Scenic I - ropot zadaj

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Scenic I - ropot zadaj

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Meni je ropotala zadnja polica, pa sem potem dal med polico in plastiko samolepljivi filc, zdaj je tišina čez luknje.
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
iztok85
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Mar 2012, 23:56

Re: Scenic I - ropot zadaj

Odgovor Napisal/-a iztok85 »

hvala sam sem že razmišljal v tej smeri in danes sem se preselil v prtljažnik. ropot je bil lociran na sovoznikovi strani in sicer točno tam kjer je privijačen zadnji amortizer na karoserijo. avto sem dvignil in z drogom zamigatl zadnje kolo in slišalo se je klenkanje, ki se ga sicer čisto natančno ni dalo locirat, mislim pa da je bilo bol na spodnji strani pri kolesu. odstranil sem amortizer in zopet zazibal zadnji del, sedaj klenkanja ni... zato predvidevam da je vzrok amortizer... upam da se ne motim, bolj točno pa vam povem konec naslednjega tedna ko bo stvar zamenjana :)
Drugače na amortizerju navzven ni videti kakšnih poškod, ko sem ga stiskal in raztegoval pa se je v notranjosti slišalo kot nekakšno pretakanje olja skupaj z zrakom, ne vem ali je to normalno.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Scenic I - ropot zadaj

Odgovor Napisal/-a Spula »

iztok85 napisal/-a:hvala sam sem že razmišljal v tej smeri in danes sem se preselil v prtljažnik. ropot je bil lociran na sovoznikovi strani in sicer točno tam kjer je privijačen zadnji amortizer na karoserijo. avto sem dvignil in z drogom zamigatl zadnje kolo in slišalo se je klenkanje, ki se ga sicer čisto natančno ni dalo locirat, mislim pa da je bilo bol na spodnji strani pri kolesu. odstranil sem amortizer in zopet zazibal zadnji del, sedaj klenkanja ni... zato predvidevam da je vzrok amortizer... upam da se ne motim, bolj točno pa vam povem konec naslednjega tedna ko bo stvar zamenjana :)
Drugače na amortizerju navzven ni videti kakšnih poškod, ko sem ga stiskal in raztegoval pa se je v notranjosti slišalo kot nekakšno pretakanje olja skupaj z zrakom, ne vem ali je to normalno.
V notranjosti amortizerja je veliko prekatov in olje se pretaka po teh prekatih tako da to je normalno. Mora pa iti bolj na trdo skupaj in počasi narazen.
RenaultSport
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Scenic I - ropot zadaj

Odgovor Napisal/-a rambo »

jaz sem imel podobno ropotanje. in dokler se nisem peljl v prtljazniku tudi nisem našel napake.
napak je bila pa na zgornji strani kjer je pritrjen amortizer je prerjavelo železo.
preko je bila tapeta in se ni nič videlo, od spodaj gor pa je bila plastika in je vse lepo zgledalo.

in se je zgronji del blatnika v prtlaznjjiku dvigal spusal skupaj z zgornjim delom amortizerja
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
iztok85
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Mar 2012, 23:56

Re: Scenic I - ropot zadaj

Odgovor Napisal/-a iztok85 »

živjo!
končno, problem rešen in diagnoza - uničen amortizer poterjena...
mogoče še za koga, ki bo imel podobne težave: sam amortizer ni imel nikakršnik znakov okvare, ni bil masten, nikjer počen ali zlomljen, prav tako ni imel nobene zražnosti (lufta) in tudi svojemu namenu je za svojo starost služil relativno dobro.
sam ropot se je pojavlajl samo med vožnjo in to pri zelo majnih vibracijah oziroma razpokah v cestišču.
Klub temu, da težave nista našli 2 delavnici od tega je bila ena pooblaščen renaultov servis, mislim, da je bila za izurjeno oko očitna.
Opazil sem jo v trenutku, ko sem privil novi amortizer....
In sicer problem je bil pri spodnjem vijaku oziroma na puši ušesa amortizerja, skozi katero pride vijak. ta se je obrabila do te mere, da se je podložka med vijakom in amortizerjem naslonila na gumico amortizerja kar je očitno povzročalo ropot. V primerjavi z novim amortizerjem je bila ta dobesedno odrezana...
Ali je vzrok tega nepravilna montaža ali napaka v materialu.... pa ne vem :)
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Prispevkov: 66
Pridružen: 19 Jun 2008, 12:50

Re: Scenic I - ropot zadaj

Odgovor Napisal/-a SAVINJCAN »

se ti je to dagajalo tudi pri višji hitrosti?

sam imam podobno "težavo" pri meganu RS3, zadaj desno, samo pri zelo nizki hitrosti malo naredi "klok-klok", ko pa se normalno peljem pa nič. lufta na podvozju ni, nosilce auspuha pregledali, ...

praktično skoraj ni slišati, ampak pač moti :)
Odgovori