Kratka vprašanja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
blah
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Mar 2018, 18:23

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a blah »

Pozdrav!

Sem nov na forumu in hvala za sprejem!

V glavnem, imam težavo z Renault Megane l. 1998, torej prvi model. Je 1.6 bencinar, 90 konjev. Težava pa je v tem, da avto "vergla", vendar ne vžge. Pregledane so bile vse varovalke:
- tiste pod volanom, varovalko za radio takoj ob kontaktu takoj zažge. Je morda še tista varovalka za kaj drugega?
- na levi strani pod pokrovom motorja, štimajo vse in
- tiste na desni strani pri akumulatorju, na ta drugi je prišlo do korozije in ji je odpadla ena nogica, v glavnem zamenjana, zdaj deluje centralno zaklepanje, itd...

Pregledani so bili tudi "pini" na računalniku in na določenih pinih narejen "bypass" s kablom, ampak še vedno ni rešitve. Bencinska črpalka deluje. Avto je pred tem deloval, na njem je bil narejen celo veliki servis (vodna črpalka in jermeni). Prevoženih ima 135.000km (pred mano ga je 14 let vozila starejša voznica, zdaj ga imamo v familji cca. 6 let).

V glavnem, sumim da je nekaj na elektroniki... Ima mogoče kdo kakšen nasvet, kaj še pogledat?

Hvala vam že v naprej!

Lep pozdrav,
M.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

blah napisal/-a:Pozdrav!

Sem nov na forumu in hvala za sprejem!

V glavnem, imam težavo z Renault Megane l. 1998, torej prvi model. Je 1.6 bencinar, 90 konjev. Težava pa je v tem, da avto "vergla", vendar ne vžge. Pregledane so bile vse varovalke:
- tiste pod volanom, varovalko za radio takoj ob kontaktu takoj zažge. Je morda še tista varovalka za kaj drugega?
- na levi strani pod pokrovom motorja, štimajo vse in
- tiste na desni strani pri akumulatorju, na ta drugi je prišlo do korozije in ji je odpadla ena nogica, v glavnem zamenjana, zdaj deluje centralno zaklepanje, itd...

Pregledani so bili tudi "pini" na računalniku in na določenih pinih narejen "bypass" s kablom, ampak še vedno ni rešitve. Bencinska črpalka deluje. Avto je pred tem deloval, na njem je bil narejen celo veliki servis (vodna črpalka in jermeni). Prevoženih ima 135.000km (pred mano ga je 14 let vozila starejša voznica, zdaj ga imamo v familji cca. 6 let).
V glavnem, sumim da je nekaj na elektroniki... Ima mogoče kdo kakšen nasvet, kaj še pogledat?

Hvala vam že v naprej!

Lep pozdrav,
M.

Pred čem(kaj je bilo delano) je prej deloval?
RenaultSport
blah
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Mar 2018, 18:23

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a blah »

Nič ni bilo delano, hotel sem rečti, da je načeloma vse štimalo z avtom do te okvare.
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a R5 »

Ti sveti rdeča lučka na armaturi ko vžigaš avto?Lahko je pa tudi senzor na vztrajniku
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Mi zna kdo povedat če se da in kje v CLIPu se izklopi avtomatski vklop ročne ob ugašanju avta na Laguni 3?
Slika
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

Cefizelj napisal/-a:Mi zna kdo povedat če se da in kje v CLIPu se izklopi avtomatski vklop ročne ob ugašanju avta na Laguni 3?
Poizkusi pod ročna zavora potem popravilo(ključek desno zgoraj) pa funkcije levo 3, 4 ikona? ali pa pod knjigo pa čisto spodaj.
RenaultSport
blah
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Mar 2018, 18:23

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a blah »

R5 napisal/-a:Ti sveti rdeča lučka na armaturi ko vžigaš avto?Lahko je pa tudi senzor na vztrajniku
Aha, bom preveril še to. Hvala. Drugače pa sem pozabil omenit, da svečke nimajo iskre (nobena) in tudi mastne niso nič, torej, kot da bencin ne pride do njih...
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

blah napisal/-a:
R5 napisal/-a:Ti sveti rdeča lučka na armaturi ko vžigaš avto?Lahko je pa tudi senzor na vztrajniku
Aha, bom preveril še to. Hvala. Drugače pa sem pozabil omenit, da svečke nimajo iskre (nobena) in tudi mastne niso nič, torej, kot da bencin ne pride do njih...
Potem bo verjetno ena od teh variant, kot je napisal @R5. Ima avto rdeč gumb ("izklop" del. motorja) malo večji bolj na voznikovi strani, kot clio 1ke?
RenaultSport
blah
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Mar 2018, 18:23

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a blah »

Ja ima ta gumb. Ob pritisku se dejansko nič ne zgodi...
blah
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Mar 2018, 18:23

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a blah »

Torej težava v avtu jr bila sprva odpravljena - menjava varovalke pri akumolatorju. Zakaj pa avto bi vžgalpa je bil problem v nerodnosti mene, ker sem pomotoma odstranil senzor vztrajnika in valda avto ni vžgal. Niti opazil nisrm, da sem ga pomotoma odstranil :p hvala R5 za pomoč! :)
Uporabniški avatar
pluty
Prispevkov: 384
Pridružen: 19 Jan 2009, 00:47

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a pluty »

Eno tako vprašanje da ne opiram temo.
Megane 2 Grandtour: rad bi ga spustil vendar ne preveč , da bo še avto normalno uporaben. Razmišljam med 35mm ali 45mm. Ma kdo kak predlog ali pa izkušnjo.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

35mm sem imel Berlina spuščenega pa je dovolj. 45 bo lepo samo problematično na naših cestah :)
Slika
Fish1311
Prispevkov: 8
Pridružen: 07 Maj 2018, 08:51

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fish1311 »

Renault Scenic 2 1.5dci 74kw letnik 2004. Imam tezave s klimo( avtomatska). Ne zazene kompresorja oz. ne vklopi sklopke na kompresorju. Sistem je bil prezracen ,zvakumiran, stestirano tesnenje in na novo napolnjen. Iz preventive sem zamenjal tudi presostat. Od klime se vedno nic. Prosim za pomoc kaksnega strokovnjaka. Kaj lahko preverim? Varovalke? Kaksen rele? Kako izmerim oz. preverim sam dovod do sklopke? Hvala za kakrsnokoli pomoc. Ima mogoce kdo renaultov tester v okolici iz gorenjske? Hvala.
Uporabniški avatar
Moki1993
Prispevkov: 36
Pridružen: 18 Apr 2012, 15:09

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Moki1993 »

Pozdrav.

Ima mogoče kdo Renaultov komplet orodja za blokiranje odmične gredi doma in ga ne rabi več? Ga odkupim po razumljivi ceni. Slika

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Renault megane 2, sprednja sovoznikova šipa ne reagira 5%.
Je možno da je šla elektronika na motorčku? Sicer se je enkrat to že zgodilo pa je vmes začela delat sedaj pa spet isti problem.
Odgovori