težave z daljinskim odklepanjem laguna 1

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
pavle
Prispevkov: 1
Pridružen: 31 Avg 2013, 22:03

težave z daljinskim odklepanjem laguna 1

Odgovor Napisal/-a pavle »

Imam težavo pri daljinske odklepanju lagune 1 faza 2: večji del lanske (2012/13) zime mi daljinca nista delala, poizkusil sem vse- jih ponovno programirati z vstavljanjem v ključavnico in pritiskanjem gumba za odklepanje na konzoli (nič se ni zgodilo), menjal sem baterije, pri uradnem serviserju je bil avto priklopljen na računalnik (napaka ni bila zaznana), potem pa je letos lepega vročega sončnega aprilskega dne naenkrat vse začelo delati, kot mora- brez izjeme se je celo poletje dalo odklepati z obema daljincema. Od prejšnjega tedna, ko se je ohladilo in začelo deževati, pa daljinsko odklepanje kar naenkrat spet ne dela- spet sem zamenjal baterije v obeh ključih in nič.
Šel bi k uradnemu serviserju, vendar bi mi verjetno predlagal menjavo celotne s tem povezane elektronike in ključev, kar bi stalo več, kot je vreden avto. Ali je možno, da je napaka povezana z vlago/ temperaturo ozračja? Še to: po poletnem izletu v avtopralnico se je dalo normalno odklepati.

Pa še to: z zimskim vremenom povezano napako je ta avto že imel: celo zimo pred petimi leti ni delalo intervalno brisanje sprednje šipe, tudi takrat je bil uradni servis nemočen (˝verjetno vam je šel motorček˝), ja-pa-ja-de, s pomladjo je zadeva začela sama od sebe spet pravilno delati, od takrat s tem ni težav.

Hvala za pomoč.
Odgovori