Gretje safrane

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Gretje safrane

Odgovor Napisal/-a ssimon »

Vem da je o tem že precej napisanega vendar nisem našel kaj konkretnega.
Torej gre za Safrana 2.0 let 97.
V zadnjem hujšem mrazu sem opazil da me v kabini zebe cagar temperature vode pa je bil pod sredino zato sem zamenjal termostat in cagar je sedaj lepo na sredini ampak meni v kabini še vedno piha mlačno,vendar se včasih naredi da pa nekaj časa greje normalno (zelo redko).
Imam pa avtomatsko dvo consko klimo,temperaturo imam naštimano na max in na vseh odprtinah piha isto mlačno.
Sem pošlatal cevi ki vodita do pečke pa sta obe vroči.Vkabini se tudi sliši ko se lopute premikajo. :roll:
Uporabniški avatar
Ziga00
Prispevkov: 1236
Pridružen: 29 Sep 2007, 17:46
Kraj: Vnanje Gorice

Re: Gretje safrane

Odgovor Napisal/-a Ziga00 »

Potem zna bit zabasana pečka za gretje kabine. Glede na to da se gre za kar star avto je to najverjetneje vzrok za slabo gretje. Toraj, odpri sistem ter ga prečisti z vodo iz vodovoda, ne s kakim visokotlačnim čistilcem, ampak s samo s pritiskom vode iz cevi.

Lp
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Re: Gretje safrane

Odgovor Napisal/-a ssimon »

Danes sem šel do Jesenic pa nazaj pa se je vmes ene parkrat naredil da je kar na enkrat za par trenutkov začel pihat ful mrzlo pol je blo pa spet kr ok.
Bom upošteval Ziga00 in bom najprej sistem spraznil in prepucal kolkr se da.
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Gretje safrane

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Probaj prečistiti pečko, čeprav izkušnje nekaterih kažejo na to, da ko je enkrat zabasana, jo je še najbolje menjati.

Me pa bega tisto o mrzlem pihanju na trenutke. Da ni kaj narobe z računalnikom klime...?
Slika
Uporabniški avatar
lukeatluke
Prispevkov: 660
Pridružen: 18 Maj 2010, 17:46

Re: Gretje safrane

Odgovor Napisal/-a lukeatluke »

Samo za info.Laguna 1 '97, 2.0 Alize, ročna klima, voda se je sicer normalno hitro segrela, a pihalo ni nikoli vroče, vedno toplo, neglede na dolžino vožnje.V tistih časih, leto '02-'03, so vsi govorili kako bencinarji z večjo prostornino grejejo slabše, na tem je tudi ostalo, ker sta bila pečka in termostat vredu.Vmes sta bila narejena tudi 2 velika servisa, pa glede toplote zraka ni bilo nikoli spremembe.
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Re: Gretje safrane

Odgovor Napisal/-a ssimon »

Danes sem izkoristil topel frej dan in sem zamenjal antifriz in spotoma pa sem še prepucal vse kar se je dalo.Cev od vode v vsako špranjo in cevko kamorkoli se je pač dalo :lol: in pipo do konca odpret.
Videti ni bilo nikjer nič ampak rezultat je odličen.
Sem šel na probno vožnjo in mi gretje dela tako kot mora če dam vse na max mi piha vroč zrak,tko da se je izplačalo reskirat eno urco dela.
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Re: Gretje safrane

Odgovor Napisal/-a ssimon »

Veselje je bilo kratkotrajno saj je sedaj po nekaj dneh spet vse po starem spet je mlačno. :roll:
Uporabniški avatar
Ziga00
Prispevkov: 1236
Pridružen: 29 Sep 2007, 17:46
Kraj: Vnanje Gorice

Re: Gretje safrane

Odgovor Napisal/-a Ziga00 »

Potem ni druge razlage kot to, da se je spet nekje zabasalo v sistemu.

Lp
Odgovori