5 let star zračni filter v avtu???

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
kangoo_oasis
Prispevkov: 16
Pridružen: 20 Feb 2013, 20:29
Kraj: Slovenske Konjice

5 let star zračni filter v avtu???

Odgovor Napisal/-a kangoo_oasis »

Danes sem na svoji Laguni II 1.9 Dci menjal olje in filtre. Ko sem odprl ohišje zračnega filtra me je skoraj kap. Notri je bilo nekaj, kar je bilo filtru samo še podobno, na njem pa datum iz leta 2008... tudi če predvidevam, da je nekdo notri vtaknil 2 leti staro zalogo, je ta filter bil notri vsaj 3 leta... ne morem verjet, da je lahko kak lastnik tako površen, glede na to, da stane filter 10 €... . Šel sem pogledat liste za menjavo olja v pvc ovoju ki so z vezico pritrjeni na del motorja in dejansko ugotovil, da že par let ni nihče obkljukal zračnega filtra... .

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: 5 let star zračni filter v avtu???

Odgovor Napisal/-a Spula »

Sem tudi sam že imel primer, ko filter sploh ni šel ven v enem kosu ampak je bil kot čips, sicer v Audi 2.5 kaj čmo nekateri pač šparajo pri vseh možnih stvareh :mrgreen:
RenaultSport
Uporabniški avatar
kangoo_oasis
Prispevkov: 16
Pridružen: 20 Feb 2013, 20:29
Kraj: Slovenske Konjice

Še filter kabine - nič bolje...

Odgovor Napisal/-a kangoo_oasis »

... po menjavi filtra kabine pa sem dokončno prepričan, da moja Laguna že par let ni videla svežega potrošnega materiala... tudi filter goriva je bil poln nekakšne goste mase.... po menjavi vseh filtrov je povprečna poraba padla za cca 0,2L /100 km
Filter kabine:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: 5 let star zračni filter v avtu???

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Imam podobne izkušnje...
Včeraj sem peljal golfa od svakinje na servis, do zdaj je bil zaradi garancije vedno servisiran na pooblaščencu (na vsakih 15.000 km), ker pa garancije ni več sem ga peljal k privatniku, ki mu zaupam. Pri 75.000 km ni bil še nikoli menjan noben filter, razen oljni. Tudi svečke, ki imajo predvideno menjavo pri 60.000 km niso bile menjane. Najbolj pa me je pogrelo, ko sem ugotovil, da se je do zdaj v motor točilo napačno olje (ni bilo po ustreznem standardu), ker pa gre za turbo-bencinski motor, zna to biti na dolgi rok usodno za turbino. Zdaj je notri pravo olje, in se že pozna pri hladnem zagonu, da je motor bistveno bolj miren in tišji.
Pri Mercedesu od mame je bilo podobno, s tem, da so tam na pooblaščencu zaračunali menjavo in nov filter, zamenjali jih pa niso.
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Odgovori