pomoč

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

pomoč

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Pozdravljeni,

dečki eno pomoč, okrog teh zadev sicer nekaj vem ampak sem v dvomih.
Namreč gre se za dizla in sicer je bilo pre kratkim zamenjano komplet auspuh z katalizatorjem vred kateri se je skup vsipal in z tem posledično pripelajl turbino do okvare, katera je bila menjana! Avto ni vlekel , in kadil je ko lokomotiva in spil malenkost olja pa brnel je zelo čudno.
Nato se z avtom prevozi 12k km in zadeva se ponovi. Ampak zdaj mi je čudno da se je tole zgodilo momentalno. Pride v službo avto ugasne vse ok, gre čez 2h avto prizge in problem. Avto ne vleče, in kadi, ne brni pa nekam čudno, dokaj vredu.
Jeeeeee možno da se je zadeva z turbino ponovila?? zakaj?? možno da se je intercooler površno ščistil in je ostalo kaj v njem pa je to pripomoglo k uničenju turbine?? Ker 12k je zelo malo. Turbina je bila obnovljema in ma sicer eno leto garancije katero bo v primeru da je krivo to tudi koristil.
AAllliii pa je slučajno možno da je vso zadevo zaj..al egr?? nikoli ni bil ščiščen ali kaj podobno. prevoženih ima 151k km.


Ker meni se je na prejšnjem meganu 1.5 dci ko je odpovedal egr zgodilo enako, avto ugasnem vse vredu za 3h prizgem avto ne gre nikamor in precej kadi! Z tole zgodbo sem povezal zdajšnji problem!

Prosil bi za strokovno mnenje! in to dokaj hitro :)

lp in hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a Spula »

Snami sesalno sev in poglej turbino, če ima luft ali je os odlomilo (ponavadi če odlomi tudi zelo "grdo" ropota pri motorju. Pa EGR tudi preglej.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

V koliko imate možnost priklopa testerja, se preveri:
- tlake turbine
- pravilno delovanje EGR ventila

Pa se hitro vidi, ali kaj od naštetega nagaja

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori