življenska doba vžigalnih tuljav

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
bomber111
Prispevkov: 79
Pridružen: 18 Feb 2012, 22:30

življenska doba vžigalnih tuljav

Odgovor Napisal/-a bomber111 »

Imam megana 1.4 16v ki ima 4 vžigalne tuljave direkt na svečko.
Zanima me koliko časa oziroma kilometrov bi naj zdržale?
Namreč lani v začetku leta sem jih menjal, sedaj po 60.000 kilometrih sem moral dve zamenjati. A ni to malo hitro sem pa lani kupil bugicord ali nekaj podobnega.
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: življenska doba vžigalnih tuljav

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Samo originalni deli imajo dolgo življensko dobo ....................... vse ostalo .............. malo dinarčkov, malo muzike

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
thunderbolt
Prispevkov: 32
Pridružen: 22 Mar 2010, 10:24

Re: življenska doba vžigalnih tuljav

Odgovor Napisal/-a thunderbolt »

Fan, ni nujno. Vžigalne tuljave, ki so bile problematične, so bile prav originalne (Sagem - ne vem ziher). Osebno imam menjane in so te, ki so aftermarket, že preživele originalne. Res je pa tudi, da je potrebno tudi pri aftermarket zadevah pazit, saj se hitro opečeš.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: življenska doba vžigalnih tuljav

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Sam imam po nasvetih s forumov tuljave beru in denso - vse bp. Sagem je bil pa prvovgradnja in je po par letih vse crknilo.
LP, Samojed
bomber111
Prispevkov: 79
Pridružen: 18 Feb 2012, 22:30

Re: življenska doba vžigalnih tuljav

Odgovor Napisal/-a bomber111 »

Meni se je prvič zgodilo da sem moral dvakrat menjat isto stvar. Ponavadi je držalo do konca kar sem zamenjal. Razen ležaj ko nisem nataknil pokrova ležaja in ga je skurilo v 50.000 km. moja napaka.
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: življenska doba vžigalnih tuljav

Odgovor Napisal/-a Fan »

Samojed napisal/-a:Sam imam po nasvetih s forumov tuljave beru in denso - vse bp. Sagem je bil pa prvovgradnja in je po par letih vse crknilo.
X2

Omenjene firme so kvalitetne, vendar niso najcenejše - je pa dovolj kvalitete za sprejemljivo ceno. Nisem mislil, da v koliko ima rezervni del Renault-ov znak, da je kvaliteten. Še zdaleč ni tako, vendar se da tudi med ostalimi firmami najti dober izdelek, vendar ni najcenejši. Vsi vemo, da se dobi po trgovinah cenene dele, temu primerna pa je tudi njihova kvaliteta.
Osebno z znamko Beru, nisem imel nikoli problemov ( no ja razen pri Fordu, kjer pa zahteva Motorcraft in deluje brezhibno )

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori