problemi pri vžigu

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
kukomah
Prispevkov: 12
Pridružen: 06 Maj 2010, 21:53

problemi pri vžigu

Odgovor Napisal/-a kukomah »

Pozdravljeni!

Imam megana 1.6. 16v letnik 2002 predelanega na plin. Že dalj časa se mi pojavljajo težave ob vžigu motorja, ko je le ta hladen. Avto sicer "vergla" vendar vžge šele po 10 sekundnem verglanju. Ko pa prvič vžge, po 5sekundah ugasne. Naslednjič ko obrnem ključ vžhe dokaj hitro, vendar moram počakati enih 30 sekund prede speljem, ker mi v nasprotnem primeru ko dodam gas, motor želi zadušiti . Po približno 30 sekundah pa motor deluje bp. Naj še omenim, da ko avto vžge, se zunaj pri izpuhu voha zelo močna koncentrirana mešanica bencina .Ko pa vžgem motor direkt na plin, se ti problemi ne pojavljajo. Kaj menite, kaj bi lahko bil razlog za to?

Moj mehanik sumi, da so problematični ventili? Da naj bi se znucal zaradi uporabe plina.
kukomah
Prispevkov: 12
Pridružen: 06 Maj 2010, 21:53

Re: problemi pri vžigu

Odgovor Napisal/-a kukomah »

A res nima nobeden pojma, kaj bi lahko bil vzrok za moje težave?

lp
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: problemi pri vžigu

Odgovor Napisal/-a R5 »

priklopi na tester pa poglej če ti kateri cilinder izklapla-če ga pa zamenjaj dve vžigalni tuljavi med sabo pa še enkrat sprobat če izklapla drug cilinder ali še vedno enega in istega.
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: problemi pri vžigu

Odgovor Napisal/-a schik »

Če sumi ventile, naj izmeri kompresijo. Mogoče bi zadostovalo čiščenje senzorja mrtve točke. Prav tako je potrebno preveriti vžig (najbolje s testerjem) po cilindrih.
Uporabniški avatar
DODU
Prispevkov: 14
Pridružen: 22 Apr 2008, 15:31

Re: problemi pri vžigu

Odgovor Napisal/-a DODU »

Zdravo, vozim scenica 2.0 16v (letnik 2006) naknadno predelanega na plin.
Najprej vprašanje in komentar: kakšno je to vžiganje direktno na plin, saj v tem primeru lahko v cilinder zaide plin v tekočem stanju = NEVARNOST POŽARA.
Zdaj pa moja rešitev za težavo, ko je motor zelo težko vžgal na bencin, čeprav sta bili obe mapi (bencinska in plinska) pravilno nastavljeni.
Pred vžigom pohodim stopalko plina in ko motor vedno takoj steče, jo tudi takoj sprostim.
Razlaga je v različnih oktanskih vrednostih bencina in plina in računalnik avtomobila se stalno prilagaja trenutnim pogojem. In v momentu vžiga na bencin (vedno pri novejših sistemih, kasneje sam preklopi na plin ob pogoju dosežene nastavljene temperature hladilne tekočine) računalnik motorju daje "navodila" po lastnostih plina in traja nekaj časa, da se korigira na pogoje bencina.
Torej z pomočjo pritiska stopalke za plin "pomagam" ustvariti pogoje za nemoten vžig.
Upam, da bo nasvet deloval tudi pri motorju 1,6 16v.
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: problemi pri vžigu

Odgovor Napisal/-a schik »

Aja, še nekaj. Če na plin dela OK, potem je lahko težava v bencinski pumpi. Še nasploh če se voziš vedno na rezervi.
Odgovori