clio 2 problem z zavorami

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
koroman
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Jun 2012, 17:50

clio 2 problem z zavorami

Odgovor Napisal/-a koroman »

pozdravljeni!

imam cliota 1,5 dci letnik 2003 in imam problem z zavorami. vseskupaj se je začelo ko se mi je na parkirišču v avto zaletel tovornjak. sicer ni bilo ravno veliko škode od zunaj-vdrta so zadnja vrata in malenkost poškodovan blatnik.

ko sem avto vžgal sem se normalno odpeljal in ko sem prvič zaviral je vse potekalo normalno, potem pa ko sem nadlenjič stisnil na zavoro je bil pedal trd in avto skorajda ni zaviral. probal sem odklopit akumulator ampak spet je bilo isto- najprej okej potem pa trd pedal in nobenega zaviranja.

pred nasrečo je bilo z avto popolnoma vse okej. naj omenim še da imam v avtu na levi strani volana tipko za esp, kar verjetno pomeni da ima avto tudi esp, čeprav tega še nikoli nisem proizkusil.

vsak nasvet bi bil dobrodošel, ker se bojim da zavarovalnica nebo imela posluha za to zadevo in bom v najslabšem primeru škod kril sam :?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: clio 2 problem z zavorami

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Okvara na vaših zavorah nima nič skupnega s trkom vozila. Kakor tudi se še nobeno vozilo ni popravilo, če se je izklapljalo akumulator!!
Koliko prevoženih KM ima vozilo s temi zavorami, kaj je bilo nazadnje servisirano na zavornem sistemu.
Ali se je zadnje čase kaj zavorne tekočine dotakalo????
Pomerite podtlak ( manometer ) na relaciji podtlačna črpalka/ojačevalec zavor ................. pred enostranskim ventilom in za njim.

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: clio 2 problem z zavorami

Odgovor Napisal/-a Spula »

Verjetno servo ojačevalec šteka ali pa je problem v cevi do njega kot je že @Fan povedal.
RenaultSport
koroman
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Jun 2012, 17:50

Re: clio 2 problem z zavorami

Odgovor Napisal/-a koroman »

avto sem kupil ko je imel 120.000 km in jih ima zdaj 145.000 pred trkom je bilo vse vredu z zavorami, avto je bil vožen vsak dan po avtocesti in zagotovo je vse delovalo kot mora. od trka dalje pa se je pojavila ta težava. akumulator sem izkopil zato da bi resetiral računalnik.

vse kaže na to da je nekaj narobe s servom ampak kako pa naj ugotovim če je kriv ta servo ojačevalnik?
Uporabniški avatar
žižekrs
Prispevkov: 986
Pridružen: 24 Jan 2011, 18:16
Kraj: Lendava-Trimlini

Re: clio 2 problem z zavorami

Odgovor Napisal/-a žižekrs »

koroman napisal/-a:avto sem kupil ko je imel 120.000 km in jih ima zdaj 145.000 pred trkom je bilo vse vredu z zavorami, avto je bil vožen vsak dan po avtocesti in zagotovo je vse delovalo kot mora. od trka dalje pa se je pojavila ta težava. akumulator sem izkopil zato da bi resetiral računalnik.

vse kaže na to da je nekaj narobe s servom ampak kako pa naj ugotovim če je kriv ta servo ojačevalnik?
Vzemi dol šlauf, ki gre na servoojačevalnik,zadelaj luknjo na šlaufu,da motor nebo vlekel zrak in tak probaj bremzat.Če ne bo spremembe je servo pol v okvari.
koroman
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Jun 2012, 17:50

Re: clio 2 problem z zavorami

Odgovor Napisal/-a koroman »

Je možno da bi se snela cev? Ker se mi je zaletel tovornjak in je avto kr prestavlo za kaki meter. Pa zakaj je prvic slo bremzat potem pa kot da bi napumpal pedal in je postal trd, jaz pa brez zavor.
Uporabniški avatar
žižekrs
Prispevkov: 986
Pridružen: 24 Jan 2011, 18:16
Kraj: Lendava-Trimlini

Re: clio 2 problem z zavorami

Odgovor Napisal/-a žižekrs »

Lahko,da se ti je cev prelomila in ko si prvič stisnil na zavoro je še blo vakuma v servo ojačevalniku.
koroman
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Jun 2012, 17:50

Re: clio 2 problem z zavorami

Odgovor Napisal/-a koroman »

pozdravljeni!

ugotovil in popravil sem napako.

problem je bil tista cevka ki se priklopi na vakumsko pumpo. odklopil se je konektor. ko sem zadevo priklopil nazaj je vse spet delovalo tako kot je treba.

hvala vam za pomoč
Odgovori