Clio II - kratke luči ne delajo

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
bolfenk
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Mar 2012, 08:52

Clio II - kratke luči ne delajo

Odgovor Napisal/-a bolfenk »

Živeli!

Torej Clio II (2004, dCi, dyn-luxe, tempomat) ima težave s kratkimi lučmi. Kar naenkrat so se ugasnile, indikatorska lučka v armaturki se ugasne, ne morem jih prižgat z vrtenjem stikala na ročici, ne pomaga ugasnit avto... Potem ga piči in spet kake dva dni dela. Hkrati se mi je začelo pojavljat, da ko pohodim bremzo zažmrka indikatorska lučka za zadnjo meglenko, ki pol al ugasne al pa malo brli dokler ne spustim pedala. Včasih tudi enako brli (indikatorka za zadnjo meglenko) če dam rikverc. Vse luči razen kratkih delajo, ni videt nobene razlike v tem kako močno sveti, takrat ko recimo brli indikatorka. Zadnje luči sem odmontiral, pregledal konektorja, pregledal žarnice, nosilce žarnic in celoten tisti del kamor vstaviš zadnje žarnice, nikjer ni korozije oziroma oksidacije, tudi na konektorjih ne. Isto na lučki za tablico. Sprednji kratki luči seveda nista pregoreli, tudi konektorja zgledata OK. Nekak najbolj sumim težavo z ročko za žmigavce in luči, ker se mi zdi, da je enkrat neki mal čudno škrtnlo (ampak ne mehansko, bolj električno) tam not. Kolker se mi zdi, se na tem mestu ne preklapljajo ravno neki silni tokovi, za to skrbijo releji nekje, kajne?
Zna kdo kaj pomagat, je mel že kaj podobnega, etc?

LP;
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Clio II - kratke luči ne delajo

Odgovor Napisal/-a Spula »

Glede na to, da se ti včasih vklopi lučka za meglenko je verjetno nekje slaba masa zadaj. Najbolje bi bilo zapeljat do enega avtoelektričarja. Če ti je pa "šmercnilo" v ročici v volanu je pa lahko ročka zanič.

Najprej bi prekontroliral maso zadaj.
RenaultSport
Uporabniški avatar
bolfenk
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Mar 2012, 08:52

Re: Clio II - kratke luči ne delajo

Odgovor Napisal/-a bolfenk »

Živijo!
Spula napisal/-a:Glede na to, da se ti včasih vklopi lučka za meglenko je verjetno nekje slaba masa zadaj. Najbolje bi bilo zapeljat do enega avtoelektričarja. Če ti je pa "šmercnilo" v ročici v volanu je pa lahko ročka zanič.
Najprej bi prekontroliral maso zadaj.
Maso oz. luči zadaj sem pregledal, ni videt popolnoma nič narobe. Z odklopljenim konektorjem (ki pride iz avta) in brez žarnic ni nikjer nobenega stika med posameznimi vodi za žarnice in maso.
Glede na to, da zdaj dokaj redno šmelca nekje res pri ročki je najbrž kaj narobe z stikalom v njej...

Vprašanja zdaj:
1 - ali bi računalnik (UCH al ker sklop to rihta) videl kako napako;
2 - ali je ročka za avto s tempomatom različna od tiste od Clia ki tempomata nima;
3 - v LJ, katerega električarja kaj priporočate, da ve kaj dela in da ne lupi ljudi po nepotrebnem.

TNX
Uporabniški avatar
eagle
Prispevkov: 16
Pridružen: 24 Jun 2009, 18:40
Kraj: Dolenjska

Re: Clio II - kratke luči ne delajo

Odgovor Napisal/-a eagle »

Po vsej verjetnosti ti nagaja UCH enota.
Moja žena je imela podobne simptome. Zadevo se da popraviti.
Je pa to baje hiba pri teh Cliotih
Meni je popravil zadevo en možakar iz Novega mesta.
Uporabniški avatar
bolfenk
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Mar 2012, 08:52

Re: Clio II - kratke luči ne delajo

Odgovor Napisal/-a bolfenk »

HI!
eagle napisal/-a:Po vsej verjetnosti ti nagaja UCH enota.
Meni je popravil zadevo en možakar iz Novega mesta.
Zaenkrat zgleda da sem sam rešil:
gledat sem šel kateri UCH je not (je zanimalo možakarja iz NM, da ve, ča lahko zrihta) in tja gor na UCH so pritjeni štirje releji in eden od njih je bil čudno na postrani zataknjen v podnožje. Sem ga vzel ven, nazaj naštimal nogice (kontakte) dal noter in zdaj je vse OK. Je pa potrebno fajn plazit tam spodaj pri pedalih in brez svetilke ne gre. Zgleda je nekdo butnu z nogo enkrat pa napol iztaknu rele in se je UCH mešalo... Upam da je to to, pa hvala vsem za pomoč....

LP
Odgovori