laguna 1,9 dci dim iz motorja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
rusi
Prispevkov: 48
Pridružen: 05 Okt 2008, 20:01

Re: laguna 1,9 dci dim iz motorja

Odgovor Napisal/-a rusi »

Spula napisal/-a:
slovenc napisal/-a:Tudi sam sem odvil pokrovček za olje ( tam, kjer je šipka) in se je pri prožganem motorju kar orenk ven kadilo. Avto zadnje čase pije olje in sumim tudi fuč turbino. Je potem potrebno zraven še batne obročke menjat? Kak strošek približno je to?
Če se veliko ven kadi in "močno" piha je lahko tudi oddušek motorja malo zabit in motor nemore lepo "dihat". Pri nekaterih avtih zdaj pozimi, ko je mraz vrže ven šipko in nekaj olja, ker motor nemore "dihat".
Če ti turbina pije olje lahko tudi preveriš če so zelo mastne cevi. Je pa bolje včasih tudi ceneje, da daš turbino prej obnovit kakor pa da gre dokonca u P. Batnih obročkov pa nerabiš menjat če menajš turbino.
se strinjam...menjaj turbino prej, oz daj jo obnovit... boš obdržal svojo bo ko nova :)... meni se je slišala skoraj pol leta... potem pa puf... povem iz izkušenj...se ne splača, če dvomiš v turbino pojdi k mehaniku naj ti jo da dol...(če tega ne znaš sam..ker ni tolk težko niti zamudno) in daj obnovit..če je turbina še delujoča te pride obnova pod 200€ če jo hudič vzamem se stroški drastično povečajo...

samo predlagam...( meni so se stroški drastično povečali) :):):)
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Re: laguna 1,9 dci dim iz motorja

Odgovor Napisal/-a slovenc »

Ne, sej ne bomo reskirali nič. Glede batnih me je samo zanimalo pač to, ker piha ven pri prižganem motorju:) Kdo jih pa obnavlja za 200€?
Slika
Odgovori