Zatikanje stekel - Megane 2

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
ubu32
Prispevkov: 11
Pridružen: 05 Jun 2012, 19:59

Zatikanje stekel - Megane 2

Odgovor Napisal/-a ubu32 »

Živjo,
po zamenjavi akumulatorja pri Meganu 2, so se mi začeli zatikati stekla na vratih. Ko pritisneš na gumb, se spuščajo oz. dvigajo po cca 3 cm. Je kdo že imel tak probelm, kakšna ideja, kako bi se popravila? Pred menjavo akumulatorja, je vse delalo BP.
Hvala za odgovor!
LP!
Uporabniški avatar
simonz1
Prispevkov: 785
Pridružen: 30 Maj 2007, 09:50
Kraj: Novo mesto

Re: Zatikanje stekel - Megane 2

Odgovor Napisal/-a simonz1 »

To je posledica menjave akumulatorja, ker si prekinil napajanje elektrike na avtu. Stekla moraš na novo naučiti pot odpiranja in pot zapiranja tako da nekajkrat odpiraš po 3cm do konca in nekajkrat zapiraš po 3cm do konca dokler se ne shrani pot zapiranja in odpiranja v računalnik. Potem ti bo delalo normalno. Naučiti moraš vse 4 stekla posebaj. Upam da sem razumno napisal :oops:
Scenic III 1.5 dCi, 110KM

Captur II 1.5dCi, 115KM EDC
Uporabniški avatar
vran22
Prispevkov: 388
Pridružen: 28 Jan 2012, 13:29
Kraj: Prebold

Re: Zatikanje stekel - Megane 2

Odgovor Napisal/-a vran22 »

meu približn enak problem.. da gor so se dvigal sam po 3cm itd.. pa sem spustu dol čist šipo.. pa pol držau tipko da dvigne steklo ( ves čas ) pa ko se je šipa zaprla sm še držau par sekund.. potem je delalo.. za dol pa ista fora sam da knof dol drziš.
R. Megane II ph1 1.9dci Privilige Lux :)
ubu32
Prispevkov: 11
Pridružen: 05 Jun 2012, 19:59

Re: Zatikanje stekel - Megane 2

Odgovor Napisal/-a ubu32 »

Zanimivo, hvala vama za odgovor!
LP!
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: Zatikanje stekel - Megane 2

Odgovor Napisal/-a ridder »

vran22 napisal/-a:meu približn enak problem.. da gor so se dvigal sam po 3cm itd.. pa sem spustu dol čist šipo.. pa pol držau tipko da dvigne steklo ( ves čas ) pa ko se je šipa zaprla sm še držau par sekund.. potem je delalo.. za dol pa ista fora sam da knof dol drziš.

x2 to velja za vse modele. natipkaš da pride šipa do vrha, zadržiš za 5 sekund in potem dela.
to moraš narediti za vsako šipo posebaj.

l.p.
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Odgovori