Jebemti laguno :)

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Jebemti laguno :)

Odgovor Napisal/-a Spula »

Jonathan napisal/-a:Fantje, se da recimo na pogled na nosilce motorja videt, če jih je treba menjat? :D
Tudi se da. Razpokani, posedeni, strgani. Pa ko zalaufaš gledaš pri nosilcu koliko motor "zmeče" sem ter tja
RenaultSport
iljo
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Jul 2013, 22:10

Re: Jebemti laguno :)

Odgovor Napisal/-a iljo »

Pozdravljeni! Najprej bi rad pohvalil ta forum in predvsem rubriko "Jebemti laguno," katere izvirnost me je res prijetno nasmejala :D
Na vas se obračam z naslednjo težavo:
Sem ponosen lastnik Lagune II 2005 1.9 dci (88kw), prevoženih 178 000km. Po 10ih dneh od nakupa, mi je crknila vodna pumpa, takrat je prišlo do pregretja mašine. Avto sem odvlekel domov, dal privat na popravilo, kjer je bila le-ta zamenjana, pa zraven še zobati jermen, španer, mikrojermen, olje, filtri.
Po tem sem opazil, da avto nekaj cuka in kadi, ko pa se je segrel, pa mu je občasno med 1500 in 1750-2000 rpm zmanjkalo moči, iz motorja je prišel nek ropot, nato je cuknilo, avto je malo "izkašljal" iz auspuha in je vleklo dalje. To se pri hladnem motorju ni dogajalo. Berem forum, ugotovim, da bi lahko bil EGR. Ga menjam (z rabljenim, očiščenim). Avto dela dobro, lepo vleče, čeprav še vedno kadi (skoraj neopazno), zgoraj omenjena težava pa se ne pojavlja več tako pogosto, 60 km zmore brez težav in brez izgube moči in ropota.
Nakar danes naredim 300km po avtocesti (130km/h, 6. prestava, konstantna hitrost) ko se omenjena težava ponovno pojavi v polnem zamahu. To pomeni, da ne morem speljat v 1. prestavi ker ne gre nikamor, samo zaropota nekaj spredaj, nato cukne in skadi ter gre nekak. Še enkrat pa poudarjam, da pri hladnem motorju te težave ni.
Naj povem, da vozim umirjeno, razen občasnih prehitevanj na poti v službo (ko se zakadi za mano).

Za kakršnokoli informacijo bom zelo hvaležen, da se vsaj malo pripravim na udarec po žepu.

Hvala in lep pozdrav!
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: Jebemti laguno :)

Odgovor Napisal/-a ridder »

priklopi na tester pa preveri:
-kako se odpira(zapira) EGR
-tokokrog tlaka turbine glede na rpm
-skupni vod (tlak).

preveri graf in poglej kje so odstopanja. Skoraj zagotovo je problem na tem.

l.p.
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
iljo
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Jul 2013, 22:10

Re: Jebemti laguno :)

Odgovor Napisal/-a iljo »

Hvala, težava je bila z MAF, sem ga zamenjal in gre dobro.
Odgovori