maj 2009, 14:34

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a Andyr26 »

tako nekako ja.

Lp
Renault Laguna II Initiale Paris 2.0dci 127kW l.2007
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a Spula »

legenda napisal/-a:Naj povem, da sem včeraj celo popoldne polnil akumulator (vsaj 10 ur), polnilec je pokazal, da je napolnjen 100%. Grem v avto, vžgem in čez 2-3 minute spet rdeča lučka z akumulatorjem in "low batery" opozorilo. Torej bo res najbrž akumulator??? Saj če bi bil ok, bi najbrž nekaj časa moral zdržati, tudi če ne bi altenator polnil, a ne?
Tako je. Drugače pa se zapelji do enega mehanika/avtoelektričarja, ki ima tester za aku. da ti 100% potrdi zanič akumulator.
RenaultSport
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a joztom »

Ali pa jermenico glavne gredi?
Uporabniški avatar
legenda
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Jul 2013, 11:26

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a legenda »

Jermenico? Kje pa to vidim, če je za nič?
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a Samojed »

joztom je imel menda toliko težav, da vidi probleme tudi tam kjer jih ni. Če bi bila hin jermenica glavne gredi - bi svetila lučka za polnjenje, odpovedal bi servo (tudi lučka) in odpovedal bi klima. Da ropotanja sploh ne omenjam. Skratka za omenjen problem je približno enako šans da je kriva jermenica glavne gredi kot zavora na rezervnem kolesu :)
LP, Samojed
Uporabniški avatar
igor64
Prispevkov: 14
Pridružen: 31 Dec 2013, 17:29

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a igor64 »

akumulatorji z ugodno ceno: agroizbira prosen v čirčah, tudi za avtomobile :-)
Uporabniški avatar
legenda
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Jul 2013, 11:26

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a legenda »

Danes sem kupil nov akumulator (ravno tam kjer priporočaš). Po 1-2 minutah se prizge spet lučka. Že dogovorjen termin pri avto električarju. Najbrž bo alternator. Sra...
Uporabniški avatar
legenda
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Jul 2013, 11:26

Re: renault laguna 2.0 dci- low batery opozorilo

Odgovor Napisal/-a legenda »

Pa da še zaključim zgodbo. Problem je bil v alternatorju (šli so ležaji, posledično rotor). Popravilo 170 eur (+85eur nov akumulator) :(
Odgovori