Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
za
Prispevkov: 195
Pridružen: 08 Dec 2006, 20:06

Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a za »

Pozdravljeni,
imamo Scenica 2007 letnik,1.9 čipiran oz. optimiran na 150KM, trenutno ima prevoženih 85.000km in je napisal SERVIS DUE. Zadne čase oz. 2 leti se vozi zelo malo, žena ima do službe in vrtca skupaj cca 5 km.
Torej zanima me sledeče:

pride v poštev menjava jermena oz veliki servis? kaj vse? cca strošek?
v vsakem primeru menjava olja ampak kašnega predlagate glede na to da je čipiran?
(ko gremo kam na daljšo pot vozim jaz in ga rad stisnem seveda ogretega)

zadnje čase pa še ji voznikova šipa nekaj šteka kljub temu, da stisneš stikalo, steklo noče takoj gor ampak moreš parkrat stisit in malo čakat. Problem bo, ko enkrat več nebo šlo zapret, zato bi dal to porihtat ker se bo drugače zgodilo da nebo več funkcioniralo ravno ob nepravem času in lokaciji. spet me zanima če je dal kdo to popravljat in cca strošek.

ker bom dele nabavil bi vas prosil če mi lahko kdo napiše kaj vse sploh pa za olje kakšno bi bilo najbol primerno glede na to da je čipiran.

lep pozdrav
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Samo "čipanje" ne vpliva katero olje se bo nalivalo v motor, pomaga pa krajši življenski dobi sestavnih delov motorja.
Ali ima vgrajen filter trdih delcev na izpuhu?????????

Kar se tiče stekla, lahko nagaja stikalo ali pa vodilo stekla, snamite tapeto vrat in se bo hitro videlo kaj nagaja.

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a Spula »

za napisal/-a:Pozdravljeni,
imamo Scenica 2007 letnik,1.9 čipiran oz. optimiran na 150KM, trenutno ima prevoženih 85.000km in je napisal SERVIS DUE. Zadne čase oz. 2 leti se vozi zelo malo, žena ima do službe in vrtca skupaj cca 5 km.
Torej zanima me sledeče:

pride v poštev menjava jermena oz veliki servis? kaj vse? cca strošek?
v vsakem primeru menjava olja ampak kašnega predlagate glede na to da je čipiran?
(ko gremo kam na daljšo pot vozim jaz in ga rad stisnem seveda ogretega)

zadnje čase pa še ji voznikova šipa nekaj šteka kljub temu, da stisneš stikalo, steklo noče takoj gor ampak moreš parkrat stisit in malo čakat. Problem bo, ko enkrat več nebo šlo zapret, zato bi dal to porihtat ker se bo drugače zgodilo da nebo več funkcioniralo ravno ob nepravem času in lokaciji. spet me zanima če je dal kdo to popravljat in cca strošek.

ker bom dele nabavil bi vas prosil če mi lahko kdo napiše kaj vse sploh pa za olje kakšno bi bilo najbol primerno glede na to da je čipiran.

lep pozdrav
Zdravo

Odvisno tudi od tipa motorja in kw (tovarniških) drugače pa mislim da na 120kkm ali 5let. Komplet garnitura z vodno pumpo, mikro jermen (šponar mikro jermena-če je že slab), vsi filtri, olje pa najbolje da tisto ki ste do zdaj tankali notri, drugače pa je v teh motorjih ponavadi elf 5w40 (mislim da excelium-nekaj takega :D )

Glede voznikove šipe pa verjetno vodilo šteka.
RenaultSport
Uporabniški avatar
za
Prispevkov: 195
Pridružen: 08 Dec 2006, 20:06

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a za »

pozdrav,

kar se tiče filtra trdih delcev nima, olje pa je 5w 40 ful sintetično, firme ne vem, je pa mi zanimivo da ga je v zadnem letu požrlo koliko sem preverjal na šipki in na BC kaže za dve kockici od mislim da šestih.
Aja serijsko ima 96kw

drugače pa avto gre za popizdit dobro :twisted:
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Ce je 96kw, potem gre noter Elf Solaris. Glede na letnik, bo pocasi potrebna menjava jermenov in pripadajocih stvari. Olje menjaj na max 15k km ali 1 leto!
Uporabniški avatar
za
Prispevkov: 195
Pridružen: 08 Dec 2006, 20:06

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a za »

olje menjam na 10k samo do zdaj nisem vedel kero je notri ker sem mu vedno rekel naj da najboljše kaj lahko dobi in je dajal neko ful sintetično.

morem se it zmenit za servis.
Uporabniški avatar
Marsovcek
Prispevkov: 138
Pridružen: 19 Feb 2005, 21:20

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a Marsovcek »

Če nima DPF ne potrebuje Solaris.
Uporabniški avatar
za
Prispevkov: 195
Pridružen: 08 Dec 2006, 20:06

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a za »

Sem bil dopoldan pri mehaniku, vendar me čudi da mi ni znal povedat vsaj cca koliko stane veliki servis, tako da mam občutek da bi me rad ˘cepil˘.

koliko bi naj to naneslo je to ne vem 500 eur ali 700 ali več skupaj z deli?
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Marsovcek napisal/-a:Če nima DPF ne potrebuje Solaris.
96kW 1.9 ima DPF oz. FAP.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a drhouse »

za napisal/-a:Sem bil dopoldan pri mehaniku, vendar me čudi da mi ni znal povedat vsaj cca koliko stane veliki servis, tako da mam občutek da bi me rad ˘cepil˘.

koliko bi naj to naneslo je to ne vem 500 eur ali 700 ali več skupaj z deli?
Pri nekomu, ki ima ok rabate na dele in te ne bo prinašal okrog z urami, bi moralo iti za 450 do 550€ čez...
Uporabniški avatar
za
Prispevkov: 195
Pridružen: 08 Dec 2006, 20:06

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a za »

hvala za info tako, da vem vsaj v katerih okvirih se giblje zadeva, olje pa bom mu nesel sam potem bom nabavil ta Solaris 5l, ker tam ima valvoline pa še to v sodih da ne veš dejansko za kaj gre.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a Spula »

Veliki servis cca. 400€, če boš sam olje prinesel še kakšen € manj. za točne cene bi se bilo pa treba mal pozanimat.
RenaultSport
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a revier »

Če ti še jaz lahko pomagam z približno ceno cca 400€ za velik servis + delo. Imam megana 1.9 dci letnik 2003 in sem dal pred pol leta na njem naresti velik servis:
-motorno olje
-vsi filtri (kabinski, naftni, oljni, klima)
-dva jermena (pogonski in mikro)
-nov napenjalec mikro jermena (obrabljen ležaj)

Mislim da je material nanesel okoli 350€ + 50€ za delo.
Uporabniški avatar
Marsovcek
Prispevkov: 138
Pridružen: 19 Feb 2005, 21:20

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a Marsovcek »

za napisal/-a:kar se tiče filtra trdih delcev nima...
:-?
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Servis Scenic 2007 ČIPIRAN

Odgovor Napisal/-a drhouse »

130KM 1.9 je z Fap, 120KM brez, 110 z ali brez, 100 in 95 pa brez.

96kW oz 130KM brez Fap je lahko v 2.0dCi.
Odgovori