Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Marpa
Prispevkov: 62
Pridružen: 24 Mar 2009, 17:07

Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a Marpa »

Avto je iz naslova, letnik 2001.

Predvčerašnjim sem parkiral pred trgovino, 15 minut nakupoval in ko sem prišel nazaj je avto vžgal normalno, po 3 sekundah sta se prižgali kantica za olje in STOP in je ugasnil. Naprej je samo verglal, brez znakov, da bi vžgal. Malo sem ga predolgo verglal in je akumulator kazal znake izčrpanosti.

Čez noč sem ga pustil pred trgovino in prišel včeraj s kolego, kabli in rezervnim ključem. Malo smo probali z enim in drugim ključem in takoj odnehali , ker ni bilo znakov, da bi vžgal. Črpalka za gorivo dela in smo na cevki preverili da je gorivo v redu.

Odvlekli smo ga v bližnji servis v Mostah, na Kajuhovi. Dal sem jim oba ključa, so rekli da blokada motorja nagaja in je kazalo, da bodo v desetih minutah stvar uredili, samo počistijo ključ in zamenjajo baterije.

No, čez 10 minut so me poslali domov - brez avta, seveda.

Zdaj sem klical in pravijo, da ne najdejo vzroka okvare, da mi akumulator slab, da sem zamenjal pole pri priključitvi kablov ipd. :mad:

Je pa zanimivo in, če ni v tem vzrok, neverjetna koincidenca:

- 3 dni pred okvaro sem v pralnem stroju na 40 stopinj opral ključ. Preživel je, sem ga posušil in je delal brez problema čeprav tega nisem pričakoval.

- 1 dan pred okvaro smo zamenjali volanski obroč z airbagom vred

- 1 uro pred okvaro sem počistil/pobrusil kontakte na konektorju zadnjih luči ( samo kontakt mase ), ker mi je že dalj časa delal light show ob pritisku na zvoro

Imate kakšno idejo glede tega ?
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a schik »

Če si res zamenjal pole je lahko skurilo računalnik UCH in zato ne vžge. Drugače airbag nima nič s tem, masa na lučeh tudi ne, razen če si naredil mogoče kak stik, čeprav dvomim da bi bilo to vzrok.
Recimo ena možna varijanta, ključ več ni delal ker si ga opral v jakni, ko si probal z drugim ključem in napačno priklopil (dovolj samo trenutek) je skurilo računalnik, kasneje pa zopet ni vžgal zato, ker je bil računalnik že v okvari. Drugače možno da je akumulator totalno hin, in pobira elektriko iz drugega akumulatorja in posledično ne vžge... Možnosti je kar nekaj tu. Daljinsko zaklepanje dela? Če ne, že diši po okvaru UCH računalnika.
Marpa
Prispevkov: 62
Pridružen: 24 Mar 2009, 17:07

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a Marpa »

schik napisal/-a:Če si res zamenjal pole je lahko skurilo računalnik UCH in zato ne vžge. Drugače airbag nima nič s tem, masa na lučeh tudi ne, razen če si naredil mogoče kak stik, čeprav dvomim da bi bilo to vzrok.
Recimo ena možna varijanta, ključ več ni delal ker si ga opral v jakni, ko si probal z drugim ključem in napačno priklopil (dovolj samo trenutek) je skurilo računalnik, kasneje pa zopet ni vžgal zato, ker je bil računalnik že v okvari. Drugače možno da je akumulator totalno hin, in pobira elektriko iz drugega akumulatorja in posledično ne vžge... Možnosti je kar nekaj tu. Daljinsko zaklepanje dela? Če ne, že diši po okvaru UCH računalnika.
Zamenjava polov ne pride v poštev, 1000% .

Ključ je po pranju delal brezhibno 3 dni, od ponedeljka zjutraj do srede zvečer.

Daljinsko odpiranje dela brezhibno z oba ključa.
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a schik »

Aja, sm mislu da je blo tudi to mogoče. Pol je pa verjetno sploh ni povezano s temi preteklimi dogodki. Če daljinsko dela pol je z računalnikom verjetno vse OK. Najbolj bo priklop na tester, pa da se vidi kje je problem...
Marpa
Prispevkov: 62
Pridružen: 24 Mar 2009, 17:07

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a Marpa »

schik napisal/-a:Aja, sm mislu da je blo tudi to mogoče. Pol je pa verjetno sploh ni povezano s temi preteklimi dogodki. Če daljinsko dela pol je z računalnikom verjetno vse OK. Najbolj bo priklop na tester, pa da se vidi kje je problem...
Saj so ga že včeraj priklopili na tester in ni rezultata . Jaki mehaniki in sistem, ki znajo zamenjati baterijo v daljincu.

