Clio Storia II 16V - bencin težave z gasom

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
smukec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Jun 2013, 08:42

Clio Storia II 16V - bencin težave z gasom

Odgovor Napisal/-a smukec »

Pozdravljeni,

imam clio storia II 16V, letnik 2004, bencinski motor. Avto je imel podaljšano garancijo do lanskega leta, ko je tik pred iztekom garancije gas dobesedno nehal delovati.
Pri vžiganju ponavadi za vikend, ko je avto stal 2 dni in v ponedeljkih zjutraj, ko je bilo zunaj okoli 10 do 14 stopinj je avto vžal vendar takoj ko sem dal gasu se je avto obnašal, kot da bi vozil s tretjo predstavo do 2500 obratov ni šel nikamor, tudi če sem gas pohodil do konca se je prižgal senzor za izpuh. Ko je prestopil to mejo obratovje avto kar nenadoma potegnil. To se mi je dogajalo 1 mesec nakar je sredi vožnje gas dobesedno odpovedal in so ga morali z vlečno službo odpeljati na servis.
Avto so pregledali pri Realu v LJ in so očistili samo loputo in to je bilo to. Rekli so, da ne vidijo nobene težave.
Po enem letu se je težava začela ponavljati in sedaj če je avto parkiran 2 dni in 3 dan če dam na gas je skoraj tako, kot bi speljeval s tretjo prestavo. Vse se trese in avto dobesedno ne gre nikamor, če pa dam gas do konca se pa vklopi senzor za plin. Če počasi speljujem in ko ga spravim čez 2500 obratov potem avto deluje normalno in ko se segreje nima teh težav.

Zanima me kaj bi bil vzrok, ker ti uradni servisi so obut. Avto sem serviseral tudi v NM in se je izkazalo, da so me serviserji nategovali in šeče 3 leto zamenjali določene filtre, medtem ko računali so mi jih pa vsako leto.

Avto je star 5 let in ima prevoženih 60.000KM, tako da večjih težav ne bi smel imeti.

Ob enem pa me zanima, če je potem letos potrebno menjati jermen, ker je že star 5 let in če mi lahko še kdo priporoči kakega uredu serviserja v okolici LJ.

Za odgovore bom zelo hvaležen.
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Clio Storia II 16V - bencin težave z gasom

Odgovor Napisal/-a R5 »

Preglej če so ti sploh svečke kdaj zamenjali ali so ti jih samo računali :( lahko ti pa tudi vžigalna tuljava prebija v najslabšemu primeru bi bila sonda vendar pri teh km. skoraj nemogoče.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Clio Storia II 16V - bencin težave z gasom

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Menjavo jermena vsekakor priporočam, ker je notri precej več kot 5 let.

Težavo z motorjem pa bi po mojem mnenju lahko povzročali tudi injektorji.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Clio Storia II 16V - bencin težave z gasom

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Ali je bilo vozilo priklopljeno na tester ( pregled parametrov ), ko je nagajal??? Če je, kaj so rekli parametri delovanja motorja??
Lahko bi bilo vse, kar je že našteto, vendar bi se to moralo na testerju videti, ali pa vsaj pot do napake.

Osebno bi menjal pogonski jermen.

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
smukec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Jun 2013, 08:42

Re: Clio Storia II 16V - bencin težave z gasom

Odgovor Napisal/-a smukec »

Najlepša hvala za vaša mnenja in odgovore.

Glede testov pred enim letom pa je bilo samo to, da je vse ok in da oni niso nobene napake odkrili. Seveda ko sem nazadnje poklical in jim razložil za kaj gre so mi pa zatrdili, da tako na približno ne gre in da treba dat avto na teste in vse preveriti.
Mal me je razkurilo, ker ko je bil avto v garanciji je bilo vse ok - razen čiščenja lopute, sedaj pa mora it na vse teste, da bodo lahko odkrili napako. Zato sem mal zgubil zaupanje v te uradne servise in bi raje opravil pri nekomu, ki bo delo dobro opravil.
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Clio Storia II 16V - bencin težave z gasom

Odgovor Napisal/-a joztom »

Zamenjaj podtlačni regulator za probo. Če ne dela v redu ga nobena diagnostika ne najde, dokler ne crkne.
smukec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Jun 2013, 08:42

Re: Clio Storia II 16V - bencin težave z gasom

Odgovor Napisal/-a smukec »

joztom napisal/-a:Zamenjaj podtlačni regulator za probo. Če ne dela v redu ga nobena diagnostika ne najde, dokler ne crkne.
Koliko pa pride cene podtlačnega regulatorja? Zanimam me še, kakšna bi bila nadaljnja okvara če se to ne zamenja?

Jaz sem sedaj podrobneje opazoval in opazil sledeče. Ko je pregorela prednja žarnica je imel avto skoraj vsak dan omenjene probleme, nato sem zamenjal obe prednji žarnici in tudi čez vikend, če je avto miroval, potem v ponedeljek ni bilo težav.
Težave se dejansko pojavijo, če je zunaj veliko vlaga v jutranjih urah oz. če ponoči dežuje in potem zjutraj avto cuka.

Se pravi da predlagate sledeče menjave oz. pregled:
1) Podtlačni regulator - MAP (kje pa se to nahaja, ker sem bolj laik na tem področju?)
2) Injektorji
3) Svečke
4) Vžigalna tuljava
5) Sonda (česa bolj natančno)
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Clio Storia II 16V - bencin težave z gasom

Odgovor Napisal/-a R5 »

Če mu vlaga škodi,ga zalaufaj ko je tema-odpri motorni pokrov pa vzemi flašo od steleksa napolnjeno z vodo in špricaj po vžigalni tuljavi in po kablah če kaj kje iskri je vžigalna tuljava za zamenjat sicer bo bolj težko opazno ker je okrog sama plastika ma probat ni greh.
Odgovori