Lučka za zagon motorja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Lučka za zagon motorja

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Pozdravljeni

Danes sem šel z avtom v trgovino in ko sem ga doma vžgal še je vse delalo kot mora. Vžgal v prvo in vse. Potem ko sem prišel ven iz trgovine pa vstopim v avto dam notri ključ sem probal štartat in avto ni vžgal. Zdaj je začela na armaturki utripat rdeča lučka. V navodilih piše da je to kontrolna lučka za zagon motorja ( nekaj takega ). Se je komu že to dogajalo ? Kaj bi lahko bilo narobe ? Vem da bom moral peljati do mehanika, ampak še prej vprašam če je že kdo imel enak problem. Je pa avto Renault Megane 1.6 16V Coupe letnik 99'

Lp, Simon
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Lučka za zagon motorja

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Kode ne prebere. Če imaš možnost poskusi z rezervnim ključem.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Lučka za zagon motorja

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Probal z rezervnim ključem, ne deluje. Je šel kaki senzor ki prebere kodo ?
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: Lučka za zagon motorja

Odgovor Napisal/-a ridder »

szobov1 napisal/-a:Probal z rezervnim ključem, ne deluje. Je šel kaki senzor ki prebere kodo ?
zadnjič sem reševal takšen problem.
mahanik je ugotovil oz. predvideval da je zanič dekoder ali pa oba ključa (prvi je crknil že par let nazaj), ter da je treba narediti računalnik brez blokade vžiga (immo off), kar dovoljuje vžig vozila le ob sklenjenem kontaktu in ne ob pridobljeni kodi iz ključa. to sem naredil, vendar avto še vedno ni vžigal oz. je vžigal, pa ni, pa spet je, pa je spet samo verglal, pa so rekli, da je zanič računalnik, so mi prinesli drugega, da še tega naredim brez blokade. ista pesem. So preverili vse kable, maso računalnika... vžig... nakar jim predlagam, da je možno da je problem v sami ključavnici. sicer ni nujno ampak možno je. Smo odklopili konektor, probali staknit žičke (ja vem smešno pa vseeno), avto je vžigal brez problema.
To se je zgodilo res prvič, še nikoli nisem slišal za problem okvarjene ključavnice, ker ponavadi gre za okvarjen dekoder ali ključ (večkrat ključ, kar se pa ne splača popravljat, in se odkodira ecu).
vsekakor pa preveri s testerjem, ali je blokada aktivna ko verglaš ali ne, ali se sliši pumpa...
je bil pa v mojem primeru isto megane 1.6 16v, če se prav spomnim je to fenix 5 računalnik, bi pa moral preverit.

upam, da pomaga,

l.p.
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Lučka za zagon motorja

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

sem malo gledal po internetu za take napake in sem slučajno naletel na ta video:

http://www.youtube.com/watch?v=wBTuz4Nj72s" onclick="window.open(this.href);return false;

Meni dela čist isto kot temu na videu.
Odgovori