abs obroč

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
alex
Prispevkov: 108
Pridružen: 01 Nov 2006, 11:57
Kraj: Ljutomer

abs obroč

Odgovor Napisal/-a alex »

pozdravljeni, imam laguno 2.0dci, 2010 letnik, prevozeno 90000, pojavila se je okvara ABS in sicer je zadeva že popravljena,(pod garancijo seveda) ampak imam eno vprašanje za vas. Okvara je bila na zadnjem desnem disku (abs obroč), sedaj so mi zamenjali zadnji desni disk, nazaj dali stare zavorne obloge. Ampak me zanima v tem primeru ali so dolžni zamenjati zavorne obloge in ali sem opravičen do menjave tudi levega zadnje diska, ker sedaj na desni strani imam nov disk, na levi strani pa star disk, prevoženo 90000 km, in nikoli ne bom prišel do diskov v enakem stanju, ker sedaj je levi stari, potem če bom čez kakih 50000 km menjal levi disk, bo pa desni imel že več kot 50000km, ne vem, nisem najbolj pameten, zato prosim za nasvet, hvala
Slika
Slika
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: abs obroč

Odgovor Napisal/-a biste »

po pravilih naj bi se menjala oba diska, ko pa je nov disk se mora tudi menjat zavorne ploščice, saj so stare obrabljene po starem disku in ne prime uredu, usaj za moje pojme:)
Lp!
Uporabniški avatar
tinci73
Prispevkov: 33
Pridružen: 15 Apr 2012, 19:49

Re: abs obroč

Odgovor Napisal/-a tinci73 »

kako si pa opazil da je abs obroč zanič.
predator
Prispevkov: 53
Pridružen: 29 Sep 2012, 20:20

Re: abs obroč

Odgovor Napisal/-a predator »

sicer pri renaultu nevem kako zadeve gredo, drugače pa po mojem ti ne bodo iz naslova garancije menjali še ploščic in drugega diska, ponavadi se v garanciji menja le del v okvari. Res je da je problem ker se je ploščica prilagodila staremu disku, vendar če so ji pod kotom vzeli-pobrusili robove bo se obrabila po novem disku, imej le pažnjo da ti ne začne uničevat novega diska, takrat se vrni nazaj na servis...
Odgovori