Kolko pa stane računalnik, ker kot kaže vse poti vodijo k njem ?
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

računalnik, če je že to krivo, okoli 1300€

kaj pa vbrizgalna šoba ??
pri meni je blo to krivo na laguni da ni vžgala, je pa res da se je ta napaka prikazala
Marpa
Prispevkov: 62
Pridružen: 24 Mar 2009, 17:07

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a Marpa »

Doctor DJ napisal/-a:računalnik, če je že to krivo, okoli 1300€

kaj pa vbrizgalna šoba ??
pri meni je blo to krivo na laguni da ni vžgala, je pa res da se je ta napaka prikazala
Če je šel UCH, ker na servisu pravijo da je problem s blokado , je novi UCH 400 EUR. Kateri računalnik naj bi stal 1300 EUR ?

Mimogrede, ne delajo mi tudi brisalci in hupa.
Zadnjič spremenil Marpa, dne 27 Okt 2012, 20:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MARK01
Prispevkov: 101
Pridružen: 18 Feb 2010, 22:32

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a MARK01 »

Lep pozdrav

Pred kratkim sem imel isti problem na 1.5 DCI. Vzrok je bil turbo. Verglal normalno, računalnik brez napak vžgal pa ni , saj je bil turbo poln olja in motor ni dobil zraka za vžig. Pišeš da se ti je prižgala kantica za olje, torej padec pritiska olja, ker je prosto nekam odteklo - mogoče v turbo. Pa ne trdim da je pri tebi isti problem ampak je za preverit. Snami cev na sesalnem kolektorju in probaj štartat, če vžge, potem se je turbo poslovil.
Upam da boš prišel skozi kar se da ceneje.

lep pozdrav
Marpa
Prispevkov: 62
Pridružen: 24 Mar 2009, 17:07

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a Marpa »

MARK01 napisal/-a:Lep pozdrav

Pred kratkim sem imel isti problem na 1.5 DCI. Vzrok je bil turbo. Verglal normalno, računalnik brez napak vžgal pa ni , saj je bil turbo poln olja in motor ni dobil zraka za vžig. Pišeš da se ti je prižgala kantica za olje, torej padec pritiska olja, ker je prosto nekam odteklo - mogoče v turbo. Pa ne trdim da je pri tebi isti problem ampak je za preverit. Snami cev na sesalnem kolektorju in probaj štartat, če vžge, potem se je turbo poslovil.
Upam da boš prišel skozi kar se da ceneje.

lep pozdrav
Zadnje leto sem imel že turbo epizodo, smo menjali turbino. Če ni zraka predvidevam, da ob verglanju motor rahlo pokašljuje, kaže zanke, da bi mogoče vžgal. Pri mojem pa to niti za hip ni bilo čutiti. Pa sem spraznil akumulator z verglanjem. Kaj tudi računalnik na servisu ne bi pokazal probleme z zrakom ?

Najbolj posrečen je znanec, avtoelektričar, katerega sem poklical včeraj. Je rekel ja, ja napeljava je zgnila, to je znan problem pri Scenicih, tamo doli pod računalnikom...pripelji bomo porihtali.. :)
Uporabniški avatar
MARK01
Prispevkov: 101
Pridružen: 18 Feb 2010, 22:32

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a MARK01 »

Ne ni dal nobenega znamenja življenja, lahko si ga verglal do onemoglosti pa nič. Tester pa tudi nič ni pokazal, saj ob vžiganju (verglanju) ni nobenih pritiskov zraka, ker se turbo zavrti , ko motor steče.
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a joztom »

Ko ste menjali airbag, se je nekaj na ovojnici ključavnice, kjer detektira ključ, razrahljalo. To je zelo poceni. Če imaš kaj pojma, razdri in polotaj konce tuljave in bo delalo.
Marpa
Prispevkov: 62
Pridružen: 24 Mar 2009, 17:07

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a Marpa »

joztom napisal/-a:Ko ste menjali airbag, se je nekaj na ovojnici ključavnice, kjer detektira ključ, razrahljalo. To je zelo poceni. Če imaš kaj pojma, razdri in polotaj konce tuljave in bo delalo.
Imam pojma, tudi lotat znam in imam opremo. Bom pogledal, avto mi je trenutno na parkirišču, vzel sem ga ven iz servisa, ker so rekli da itak nimajo časa se s tem zezat, ker imajo ogromno naročenih za gume menjat.
Fant na servisu je snel tiste plastike okrog volana, tako da ima odprto. Bom poslikal, če si pri volji da mi poveš bolj natančno kje naj bi se nahajali ti kontakti.
Marpa
Prispevkov: 62
Pridružen: 24 Mar 2009, 17:07

Re: Scenic I, 1.9 dCi ne vžge

Odgovor Napisal/-a Marpa »

Včeraj sem odpelal avto omenjenem znancu, avtoelektričarju in so avto popravili. Neuradno , kaže da precej hitro. Danes sem avto prevzel, se mi je mudilo in sem bil dobre volje zaradi uspešnega popravila in nisem težil okrog natančnega pojasnila o napaki. V grobem so mi povedali, da je šlo za skurjeno napeljavo, masa na delu kje so varovalke. Zdaj, nekaj ur potem, se mi zdi, da bi mi morali natančno pokazati mesto in razlog okvare.Ker ni bilo poceni. Kaj menite ?
Odgovori