Katero olje

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Katero olje

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

Vem, da je bilo na to temo veliko predebatiranega, pa vseeno. Za 1.9dci (laguna2) skoraj vsi priporočate Elf Evolution SXR 5W40 in to sem mel namen danes nabavit, nakar me v eurotonu vprašajo, kateri avto mamo in pravi, da jim na pcju piše, da olje ni podprto za renault 1.9dci :shock: Mu pravim naj pusti vse skup, pa da se vrnem nazaj :lol: Nato mi je priporočal olje MOTUL 8100 X-cess 5W-40 - cca 40€.

To pa piše na eurotonovi spletni strani za Evolution:
ELF EVOLUTION SXR 5W40 5L

Ustreza specifikacijam: ACEA 2004:A3/B4, API: SL/CF. RENAULT(razen 1.9 dCi). :)
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Katero olje

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Tukaj imaš specifikacije olja Evolution SXR 5w40. Lepo piše, da olje ustreza renault standardu RN0710, ki ga zahteva 1.9 dci motor BREZ DPF-ja, v kolikor pa imaš DPF potem je zate pravo olje po standardu RN0720 (npr. Elf Solaris). Tisto kar piše na eurotonovi spletni strani je pa očitno napaka. Vedno glej kaj piše zadaj na kantici z oljem, tisto je važno!
Drugače je pa tudi Motul odlična izbira.
RN0710 standardu ustrezajo olja: Elf Evolution SXR 5w40, Shell Helix Ultra 5w40, Mobil Super 3000 x-1 5w40, Motul X-cess 8100 5w40...

Na kratko o standardih pa tole:

RN0700: bencinski motorji brez turba
RN0710: dizli brez DPF, turbo bencinarji, RS (renault sport) motorji
RN0720: dizli z DPF filtrom
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: Katero olje

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

Saj to mi je čudno, velika večina jih vliva Evolutiona not :D Pa ne, nimam DPF-ja. Bo kar Evolution šel v lagunco, čeprav meje tale motul kar malce zamikal :lol:
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Katero olje

Odgovor Napisal/-a joztom »

Jaz sem že pred časom šel iz Evolution SXR 5W40 a Motul X-cess 8100 5W40. Kakšne drame ni, se mi pa po občutku zdi boljši in nadaljujem na Motulu.
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: Katero olje

Odgovor Napisal/-a ridder »

Jonathan napisal/-a:Saj to mi je čudno, velika večina jih vliva Evolutiona not :D Pa ne, nimam DPF-ja. Bo kar Evolution šel v lagunco, čeprav meje tale motul kar malce zamikal :lol:

evo še iz moje strani. To olje renault priporoča, in tudi po mojih izkušnjah je z njim najmanj težav ;)

l.p.
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Odgovori