Bosch ali TRW ploščice na SKF diske?

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Fantocci
Prispevkov: 164
Pridružen: 05 Dec 2007, 17:51

Bosch ali TRW ploščice na SKF diske?

Odgovor Napisal/-a Fantocci »

Na Laguni 2 (225000 km) bom zamenjal zadnje diske, ki so že precej ubogi. Avto mislim imet še nekaj časa.

Lahko bi jih dal samo podrejat, ampak ker vsebujejo tudi integrirane ležaje, ki se jih ne da posebej menjat sem se glede na prevožene kilometre odločil za menjavo kompleta z novim, na obeh kolesih seveda.

Originali so okoli 120€ komad, nadomestki od SKF (ki je zelo kvalitetna firma) pa so po 87€.

Sedaj pa je še vprašanje, katere ploščice naj dam gor. Imajo Delfi, Bosch in TRW, cena za vse je tu nekje, razlika ni omembe vredna. Katere so boljše? Je treba mogoče pazit na kako kompatibilnost z SKF diski?
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Bosch ali TRW ploščice na SKF diske?

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Sicer ni čisto povezano, toda jaz sem dal na megana II ferodo ploščice in lepo primejo.
Indeed.
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Re: Bosch ali TRW ploščice na SKF diske?

Odgovor Napisal/-a mateichk »

jst osebno mam zadi skn diske in trw ploščice in morm rečt da kar lepo primejo ;) mam pa megana 2 1.5 dci 2006 letnik
..:: Renault MEGANE II 1.5 dCi 106KM ph2 2006 ::..
predator
Prispevkov: 53
Pridružen: 29 Sep 2012, 20:20

Re: Bosch ali TRW ploščice na SKF diske?

Odgovor Napisal/-a predator »

Kar se tiče ploščic nima nobene veze z proizvajalcem diskov, probaj se pozanimati tudi za snr diske. Ploščice TRW(LUCAS) so ene izmed boljših, je pa res da se trošijo več kot ostale, posledično ne piskajo...Glede na to da omenješ določene proizvajalce delov gledaš pri adelu? Sam ti priporočam Ferodo, Zimmermann ali TRW, tudi Delphi je odličen, nikoli nobenih težav z njimi.

l.p
Odgovori