Megan 1.5dci 07" Ne vžge Low battery + vklopi ventilator

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
diablo46
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Sep 2011, 19:26
Kraj: Ljubljana

Megan 1.5dci 07" Ne vžge Low battery + vklopi ventilator

Odgovor Napisal/-a diablo46 »

Pozdravljeni,

Sem prebrskal skoraj vse strani ter si pomagal z iskalnikom vendar nisem zasledil da bi imel kdo tukaj že tako okvaro. Torej gre se za megana tako kot je v naslovu in sicer do včeraj je normalno deloval sedaj pa kar od enkrat noče več vžgati niti ne začne verglati.. ko pritisnem gumb "start" se vklopi samo ventilator motorja in napiše low battery.. Akumulator je v redu sem preveril in tudi pomagal z "busterjem" vendar še zmeraj nič.. pregledal vse varovalke itd... je imel mogoče kdo od vas enak problem, in kako ste rešili oz. kakšni predlogi?

Hvala
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Megan 1.5dci 07" Ne vžge Low battery + vklopi ventilator

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Kako ste pa preverili akumulator? Po moje je glih akumulator zanič. Na mojem avtomobilu se je zgodilo da je avto zjutraj mrzel čisto normalno vžgal, in naredil par kilometrov. Potem pa topel ni vžgal ker je akumulator crknil.

Jaz bi najprej zamenjal akumulator z novim ali pa bi od kakšnega kolega si sposodil akumulator, ki je preverjeno vredu, in na ta način dejansko ugotovil ali je akumulator zanič ali ne. :) :)
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
diablo46
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Sep 2011, 19:26
Kraj: Ljubljana

Re: Megan 1.5dci 07" Ne vžge Low battery + vklopi ventilator

Odgovor Napisal/-a diablo46 »

Akumulator ima 12,XX V tako da je težko zanič, ter tudi ko ga obremeniš mu pade zelo malo napetost... Ter kot sem že napisal smo probavali ga vžgati z "busterjem" torej zadeva ki pomaga če je akumulator zanič vžgati avto.
diablo46
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Sep 2011, 19:26
Kraj: Ljubljana

Re: Megan 1.5dci 07" Ne vžge Low battery + vklopi ventilator

Odgovor Napisal/-a diablo46 »

Že rešeno hvala vseeno... torej iz oduška akumulatorja je očitno kapljala kislina na šop kablov ki grejo direktno v računalnik tako da je kislina "požrla" en rdeč kabel, kateremu je bilo potrebno samo do lotati konček novega in spet lepo avto deluje :) Torej če si predstavljate tam kjer gre iz akumulatorja na levi strani ( če stojimo pred avtomo) odušek ven takoj spodaj zraven akumulatorja gre napeljava v računalnik.

Tako da upam da bo komu pomagalo ob enaki okvari.

LP
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Megan 1.5dci 07" Ne vžge Low battery + vklopi ventilator

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

To je pa druga stvar če je bilo to narobe. Za kaj takega še nisem slišal.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
ivotrade
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:30

Re: Megan 1.5dci 07" Ne vžge Low battery + vklopi ventilator

Odgovor Napisal/-a ivotrade »

Enaka težava. Samo da pri meni je bila kriva vlaga na konektorjih in slaba masa na klemah. Vklapljalo mi je pa vse vrste napak, od okvare volana, ABS, airbaga, ključavnice. Ventilator je non stop laufal.
Megane2008
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 Dec 2019, 00:23

Re: Megan 1.5dci 07" Ne vžge Low battery + vklopi ventilator

Odgovor Napisal/-a Megane2008 »

Imam Megane 1.5 dci 2008. Ista napaka. Prikazuje Low Battery čeprav je akumulator nov in ima 12,8 V. Ne vžge, niti ne obrne. Prižge se tudi lučka Servis in vklopi se ventilator motorja.
Levo pri spodnjem delu akumulatorja poteka debelejši snop tankih žic, ki gredo v računalnik, ki je nameščen takoj za akumulatorjem. Snop žic je debel in izoliran črnim trakom. Čez ta snop poteka debelejši črni kabel iz minus pola akumulatorja. Ta kabel je bil naslonjen na omenjeni snop žic in točno na mestu kjer se stikajo je izolacija na snopu žic preparela. Na rdeči žički iz snopa je zguljena izolacija in žica oksidirana, tako da je rdeča žička prekinjena. To je očitno en od signalov, zaradi katerih računalnik napiše Low Battery. Rdečo žičko sem povezal z konektorjem in zadeva deluje.
Popravilo je dokaj enostavno vendar je bilo mesto kjer je žička prekinjena skrito in se ne opazi zlahka. Šele ko sem odstranil akumulator in premaknil debeli črni kabel, ki gre čez snop žic sem opazil kje je problem.
Predvidevam da je to napake prišlo ker je črni kabel drgnil ob snop žic in sčasoma zdrgnil izolacijo, potem je korozija naredila svoje na žici.
Odgovori