BLOW OF ventil, Megane RS III

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
MicRS
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Apr 2013, 09:48

BLOW OF ventil, Megane RS III

Odgovor Napisal/-a MicRS »

Pozdravljeni,

sem dokaj nov na forumu in ja priznam, nisem šel prebirati celotnih 23 strani, imam pa tudi jaz Megane-a RS III, s CUP podvozjem, rumene barve, serijsko 250hp, fajn raketa , sem zelo zadovoljen.

Načeloma naj bi sedaj imel cca 270hp, saj sem zmontiral Miltekov izpuh, športni filter in blow-of ventil, skupaj naj bi vse dodalo slabih 20konj.

Včeraj smo zamenjali Blow-of ventil - serijskega za SKN-ovega. Vse super zvok, vse zmonitrano kot more bit, pa mi je posvetila lučka za motor in opozorilo "Check injection ..." pa še neki "... pollution..:", seveda se varnostno izklopi tudi turbina in avto ne vleče kot bi moral. Ima kdo kakšne izkušnje s tem in kaj je potrebno narediti ?

Najlepša hvala za vaša mnenja in odgovore!

Lep deževen da vam želim!

U.R.
Uporabniški avatar
CliYo II
Prispevkov: 819
Pridružen: 21 Avg 2006, 10:31

Re: BLOW OF ventil, Megane RS III

Odgovor Napisal/-a CliYo II »

po vsej verjetnosti si z zamenjavo ventila povečal tlak turbine kar računalnik zazna in javi napako motor pa dela u safe modu...
MicRS
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Apr 2013, 09:48

Re: BLOW OF ventil, Megane RS III

Odgovor Napisal/-a MicRS »

Ja sej to je to, sam kaj narest, ker na Malgaju jim žou ne upam rečt, da nej poštimajo :DMa kdo kšne izkušnje - pač se sam računalniško poštima in je to to ?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: BLOW OF ventil, Megane RS III

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Lahko se preveri ali dovoli procentualni zamik - tester - in se dvigne %. Druga možnost je rsr ( http://www.rsrmotorsport.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ) spremeniti parameter v motorni elektroniki

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
qtek9000
Prispevkov: 54
Pridružen: 21 Mar 2012, 14:45

Re: BLOW OF ventil, Megane RS III

Odgovor Napisal/-a qtek9000 »

blow off je plug an play....usaj tko je pr meganu 225 pr 3ojki pa ne more bit spet tok drgač.
MicRS
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Apr 2013, 09:48

Re: BLOW OF ventil, Megane RS III

Odgovor Napisal/-a MicRS »

Ja lej majstr, sej si nism zmislu :D Pač zdej je motor v safe mode-u pa smmislu, če ma kdo kšn eizkupnje oz. ve kaj se da narest...

Hvala !
Uporabniški avatar
CliYo II
Prispevkov: 819
Pridružen: 21 Avg 2006, 10:31

Re: BLOW OF ventil, Megane RS III

Odgovor Napisal/-a CliYo II »

Ne Malgaj ne drug uraden servis ti tega ne more zrihtat razn da ti dajo gor originalen ventil ker ti ne morejo spremenit parametra v računalniku...

boš mogu it do RSR-a ali njemu podobnemu "tunerju" da ti popravi parametre...
MicRS
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Apr 2013, 09:48

Re: BLOW OF ventil, Megane RS III

Odgovor Napisal/-a MicRS »

Hej,

Sem imel včeraj avto na servisu (sicer zaradi ene druge zadeve), sem rekel naj pogledajo še ta blow-off. Pa so mi rekli, da nikjer nič ne pušča, vse štima, da so sicer iz računalnika "zbrisali" napako in, da se zna zadeva ponovit. Se odpeljem, turbina dela, avto vleče tko kot more, blow-off se tut sliš (sicer manj kot prej, ko je bila turbin izklopljena, pa vendar) in nobeno varnostno opozorilo se ne pojavlja več, tako da sem prav vesel in vse kaže na to, da se je zadeva morala zgolj "ulavfat", tako da upam, da je zdaj to to in, da se mi ne ponovi kak problem.

Hvala vsem še enkrat za predloge in mnenja!

Lep večer še naprej!

MicRS
Odgovori