renault clio 1.4 16V ne vžge v prvo

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
alesing
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 21:46

renault clio 1.4 16V ne vžge v prvo

Odgovor Napisal/-a alesing »

Pozdravljeni!
Imam cliota 1.4 16V , dogaja se mi to da ne vžge iz prve in sicer zjutraj ko je hladen motor vžge iz prve, če je topo motor vžge iz prve (če avto ugasnem ter nazaj takoj prižgem) če pa avto dlje časa stoji ( grem v trgovino) pridem nazaj pa vrgla po določenem času vžge ali pa s pomočjo dodajanja gasa. Menjal sem že senzor na vztrajniku, ter motorček prostega teka ko normalno vžge grejo obrati na 1500 nato padejo na 750 OK takrat ko pa dlje časa vrglam pa ne s pomočjo gasa pa obrati ne grejo na 1500 ter na 750 ampak so nekje na 500 pa trese motor.
Kaj bi bilo to?
Hvala za hiter odgovor!
Clio
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: renault clio 1.4 16V ne vžge v prvo

Odgovor Napisal/-a schik »

Kdaj so bile menjane svečke nazadnje? Če so bile v kratkem, bo verjetno okvara na eni ali dveh tuljavah. Med vožnjo avto kaj cukne kerkrat?
alesing
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 21:46

Re: renault clio 1.4 16V ne vžge v prvo

Odgovor Napisal/-a alesing »

Svečke so bile menjane pred 45000Km.Avto drgače dela čisto OK nč ne trese gre ko sneta sekira tko da ne vem ka bi blo da ko je srednje topel ne vžge brez gasa.
Clio
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: renault clio 1.4 16V ne vžge v prvo

Odgovor Napisal/-a schik »

Najbolje bo priklop na tester.
alesing
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 21:46

Re: renault clio 1.4 16V ne vžge v prvo

Odgovor Napisal/-a alesing »

J ebil že priklopljen na tester GMT pa niso nč odkril 16EU kje bi ga še lahko priklopil na tester pa da bi kaj odkril
Clio
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: renault clio 1.4 16V ne vžge v prvo

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Sedaj je vprašanje s kakšnim diagnostičnim orodjem so pristopali ............... univerzalci so tako, tako.

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
sernk
Prispevkov: 47
Pridružen: 26 Sep 2011, 21:51
Kraj: Stanežiče

Re: renault clio 1.4 16V ne vžge v prvo

Odgovor Napisal/-a sernk »

Kot je rekel schik bi lahko bile tulljave, sam sem na svojem cliotu imel enak problem, avto je sicer vžgal normalno potem pa ko sem speljal ni imel nobene moči, in kot sem ugotovil je avtomobil kakšnik 5 minut lavfal samo na 2 cilintrih in tresel. Lahko pa da so že svečke "fuč", in ko se avto segreje tudi lahko povzročajo težave, tudi to sem že izkusil. Upam da ti bo tole kaj v pomoč, nisem ravno mojster ampak znam pa kaj porihtat :oops:
Avtocesta je moja šibka točka...
alesing
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 21:46

Re: renault clio 1.4 16V ne vžge v prvo

Odgovor Napisal/-a alesing »

Hojla rešil zadevo menjati je bilo treba tesnila na loputi... tanko tesnilo je bilo tako trdo da sem jo moral odrezati. Tudi cuka ne zjutraj več :)
Več na
http://www.renaultforumserbia.com/index ... ic=5863.15" onclick="window.open(this.href);return false;

Mojih slik mi ni uspelo naložiti...
Clio
Odgovori