Šobe - povratni vod

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
lazo23
Prispevkov: 215
Pridružen: 02 Feb 2008, 17:06

Šobe - povratni vod

Odgovor Napisal/-a lazo23 »

Lep pozdrav iz ene izmed šob mi na vrhu rahlo solzi dizl. Zadeva je sledeča ko sem iz vrha šobe potegnil plastični čep, iz katerega gre cevka (temu se reče povratni vod) sem videl da je dihtunga oziroma natančneje o-ring natrgan in to je vzrok da mi dizl rahlo solzi iz vrha šobe. Sedaj pa me zanima kje dobiti samo ta o-ring ki je ZELENE BARVE namreč mora biti odporen na agresivnost dizla kajti res se mi zdi neumno kupovati komplet povratni vod za okli 70 eur če dam lahko za tak o-ring ki pa je res zelo zelo majhen velikosti okoli 4mm praktično nič v primerjavi z kompletnim povratnim vodom, problem nastane edino pri tem, da je ta o-ring verjetno nestandarden... Za vse informacije vam bom hvaležen..

Lep dan...
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Šobe - povratni vod

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Ne vem od kod si, moj mehanik ga je dobil v tinexu v Šenčurju, strošek 7 centov ali nekaj takega - sitnica. Zamenjan 2 leti nazaj in še vedno drži. Je pa to kar stalna napaka opažam...
Slika
lazo23
Prispevkov: 215
Pridružen: 02 Feb 2008, 17:06

Re: Šobe - povratni vod

Odgovor Napisal/-a lazo23 »

Sej nekako problem dobit ga glih ni sam rabil bi točne mere tega o-ringa namreč teško ga je natančno zmert z šublerjem ker je tako majhen in načet... če slučajno veš mere bi ti bil hvaležen za info...
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Šobe - povratni vod

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Dimenzij pa ne bi vedel. Nisem sam rihtal.
Slika
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Šobe - povratni vod

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

V koliko je O ring uničen, se ne ve mer, se izmeri njegovo ležišče in kaj tesni ...................... pa se dobi točne mere. Ali se je preverilo pri pooblaščencu, če obstaja posamezno??

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
lazo23
Prispevkov: 215
Pridružen: 02 Feb 2008, 17:06

Re: Šobe - povratni vod

Odgovor Napisal/-a lazo23 »

Za vsak primer sem povprašal pri pooblaščencu in itk sem vedu odgovor tega oringa mi ne prodajamo temveč celotni povratni vod hehe pač neeee jok brate odpade, mal sem poguglu in najdu firmo v črnučah. ki izdelujejo o-ringe jih imajo 5000 vrst in grem jutr zadevo iskat bilo mi je rečeno da bi blo čudež če mi tega ne bi imeli :) tko da poročam kako sem rešil zadevo definitivno me bo prišlo tam okoli 40 centov ne pa komplet povratni vod za 70 eur nevem nej se ta renault koncern nekam utakne barabe... :angel:
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Šobe - povratni vod

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Če ti kaj pomaga, moj mehanik je kupil nekih 10 različnih in malo preizkušal, je šlo zelo na tesno gor in kot pravim, tesni že 2 leti.
Slika
Odgovori