Poraba Scenic 1.9 dci????

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
felix963
Prispevkov: 53
Pridružen: 21 Mar 2011, 20:20

Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a felix963 »

Sem nov lastnik starega Scenica 1.9, 2004, 127000km. Z avtom sem kar zadovoljen. Le, v zadnjem času mi je začela naraščat poraba goriva. Enak režim vožnje. Prej je bila povprečna poraba med 6,2-6,4 l/100km (po računalniku). Potem je zadnje 14 dni pričela naraščat, na 6,8l, sedaj je že 7,8 l/100km.
Ne najdem pravega odgovora na forumu. Morda hladno vreme? Poraba se je začela večat ravno z hladnim vremenom, ali je to samo naključje? Nimam pravih izkušenj z tem motorjem.
Ali je bolj verjetna kakšna druga diagnostika: zračni filter, ERG ventil,....ali še kaj drugega? Na armaturki ni nobenega opozorila o kakšni napaki.
Ročno izračunana poraba se giblje cca 0,3l/100km manj, kot kaže računalnik.
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

Krivo je hladno vreme.
Dokler je motor pod določeno temperaturo deluje v drugačnem režimu vbrizga in vžiga, ki stabilizira izgorevanje in generira več toplote, da se motor hitreje ogreje. Kljub temu potrebuje cca 10 minut vožnje izven mesta da se spravi na delovno. Ko se temperature dvignejo, ti bo poraba zopet padla. DOn't panic.
Ročno izračunana poraba se giblje cca 0,3l/100km manj, kot kaže računalnik.
Pr men je blo isto, če te to ful moti, se baje da v računalniku spremenit. Pa se spremeni prikaz za 0,3 pri istem odčitku.
Laguna Coupe GT dci 180
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a joztom »

A zdaj boš pa še na tem forumu natepaval tiste tri deci nafte, počakaj, da prideš do ta pravih problemov in nas pusti na miru.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a Samojed »

WarpedOne napisal/-a:Krivo je hladno vreme.
Dokler je motor pod določeno temperaturo deluje v drugačnem režimu vbrizga in vžiga, ki stabilizira izgorevanje in generira več toplote, da se motor hitreje ogreje. Kljub temu potrebuje cca 10 minut vožnje izven mesta da se spravi na delovno. Ko se temperature dvignejo, ti bo poraba zopet padla. DOn't panic.
Ročno izračunana poraba se giblje cca 0,3l/100km manj, kot kaže računalnik.
Pr men je blo isto, če te to ful moti, se baje da v računalniku spremenit. Pa se spremeni prikaz za 0,3 pri istem odčitku.
Ma ne serte no. Scenik bencinar 1.6 16V (resda starejši model, letnik 2000) kuri ženi 7,1 liter. Moja laguna, bencinar 1.8 16V, letnik 2001 pa 7,5 litra. Službeni megani karavan 1,5 dci pa pod 6 litrov. Če je normalno da dizel kuri slabih osem sem srečen da sem vzel bencinarja :)
LP, Samojed
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

Zamudu si priložnost da bi ostal tiho in ohranil dvom, da morda veš nekaj o zadevah.

Seveda se ti furaš po natanko isti cestah kot OP, v natanko istem času, in z natanko istimi pospeški in hitrostmi. Not.
Laguna Coupe GT dci 180
Uporabniški avatar
seba-base
Prispevkov: 39
Pridružen: 25 Nov 2011, 22:00
Kraj: MB

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a seba-base »

Vozim vsak dan 1.9dci pa mi je poraba sedaj v mrzlem narastla max 0,5l/100 pa še takrat moram bolj stisnit na gas, tak da je pri tebi kaj drugega kot vreme, razen če živiš na antarktiki pri -40!!

lp
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a joztom »

Kako deluje gretje, termostat dela ali je že odpovedal, senzor kaže prav za ECU?
Uporabniški avatar
Mrcina
Prispevkov: 107
Pridružen: 26 Maj 2004, 10:32
Kraj: Kocevje

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a Mrcina »

felix963 napisal/-a:Sem nov lastnik starega Scenica 1.9, 2004, 127000km. Z avtom sem kar zadovoljen. Le, v zadnjem času mi je začela naraščat poraba goriva. Enak režim vožnje. Prej je bila povprečna poraba med 6,2-6,4 l/100km (po računalniku). Potem je zadnje 14 dni pričela naraščat, na 6,8l, sedaj je že 7,8 l/100km.
Ne najdem pravega odgovora na forumu. Morda hladno vreme? Poraba se je začela večat ravno z hladnim vremenom, ali je to samo naključje? Nimam pravih izkušenj z tem motorjem.
Ali je bolj verjetna kakšna druga diagnostika: zračni filter, ERG ventil,....ali še kaj drugega? Na armaturki ni nobenega opozorila o kakšni napaki.
Ročno izračunana poraba se giblje cca 0,3l/100km manj, kot kaže računalnik.
Meni porabi poleti med 5,8 in 6,0, vpozimi pa tam do 6,2. Ko je meni povprečna poraba narasla nad 7,0 je bil kriv LMM in še neke cevke so imele luft. Poznalo se je tudi pri moči... Serviser je za test moj LMM vtaknil v svoj avto na daljši vožnji in mu je isto skočil za liter gor...

Ali avto pospešuje enako kot prej? Ima enako moč?

Vseeno predlagam obisk servisa...

LP Nejc
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a Samojed »

WarpedOne napisal/-a:Zamudu si priložnost da bi ostal tiho in ohranil dvom, da morda veš nekaj o zadevah.

Seveda se ti furaš po natanko isti cestah kot OP, v natanko istem času, in z natanko istimi pospeški in hitrostmi. Not.
:D Se prav dosti ne sekiram. Če bi pa dobro prebral vse zadeve, bi ugotovil da je imel porabo 6,2, zdaj pa 7,8. Torej se vozi tako, da normalen avto žre 6,2. Če mu porabi 7,8 očitno nekaj ne štima. Če bi se vozil samo kilometer daleč pa tudi prej ne bi kuril samo 6,2.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
felix963
Prispevkov: 53
Pridružen: 21 Mar 2011, 20:20

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a felix963 »

Se strinjam z napisanim. Očitno bo potrebno odpeljat kakšnemu serviserju, da se malce poglobi. Tudi meni se zdi, da je kljub mrazu cca 1,5 l večja poraba preveč. Bom sledil, ali bo tukaj ostalo, ali se bo poraba še povečevala.
Termostat bi po moje moral delovat, motor se ogreje na delovno temperaturo (4 črtice) po nekje 4-5km oz. dobrih 5 min vožnje.
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a rambo »

meni kaže ob ogretem motrju 5.9, dokler se pa ne ogreje pa 6.5-6.6
polet pa 5-5.2l/100
to gledam na BC
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Re: Poraba Scenic 1.9 dci????

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

Predvčerajšnjim sm po parih dneh zalafual mojo mašinco. Zapeljal izpred hiše na cesto z omejitvijo 50.
Ravnina, četrta prestava, tempomat 50, poraba 9,5. Sred poletja ogreta mašina isto pot opravlja s cca 5,5 v enaki četrti z enakim tempomatom. Da se je mašina segrela sm nucal 20 minut furanja po obvoznici, poleti je topla v 5 minutah.

Ne trdim, da je nujno vse ok z OPovo mašino, trdim le, da komot je vse OK.
Laguna Coupe GT dci 180
Odgovori