"Neuraden" servis za vmesno menjavo olja MS, MB

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
renaultrula
Prispevkov: 75
Pridružen: 17 Jun 2006, 22:26

"Neuraden" servis za vmesno menjavo olja MS, MB

Odgovor Napisal/-a renaultrula »

Zdravo,

imam Megana III 1.5 dCi letnik 2010 (110 KM, Euro5) in še malo in bom na polovici servisnega intervala, ko bi rad menjal olje in filter. Zdi se mi po svoje brezveze dajati za to avto na uradni servis, ker se to itak nikamor ne vpiše, bi pa želel, da se delo kvalitetno opravi. Pozna mogoče kdo kakšen servis na območju MS ali MB oz. kjerkoli vmes, kjer bi to opravili kvalitetno? Ali na Renaultu pri rednem servisu na 30k komplicirajo, če filter olja ni original (torej če mi ga zdaj ob tej menjavi olja dajo neoriginal) ali je smiselno dati filter original takoj? Kakšno je trenutno stanje z nakupom olja za ta motor, kje se da dobiti kvalitetno olje po najboljši ceni?

Hvala za odgovore in usmeritve vnaprej :)

LP
Uporabniški avatar
sranjemir
Prispevkov: 102
Pridružen: 21 Maj 2010, 22:25

Re: "Neuraden" servis za vmesno menjavo olja MS, MB

Odgovor Napisal/-a sranjemir »

Jaz imam sicer bencinarja, ampak vseeno, peljem ga k enemu privat serviserju, mi da Mann filter, olje dam jest (Elf evolution ali Shell Ultra). Zaracuna mi 25e za delo, filter je 7e, pa podlozka. Ko sem ga 2x peljal na razlicna uradna servisa, so mi enkrat 'vprasali' kje sem menjal, na drugem pa nic. Naceloma ti nimajo kaj, seveda edino pri izrednem dogodku.
Takrat bodo pa tako in tako nasli 1000+1 izgovor da jim ne bo garancija veljala.
1. Nisem iz tvojega konca, poskusi pri kaksnem BHS servisu. Za olje menjat ne rabis profesionalca, samo nekoga z glavo.
2. Kot sem ze rekel, nimajo kaj komplicirat. Pa tudi jim ni treba razlagat, ce se je menjal olje.
3. Jaz kupujem olje v Leclercu, vzemi Elf kot pise v servisni knjigi in menjaj na 15.000km ali 1 leto.
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: "Neuraden" servis za vmesno menjavo olja MS, MB

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Samo v vednost: Člani kluba lahko naših sponzorjih zelo ugodno olje kupujemo... ;)

Drugače pa ja, jaz ga sicer peljem na uradni servis. A le za menjavo olja pač ne, katerega menjam precej pogosto; na 8-10tisoč km. Na uradnem servisu samo naročim oljni filter in podložko (stane 14,5EUR)...
Slika
Uporabniški avatar
renaultrula
Prispevkov: 75
Pridružen: 17 Jun 2006, 22:26

Re: "Neuraden" servis za vmesno menjavo olja MS, MB

Odgovor Napisal/-a renaultrula »

Hvala za odgovora! Torej v bistvu je verjetno najboljše, da kupim na uradnem servisu original filter in podložko, olje Elf kakor je v navodilih za avtomobil in dam menjat enemu mojstru. Je potrebno kupiti še kaj drugo kakor filter in podložko ali je to to? Katero Elf olje dajete v tega dizla ostali?

LP in hvala.
Uporabniški avatar
renaultrula
Prispevkov: 75
Pridružen: 17 Jun 2006, 22:26

Re: "Neuraden" servis za vmesno menjavo olja MS, MB

Odgovor Napisal/-a renaultrula »

Cr00k napisal/-a:Samo v vednost: Člani kluba lahko naših sponzorjih zelo ugodno olje kupujemo... ;)
Zdravo,

mi lahko navedeš, pri kom bi lahko dobil ugodne cene za Elf olje?

LP,
Matej
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: "Neuraden" servis za vmesno menjavo olja MS, MB

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Poglej pri Herkulesu...
Slika
Uporabniški avatar
renaultrula
Prispevkov: 75
Pridružen: 17 Jun 2006, 22:26

Re: "Neuraden" servis za vmesno menjavo olja MS, MB

Odgovor Napisal/-a renaultrula »

Zdravo,

torej, imam Megane III 1.5 dCI, filter sem na uradnem servisu že kupil in dihtungo (rabil je prometno, ko ga je iskal na policah in v računalniku in prometno sem mu dal, se pravi je verjetno izbral pravi filter, ne? Čeprav sem potem ga še nekaj spraševal za olje in je rekel, da niti ni pogledal, če je dizel ali ne - sklepam, da je v prometni koda, ki jo je vpisal in mu je vrglo direkt kodo filtra brez omembe vrste goriva. Ali je mogoče, da se napačen filter (recimo od bencinarja) zmontira gor?).

Ugotovil sem, da je najboljše olje za ta DPF motor Elf Solaris 5W30. Gledal sem nekaj primerjav med Solaris RNX 5W30 in Solaris DPF 5W30 in kakor izgleda, gre za isto olje, le da je DPF nova oznaka. Če se motim, me prosim popravite. Viskoznost je sicer za eno cifro indeksa različna. V avto bom dal RNX olje, ker sem ga dobil po precej dobri ceni.

LP
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: "Neuraden" servis za vmesno menjavo olja MS, MB

Odgovor Napisal/-a schik »

Če ti je gledal po prometni imaš verjetno pravi filter, ker ko vpiše VIN, vidi kateri deli oz. katere kataloške so prvovgradnje.
Odgovori