Laguna 2 1,8 16 V - Senzor za airbag - standardni problem

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
cocta2009
Prispevkov: 26
Pridružen: 04 Maj 2010, 23:07

Laguna 2 1,8 16 V - Senzor za airbag - standardni problem

Odgovor Napisal/-a cocta2009 »

Pred letom dni se mi je začela prižigati rumena lučka za airbag skupaj z rumeno lučko SERV. Na servisu so pogledali in rekli, da ni nič posebnega, da pa bo treba v primeru ponovitve zamenjati neko ovojnico (? če se prav spomnim?).

potem je bil pozimi mir in niti enkrat se zadeva ni ponovila - do začetka letošnjega maja (ko je bi avto parkiran na soncu!!). Potem je zadeva med vožnjo ugasnila in se ponovno ponovila par dni kasneje(ponovno je bil avto segret !!). Potem cel mesec nič (imeli smo dež in dokaj hladno vreme!!). Včeraj in danes se pa zadeva spet ponavlja:
- avto se segreje na soncu - lučka sveti že ob zagonu, včasih tudi med vožnjo in čez čas ugasne - danes se je npr. prižgala na semaforju - in spet ugasnila med vožnjo!! Človek bi mislil, da imam senzor vezan na termostat!!!

Senzor npr. nikoli ne zagori zjutraj, ko avto zapeljem iz hladne garaže.

A ima kdo kak pameten nasvet - omenjeni so neki konektorji pod sedeži ? Mi lahko kdo kaj več o tem napiše? Morda še kaj drugega kar ne zahteva razgradnje komandne plošče ozir. obiska servisa?

Hvala za pomoč

Marko - Ljubljana
Uporabniški avatar
MARK01
Prispevkov: 101
Pridružen: 18 Feb 2010, 22:32

Re: Laguna 2 1,8 16 V - Senzor za airbag - standardni probl

Odgovor Napisal/-a MARK01 »

Najprej boš moral priklopit na tester, da vidiš sploh kateri air bag te zaj...., lahko da te na volanu , na sovoznikovi strani, v sedežu..... ali pa napenjalci pasov.
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Laguna 2 1,8 16 V - Senzor za airbag - standardni probl

Odgovor Napisal/-a schik »

Verjetno so konekorji pod sedežem. S testerjem se pa točno vidi kje prekinja, lahko je tudi volanska ovojnica kot so ti rekli, samo ona ponavadi ko "crkne" je ferik. Redko da enkrat dela enkrat ne. Predlagam odklopiš konektorje pod sedežem, malo pošpricaš s kontakt sprejem, parkrat priklopiš in odklopiš vsakega da se malo "podrgne" in bi moglo bit bolje. Če ne, pa potem obisk servisa, da pregledajo s testerjem pri katerem airbagu je težava.
Rocky__
Prispevkov: 61
Pridružen: 23 Nov 2005, 20:36
Kraj: Podčetrtek

Re: Laguna 2 1,8 16 V - Senzor za airbag - standardni probl

Odgovor Napisal/-a Rocky__ »

No da se se jaz pridružim z vprašanjem. Laguna 2 2001 1.6 16v. Sedež se mi je nekaj poškodoval in sem ga dal kolegu zavarit. Vzel ga je ven zavaril in dal nazaj. Sedaj sveti lučka za Airbag ter servis. Ali moram dat nekomu na računalnik, da izbriše napako? Ali ostane lucka prižgana do izbrisa napake ali sama ugasne ko je vse Ok. Zdaj ne vem ali je kaj na konektorju ali je pač lučka zasvetla ko je vzel sedež ven in zdaj ne ugasne čeprav je vse nazaj in ok?
Hvala za odgovor.
Rocky__
Prispevkov: 61
Pridružen: 23 Nov 2005, 20:36
Kraj: Podčetrtek

Re: Laguna 2 1,8 16 V - Senzor za airbag - standardni probl

Odgovor Napisal/-a Rocky__ »

No zadevo sem uredil. Nagajal je konektor pod zicem, natančneje pod sanmi od zica. Zic sem vzel ven ter zadevo direktno povezal mimo konektorja. Še ena neumnost Renaulta. V glavnem to je to če bo še kdo imel podobne težave.
Odgovori