Zračni mehurčki/pena v motornem olju

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Zračni mehurčki/pena v motornem olju

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

Pozdravljeni,

upam, da ne ponavljam kakšne teme, ampak po krajšem pregledu foruma iste napake/pojava pri drugih uporabnikih nisem zasledil.

Torej imam Clio 1.2 16V, 2001, 80000 km.

Avto je vsako leto redno servisiran, vsako leto zelo malo vožen, to leto pa sem naredil z njim 20.000 km. V prihodnjem tednu bom peljal sicer avto na redni servis sem pa danes informativno pogledal nivo olja v motorju. Ko sem preveril nivo olja sem na šipki opazil, da so v olju prisotni zračni mehurčki ali pa je to morda nekaj podobnega peni.

Nikoli še nisem videl kaj podobnega in me zanima ali je to posledica tega da je olje iztrošeno ali je z avtomobilom kaj narobe. Sicer avto dela normalno in tudi olja ne pije, v celih 20.000 km ni spil popolnoma nič olja. Edin kar je, je to da je bil to leto res veliko vožen glede na prejšnja leta.

Če ima kdo kakršno koli informacijo na ta pojav bom zelo vesel odgovora.

Hvala že v naprej.

Lp.
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Zračni mehurčki/pena v motornem olju

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Glede na to, da je olje v motorju polovico preveč časa .............................. je to normalno. Osebno me bi bolj skrbelo, če se bi olje menjal na 10 tisoč in bi se to pojavilo.

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Zračni mehurčki/pena v motornem olju

Odgovor Napisal/-a franko »

Ponavadi se pena naredi zaradi vode v olju.

Se pa strinjam z Fanom, da je že skrajni čas, da zamenjaš olje.
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Re: Zračni mehurčki/pena v motornem olju

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

Najprej obema hvala za odgovor. Sicer kot sem že zgoraj napisal gre avto naslednji teden na redni servis na katerem bo zamenjana tudi kompletna garnitura zobatega jermena.

Kar me zanima je ... kako mislita, da je olje v avtu pol preveč časa? Avto je od nakupa naprej in celih 11 let servisiran na pooblaščenem servisu in vsako leto je isto, servis na 20.000km ali po preteku leta dni. Tako pišem na kartončku servisa in isto informacijo da pooblaščenec vsako leto.

Zdej od zadnjega servisa je natanko 11 mesecev in 19500 km. Kako je potem olje v avtu preveč časa oz preveč km?

Hvala še enkrat.

Lp.
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Zračni mehurčki/pena v motornem olju

Odgovor Napisal/-a franko »

Vsaj na 15k km menjaj olje.
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Re: Zračni mehurčki/pena v motornem olju

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

No avto gre v ju3 na servis, malo sem ga moral prestavit zaradi službene odsotnosti.

Sicer pa sem opazil tudi, da sem navedel napačni podatek o km od zadnjega servisa, od tega je minilo 15500 km in ne 19500, kot sem prvotno napisal.

Torej upam, da neke okvare res ni in da je pač olje samo iztrošeno. V kolikor bi bilo kaj narobe pa napišem kaj bo.

Lp.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Zračni mehurčki/pena v motornem olju

Odgovor Napisal/-a Spula »

Marlboro napisal/-a:No avto gre v ju3 na servis, malo sem ga moral prestavit zaradi službene odsotnosti.

Sicer pa sem opazil tudi, da sem navedel napačni podatek o km od zadnjega servisa, od tega je minilo 15500 km in ne 19500, kot sem prvotno napisal.

Torej upam, da neke okvare res ni in da je pač olje samo iztrošeno. V kolikor bi bilo kaj narobe pa napišem kaj bo.

Lp.
Včasih se ta "smetana" pojavi tudi če je avto vožen na zelo kratke relacije zaradi "kondenza/vode". Če menjaš olje na 15kkm in vlivaš pravo olje je vse ok. Če pa bi se olje pojavilo v hladilni tekočini ali bi hladilne tekočine zmanjkovalo takrat bi bil problem.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Marlboro
Prispevkov: 23
Pridružen: 17 Sep 2010, 23:21

Re: Zračni mehurčki/pena v motornem olju

Odgovor Napisal/-a Marlboro »

Takle, glavni servis je narjen, redni poleg, vse ok. Upam da tak tudi ostane :)

Lp.
Odgovori