Rosenje šip,ventilacija !!!

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
irnes
Prispevkov: 10
Pridružen: 26 Okt 2011, 22:35

Rosenje šip,ventilacija !!!

Odgovor Napisal/-a irnes »

Lepo pozdravljeni. Vozim Megan l.97 , in imam težave z rosenjem sip. Namreč k vklopim ventilacijo da se mi sipe ne meglijo, rabi kar precej časa (cca.20 minut) da se sipe nehajo meglit, čeprav je ventilacija na najvišji jakosti (4). Tudi ko zaprem vse lopute in preusmerim na sipe, traja isto časa. Filter sm menju. Mogoče je ta zadeva že tovarniško taka ali pa je mogoče kaj pokvarjeno. Nepoznam nobenega, ki bi mi povedal če je pri njem isto tako. Zato bi vas prosil, če bi mi svetovali, pomagali pri tej tezavi.

Vnaprej se vam zahvaljujem. Hvala.
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Rosenje šip,ventilacija !!!

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Verjetno je loputa za notranje kroženje zraka ostala v zaprtem položaju. Skoraj vsi megani I imajo problem, da se polomijo zobniki na motorčku ki premika loputo.
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Deniss
Prispevkov: 1781
Pridružen: 07 Okt 2008, 15:56
Kraj: Kranj

Re: Rosenje šip,ventilacija !!!

Odgovor Napisal/-a Deniss »

In pa poglej v kakšnem stanju je kabinski filter zraka... Jaz sem danes mojega zamenjal in mi šipe prej odrosi pa še bolje piha :) Prej sem moral vedno prižigati klimo da je bilo kaj...
irnes
Prispevkov: 10
Pridružen: 26 Okt 2011, 22:35

Re: Rosenje šip,ventilacija !!!

Odgovor Napisal/-a irnes »

oke..super..bom še mau pogledu te zadevcee.....pa se javim....hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
Mince
Prispevkov: 22
Pridružen: 06 Nov 2012, 18:54

Re: Rosenje šip,ventilacija !!!

Odgovor Napisal/-a Mince »

Mene pa zanima, zakaj prihaja do zmrzovanja stekel od znotraj? To se dogaja na vetrobranskem steklu in predvsem takrat, ko so zunaj temperature pod -5°C.

Do sedaj, ko je bilo prehodno obdobje in je bila šipa zunaj zamrznjena, tega ni bilo opaziti.

Danes se je celo zgodilo, da je zunaj bila šipa normalna, znotraj pa je bilo zamrznjeno.

Tudi med vožnjo se pojavlja rosenje v kotih na vetrobranskem steklu. Pred mesecem dni je bil zamenjan filter kabine in filter klime.

Ge pa za model Megane 3.
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Rosenje šip,ventilacija !!!

Odgovor Napisal/-a rambo »

irnes napisal/-a:Lepo pozdravljeni. Vozim Megan l.97 , in imam težave z rosenjem sip. Namreč k vklopim ventilacijo da se mi sipe ne meglijo, rabi kar precej časa (cca.20 minut) da se sipe nehajo meglit, čeprav je ventilacija na najvišji jakosti (4). Tudi ko zaprem vse lopute in preusmerim na sipe, traja isto časa. Filter sm menju. Mogoče je ta zadeva že tovarniško taka ali pa je mogoče kaj pokvarjeno. Nepoznam nobenega, ki bi mi povedal če je pri njem isto tako. Zato bi vas prosil, če bi mi svetovali, pomagali pri tej tezavi.

Vnaprej se vam zahvaljujem. Hvala.
lahko da ti je je loputa za kroženja zraka ostala zaprta kot so ti rekli.
poizkusi pritisnit tisti gumb za krozenje notranjega zraka.
lahko da se je kje kaj zataknilo s tistim kumbom za preusmerjanje loput za zrak.na mojem seje pokvarila ta zadeva za krozenje zraka in se je odklopilo zadevo ampak se med vožnjo sliši, da se loputa odpre,če dam ventilacijo na polno.
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Odgovori