Dve kratki uprašanji

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
mtman
Prispevkov: 32
Pridružen: 20 Mar 2012, 11:46

Dve kratki uprašanji

Odgovor Napisal/-a mtman »

Imam megane II 1,5dci (106ks) letnik 2006 (sem drugi lastnik). Spredaj so bili kot zgleda menjani armortizerji in vzmeti. Sedaj me pa zanima, če ima kdo takšen avto, če bi lahko pogledal kakšne barve so označene na vzmeteh. Namreč spredaj je avto zelo visok, zadaj zgleda normalen. Spredaj so barve rdeča+modra, zadaj pa bela+oranžna. Nekako mi je bilo rečeno, da bi se naj barve ujemale spredaj in zadaj.

Zanima me še, en čas je bila povezava na začetni strani foruma za neko firmo, ki nudi popust oz ugodne armortizerje in vzmeti, če je še možno dobiti povezavo to te ponudbe.

Pa še postransko... ogledujem si platišča tomason tn1, pa me zanima če grejo na tega megana oz če se jih da potem homologirat brez problema (225/45R17). je pa BSME06 megane tovarniška oznaka.

Hvala za pomoč
LP MT
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Dve kratki uprašanji

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Glede felten, dajo se normalno homologirat tudi 18ke. Tako da s 17kami ne bo problema.
Slika
Uporabniški avatar
mtman
Prispevkov: 32
Pridružen: 20 Mar 2012, 11:46

Re: Dve kratki uprašanji

Odgovor Napisal/-a mtman »

Je kaki, ki bi mi posredoval kakšen link, do tiste firme, ki je oglaševala tlele na forumu gor armortizerje in vzmeti. Ali pa če keri pozna kje bi se dalo komplet dobit ugodno. (namreč moti me, da avto stoji kot gliser - zgoraj opisano).

Hvala in lp MT
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Dve kratki uprašanji

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Preveri pri Enigma Motorsport (http://www.enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;). Vidim da je stran v obdelavi, tako da lahko najdeš kontakt na facebooku :)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
mtman
Prispevkov: 32
Pridružen: 20 Mar 2012, 11:46

Re: Dve kratki uprašanji

Odgovor Napisal/-a mtman »

Ni neki ful odgovorov oz junakov, ki bi imali podoben avto pa še original fedre gor, da bi pogledali za barve. :D No pa vseeno bo pa zdaj ko bo menjava gum verjetno več možnosti za to.
Mam pa še eno uprašanje. Kaj pravite na nastavljivo podvozje gewinde? Ima kdo, izkušnje, predlogi?

Hvala in lp MT
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Re: Dve kratki uprašanji

Odgovor Napisal/-a schkorc »

Mogoče ni takšnega odziva, ker si v podforumu splošno :). Če bi vprašanje postavil pod styling ali tuning bi ga mogoče bilo več.

Barve na vzmeteh, ki si jih napisal so prave oziroma, takšne so original vzmeti za ta avto.

Glede tvojega vprašanja. Če te moti samo izgled, potem si kupi ene športne vzmeti (ni važno katere). Te v večini pri Meganu 2 spustijo sprednji del bolj kot zadnjega. Dobiš jih povsod, že omenjena enigma, potem a3m- matsport, amortizer- turnšek, mv-sport,...
Vožnja je potem stvar okusa, če ti bo všeč (kar je večini) je OK.

Sprašuješ tudi za gewinde. V osnovi je podobna stvar, z razliko, da si lahko sam prilagodiš višino. Druga dobra stran je, da so tam vzmeti "univerzalne" in lahko kupiš različne vzmeti (torej trše in mehkejše), če si bolj zahteven glede vožnje.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Uporabniški avatar
mtman
Prispevkov: 32
Pridružen: 20 Mar 2012, 11:46

Re: Dve kratki uprašanji

Odgovor Napisal/-a mtman »

Primož hvala.

LP MT
Odgovori