Kratka vprašanja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

V to temo postavljajte kratka vprašanja v zvezi s problemi, ki jih imate na vašem avtomobilu in odgovora še niste našli na forumu z uporabo iskalnika.

Torej, tukaj se postavljajo kratka vprašanja in odgovori s citatom na določeno vprašanje, da bo preglednost ostala na nivoju.

Primer:

VPRAŠANJE: tudi po 20min vožnje mi avto še vedno ne greje. Avto je Megane Coupe l 2005 Kaj je problem?

Odgovor pa citirano vprašanje in spodaj odgovor ;)

Upam da je dovolj razumljivo.

Temo odpiram z namenom, da "skenslamo" preveč enih in istih NOVIH tem, in vse take in razne probleme združimo v eno temo ;)
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a schik »

Pa vedno napišite kater avto je, letnik, motorizacija, kater model (npr. če je megane l.99 je lahko star (pred facelift) in novi (facelift)).
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a jurko »

kratko vprašanje za Urbana. Se takoj vidi če je druga mapa na računalniku, ko se priklopi tuner gor?
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Naj bi se vidlo za vse od proizvodnega dne naprej. Pr mojm se recmo vid kdaj je bil avto narjen pa računalnik dan notr, pa kdaj je bil pravilno sprogramiran za vožnjo. Nekje 4 dni razlike.
Naslednji poseg ki je zabeležen je lansko leto Januarja, ko sem nalagal novejšo verzijo ECU software-a in mapo in kasneje v mesecu Maju še enkrat 8)
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a jurko »

kakšna je pa pol cena za optimizacijo, če je sploh potrebna :D
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nos »

jurko napisal/-a:kakšna je pa pol cena za optimizacijo, če je sploh potrebna :D
kle ti vse o tem piše :D

http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... =9&t=33518" onclick="window.open(this.href);return false;

za več info se pa kr na Urbana obrn
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Imam par vprašanj in rabim pomoč :)

1. Napis Megane na zadku avtomobila: Gre za tisti napis na sredini (vsaka črka posebej); odlomil se mi je del črke M. Raje bi cel napis dal stran, vendar je vzpodaj tko kot neka guma/fila, ki ostane na laku. Če kdo ve način kako odstaniti napis, ne da bi poškodoval lak se priporočam.
- Odlomljeni del še vedno imam, tko da če se napisa ne da odstranit, bi prosu za način kako najbolje to nazaj pritrdim (odlomljeni del).

2. Tla v notranjosti: Tist "tepih" ki je po tleh po celem avtu, in se ob stani skrije pod plastiko. Težava je v tem da pri meni zelo pogosto ven pogleda (se potem vidi tista rumena pena ki je spodaj), sem probal z izvijačem notr zataknt (pod plastiko) pa ne pomaga. Ma kdo kkšn način (lepilo,...) da bi to malo bolje držalo? (da poleti zaradi vročine lepilo nebi popustilo)

3. Meglenke: Ker je bil zamenjan sprednji odbijač, imam sedaj gor tudi nastavke za meglenke; pa me zanima če bi kupil meglenke in novo ročko (volan) ali bi kdo bil to pripravljen men zmontirat? (nova ročka, kabli, meglenke)

Hvala za odgovore :)
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a oorosh »

1. Če je samo prilepljena, potem tisto peno (ostanek lepila) dobiš dol z alkoholom, no jaz sem pri mojem avtu šel čez še s polir pasto, da sem spoliral površino ki je bila pod lepilom. Če boš pa lepil nazaj, hm mogoče lepilo za vetrobransko steklo, vendar je precej močna zadeva.

2. Si prepričan, da je samo slabo zmonitrano? Jaz ga ne bi sral z lepilom, magari samo bolje zataknil pa bo.

3. Vsak avto električar ti bo zmonitral, no v končni fazi lahko zmontiraš tudi sam, če si malo mojstra. :mrgreen:
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

1. S čim pa si črke dol pobrau?

2. Bom slikal, men se zdi da je zaradi starosti avta (2004) začelo ven uhajat.

3. Hvala, upam da najdem kkšno pocen varjanto :)
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Črke sem dobil dol z ribiškim laksom, porezal sem tisto lepilo ki je med napisom in plehom.
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Zaimivo, hvala za namig :)
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a jurko »

Vprašanje: če kupim od megana števec, pa sam drobovje elektronike prestavim na ohišje od cliota rs, ki ima obrate do 8000rpm naj bi pol to praviloma prav kazal?
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Me sam zanima, k mam še vedno tiste tri original Renault nalepke na zadni šipi pa bi rad to dol vrgu. S čim je najlažje to dol spraskat? Da ne poškodujem tistih žic za gretje šipe. Kakšen predlog?

Hvala :smt005
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a clio open »

Fen, pa čim bolj segrej. Pa priporočam toplejše dni :)

Napis je kar drag - tam cca 50€. Toliko za ilustracijo. Tepih pa vsem uhaja, ne vem zakaj so šparal in rezal 2 cm prekratke tepihe...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Hvala :)
Ja sm se pol odloču da bom napis Megane kr obdržau, tko da bom nazaj gor nalepu.

Za nalepke pa rabm sam fen pa previdnost :)

Hvala še enkrat :)
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Odgovori