Zmanjka moč - Renault Laguna II 1.6.16 (2005-2006)

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Andy13
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Avg 2013, 13:19

Zmanjka moč - Renault Laguna II 1.6.16 (2005-2006)

Odgovor Napisal/-a Andy13 »

Pozdavljeni,

Sem lasnik zadnje (modificirane) predhode laguna letnik 2006, 1.6 16v. Tip motorja BH4HBE in imam težavo.

Med vožnjo vozilu naenkrat vzame moč. Auto sicer ne ugasne, obrai padejo, ampak stopalka za gas pa ne deluje, kjub temu da stiskaš. Vse skupaj traja ca 5 - 10 sekund, potem avtu naenkrat skočijo obrati na ca. 1400, padejo in padejo takoj na normalno stanje, potem pa avto deluje spet noramlno naprej.

pojma nimam kaj bi lahko bil vzrok. Zamenjana je že bila loputa (čeprav ta novejša naj ne bi imela težav, tako kot je to bilo na predhodnih), vžigalne tulajve so vse Beru zamenjane, zamenjana tudi dohodna lambda sonda, narejen je veliki servis na pooblaščenem servisu, zamenjanan tudi sklopka na alternatorju (ne če sem prav napisal), avto ima nameščen zadnji software in vžiga čisto normalno.

Težava pa se pojavi lahko 1-2x v dnevu ali pa tudi 2x n 5 dni.

Če je imel kdo slučajno kakšno podobno napako na teh motorjih, bi bil za vsako informacijo zelo hvalažen.

Hvala že vnaprej in lep pozdrav vsem
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: Zmanjka moč - Renault Laguna II 1.6.16 (2005-2006)

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

Torej gre avto v varni način med vožnjo. Najbolje je, da se priklopi tester med vožnjo, ko se to zgodi. Sem ziher, da bo pokazalo nekaj konkretnega.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Zmanjka moč - Renault Laguna II 1.6.16 (2005-2006)

Odgovor Napisal/-a Spula »

Kot je že predhodnik napisal, priklopit na tester in vozit ter vozit, ker zaradi neke napak ga vrže v safe mode. Se kakšna lučka tudi prižge?
RenaultSport
Andy13
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Avg 2013, 13:19

Re: Zmanjka moč - Renault Laguna II 1.6.16 (2005-2006)

Odgovor Napisal/-a Andy13 »

Evo, ravnokar na poti iz sluzbe, se mi je prvic sploh prizgala kakrsnakoli lucka. Gori oranzni kljucek zraven pa pise CHECK EMISSIONS.

Upam, da bodo sedaj na servisu preko testerja videli kaj je narobe. Do sedj ni kazalo nic, je bil priklopljen tudi med voznjo.
Odgovori