Kratka vprašanja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

Jermenica.....na prejsnem meganu sem imel identičen problem....menjaš in je pa na tvojem mestu bi čimprej da ne bo kaj huje...je pa caa 80€ se mi zdi
Uporabniški avatar
vily
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 Feb 2011, 16:38

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a vily »

Kje bi lahko kupil grelne svečke za Laguno 2.0dci, letnik 2006, 150 konjev. Grelne svečko so dolžine 163 mm in 11V?

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
white_five
Prispevkov: 146
Pridružen: 15 Apr 2012, 11:01
Kraj: Novo mesto

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a white_five »

Mate kaksno mnenje o lemforder končnikih?
http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... 23&t=37799" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

vily napisal/-a:Kje bi lahko kupil grelne svečke za Laguno 2.0dci, letnik 2006, 150 konjev. Grelne svečko so dolžine 163 mm in 11V?

Hvala za odgovore.
V trgovini z avtodeli :D
RenaultSport
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

white_five napisal/-a:Mate kaksno mnenje o lemforder končnikih?
Sam imam samo dobre izkušnje na večih znamkah, zdržijo primerljivo originalu.
RenaultSport
Uporabniški avatar
szobov1
Prispevkov: 145
Pridružen: 08 Mar 2012, 15:08
Kraj: Ormož

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Pozdravljeni,

mi lahko kdo prosim napiše tukaj ali na ZS, seznam rezervnih delov, ki se menjujejo pri VELIKEM servisu. Od A do Ž kaj je najboljše zamenjat. In kako se točno reče tej jermenici ki jo je potrebno menjat pri Megane II 1.6 16V ob določenih prevoženih kilometrih. Hvala
Uporabniški avatar
teslam2
Prispevkov: 97
Pridružen: 10 Mar 2015, 18:16
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a teslam2 »

A kdo ve kako se na meganu 3 odstrani/zamenja zgorni del na prestavni ročici?
tole: https://www.youtube.com/watch?v=6lG18b323W4" onclick="window.open(this.href);return false;

samo ne upam vlect ko en cepec, da ne kaj zjebem...
Uporabniški avatar
trox123
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 Apr 2014, 22:20

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a trox123 »

pozdravljeni
imam renaulta megana cabrio sportway letnik 2002 1.6 16V in mi levo vzmetenje škrta. če je zvita cesta oz luknjasta se sliši skrtanje in vrjetno je kriv amortizer al kar je tisto blažilnik (nism mehanik tko da ne vem kk se reče) pa me zanima s kom lahko menjam to vzmetenje gledal sm gewinde za 255€ avta nebi nižal ali pač... pa dirkanje sem opustil tko... kaj mi predlagate?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fan »

Osebno bi najprej preveril, kaj povzroča nadležne zvoke.................
Lahko je:
- amortizer, ležaj amortizerja, notranji končnik ali silni bloki..................
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MuRiCi
Prispevkov: 812
Pridružen: 20 Jun 2007, 11:17
Kraj: Kärnten

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a MuRiCi »

Kateri napenjalec(firma+kvaliteta) mikro jermena mi priporočate za RS169 :oops: očitno še ni bil menjan in ga mi je po menjavi rolce+jermena "deformiralo" da mi sedaj brusi po jermenu :evil: Če lahko kdo zrihta za dobro ceno PM me :oops:
EDIT: je tole vredo? http://www.k-tecracing.com/show_product ... 85&appid=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Live long and prosper \\//
Uporabniški avatar
maks
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Mar 2015, 22:08

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a maks »

Lep pozdrav,

Zanima me ena zadeva: Danes sem imel svojega Grand scenica, letnik 2011 prvič v avtopralnici, ko sem se potem usedel v avto, sem opazil, da je tepih na sovoznikovi strani malo moker, sem ga umaknil in opazil, da je v kotu prišlo noter nekaj vode. Ne vem, a je to normalna stvar pri scenicih, se to še komu dogaja? Kaj bi se lahko naredilo v zvezi s tem?


Hvaležen za kakršenkoli odgovor


lp
Uporabniški avatar
tinerine
Prispevkov: 183
Pridružen: 12 Mar 2015, 13:12
Kraj: Polzela

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a tinerine »

Pozdravljeni,
kupil sem megana 3, letnik 2010, dizel, GT line. Lastnik mi je rekel, da ima pnevmatike polnjene s plinom...Ker ga nisem vprašal kako polniti sedaj gume me zanima, ali lahko sedaj gume napolnim z zrakom na petrolu oz. kje se da polnit če moram polniti gume s plinom?

Hvala za odgovor.

Lp, Tinerine
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Ti kar polni normalno z zrakom. On je polnil z dušikom, ker se manj segreva kot zrak in je zato manjša razlika v tlaku gume medtem ko je vroča ali hladna. Glede na to da je v navadnem zraku itak 78% dušika, je doplačevati za 100% dušik nateg ;-).
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
tinerine
Prispevkov: 183
Pridružen: 12 Mar 2015, 13:12
Kraj: Polzela

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a tinerine »

aha, hvala...ja ta stric je bil zelo natančen glede tega...primer: ker je polnil gume s plinom je dal rdeče kapce na ventile, da se vidi, da je plin :D
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

maks napisal/-a:Lep pozdrav,

Zanima me ena zadeva: Danes sem imel svojega Grand scenica, letnik 2011 prvič v avtopralnici, ko sem se potem usedel v avto, sem opazil, da je tepih na sovoznikovi strani malo moker, sem ga umaknil in opazil, da je v kotu prišlo noter nekaj vode. Ne vem, a je to normalna stvar pri scenicih, se to še komu dogaja? Kaj bi se lahko naredilo v zvezi s tem?


Hvaležen za kakršenkoli odgovor


lp
Normalno ni da voda notri teče je pa potrebno ugotoviti od kje. Lahko so "zabiti" odtočni kanali pri brisalcih, lahko priteče od vrat. Možnosti je veliko.
RenaultSport
Odgovori