Kratka vprašanja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

saso24 napisal/-a:Eno vprašanje :D kdo bi bil tolk sposoben dvignit obrate na meganu 1.5dci 78kw, men se zdijo prenizki pri štandgasu :wink:
Kakšni pa so obrati? In je problem nastal zdaj ali so prenizki že odkar imate avto?
RenaultSport
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Meni se zdijo prenizki od kar imam avto, ravno pravšnji so ko vklopim klimo. Se pa ne bi ravno vozil skoz z prižgano klimo :D
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

saso24 napisal/-a:Meni se zdijo prenizki od kar imam avto, ravno pravšnji so ko vklopim klimo. Se pa ne bi ravno vozil skoz z prižgano klimo :D
Pa ravno priporočljivo je imeti večinoma prižgano klimo :D Kateri letnik je megane? Drugače pa se je s prostim tekom težko igrati preko testerja, nimaš ravno neke izbire na koliko rpm bo laufal, kakršen je program tako pa je. Drugih napak ni?
RenaultSport
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Spula napisal/-a:
saso24 napisal/-a:Meni se zdijo prenizki od kar imam avto, ravno pravšnji so ko vklopim klimo. Se pa ne bi ravno vozil skoz z prižgano klimo :D
Pa ravno priporočljivo je imeti večinoma prižgano klimo :D Kateri letnik je megane? Drugače pa se je s prostim tekom težko igrati preko testerja, nimaš ravno neke izbire na koliko rpm bo laufal, kakršen je program tako pa je. Drugih napak ni?
Megane je 2005 letnik, ja sem zasledil da ni nič narobe da bi se skoz vozil s klimo. Enostavno nisem navajen :) Sem mislil da je možno glede na to da mi je kolega sicer pri bmw 5tki malenkost dvignil obrate. Gledal sem tudi nosilce motorja in se mi ne "zdijo" slabi lahko da je tudi tukaj problem. V bistvu me moti čudno nizek prosti tek motorja ki ima 90000km(če malo tapkneš gas do približno 900rpm se umiri tako kot bi si želel da lavfa), ja je bil zamenjan. Servisi na 10000km tako da mislim da z motorjem ni nič narobe(upam), edino kar moram narest po nasvetu baba čula baba rekla, menjaj senzor na menjalniku ki "gleda" obrate vztrajnika in odmične(senzor odmične menjan) napaka ostaja za senzor odmične(logično bi bilo da avto sploh nebi zalavfal), vsaj bmw ne lavfa :lol:
Uporabniški avatar
matej_m
Prispevkov: 117
Pridružen: 04 Apr 2009, 14:37

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a matej_m »

Eno vprašanje:

1.9dci. Včeraj sem vozil v neke klance, večinoma 2. prestava, včasih tud 1. Preden sem ga ugasnil, sem ga še pustil kakšno minuto v leru. Po cca 5 urah sem prišel nazaj in ga vžgal (brez težav) in se odpeljal v dolino, zaviral z mašino (2. prestava). Po cca 100m sem videl kar lep moder oblak za mano. Kasneje se to ni več pojavljalo, predvidevam, da je samo požgalo olje, ki se je nekje nabiralo. Je to že znak, da se nekaj (turbo?) poslavlja?


lp
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Mogoče dobim kak odgovor... megane coupe1ph2 1.6 16V K4M motor. Avto med vožnjo ali med speljevanje cuka, spustiš mu gas in pritisneš nazaj pa gre dalje. Ob enakomernem speljevanju cuka oz. sploh ne pospešuje. Prosti tek je normalen, prav tako ne crkne ko spustiš gas. Po hitrem pogovoru z mehanikom vžigalne tuljave naj nebi bile problem. Ko je hladen ob speljevanju zelo cuka in ga zamori, ampak ne ugasne, takoj ko spustiš gas pa se pobere.
Prosil bi za ideje, kje začet iskat. Hvala!
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

TwingoLove napisal/-a:Mogoče dobim kak odgovor... megane coupe1ph2 1.6 16V K4M motor. Avto med vožnjo ali med speljevanje cuka, spustiš mu gas in pritisneš nazaj pa gre dalje. Ob enakomernem speljevanju cuka oz. sploh ne pospešuje. Prosti tek je normalen, prav tako ne crkne ko spustiš gas. Po hitrem pogovoru z mehanikom vžigalne tuljave naj nebi bile problem. Ko je hladen ob speljevanju zelo cuka in ga zamori, ampak ne ugasne, takoj ko spustiš gas pa se pobere.
Prosil bi za ideje, kje začet iskat. Hvala!
Kakšne so svečke, filtri? Na testerju kakšna napaka? Pri prostem teku so lahko vžigalne tuljave ok, ob pospeševanju pa trokira.
RenaultSport
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Na testerju mi ne pokaže nobene napake, prav tako nobene lučke. Filtri menjani, svečke bom pa menjal, lahko da so prej dali napačne noter. Danes sem ugotovil da pri vročem motorju bolj trokira. Prav tako sem vzel ven vse vžigalne tuljave jih očistil in dal nazaj. Ključa za svečke žal nisem imel pri roki.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Sicer ni Renault, me pa vseeno zanima, koliko se je varno vozit s takim avtom (poka na luknjah in v ostrih levih/desnih ovinkih)? Bo zdržalo še par dni "kuća-poso" kilometrine?

Slika
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

IcEm4n napisal/-a:Sicer ni Renault, me pa vseeno zanima, koliko se je varno vozit s takim avtom (poka na luknjah in v ostrih levih/desnih ovinkih)? Bo zdržalo še par dni "kuća-poso" kilometrine?

Slika
Se stakne dol ali je gor pa je samo manšetka počena in ropota, ker ima luft? Narobe nebo nič, če se pa ven stakne iz (kroglce) je pa bolje, da se ga demontira in se vozi brez-da ne zaide v kakšen kabel ali kaj podobnega. Vsekakor pa čimprej zamenjat.
RenaultSport
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Meni deluje, kot da je utrgalo (če primerjam s tistim na drugi strani).
Če ni tako hudo narobe, potem ok, se bo že nekako potrpelo tiste 2-3 dneve.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
marx
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Jun 2012, 10:26

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a marx »

Zdravo,kangoo 1,4 let. 2001.Centralno ne dela.Ima IR sistem.S pritiskom na tipko na sredinski konzoli se odprejo in zaprejo vrata.Oba daljinca ne delata,prav tako se ne da sinhronizirati.Mimogrede me zanima kje se nahaja modul v avtu?
LP Marko
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a ssimon »

Kaj že pomen da motor diha.
Pri espacu 1.9 dci let 04 imam namen počas menjat turbino (verjetno sam) in mi je danes nekdo rekel naj tudi preverim tudi kolk motor diha.
Kako je že to.Danes odprem pokrov za dolivanje olja in oddušek in se povsod kar precej kadi vn.
Kaj naj bi to pomenil.
Uporabniški avatar
luxy7
Prispevkov: 28
Pridružen: 22 Nov 2016, 22:38

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a luxy7 »

Da motor diha, nikakor ne pomeni, da to preveriš s odpiranjem pokrovčka za dolitje olja...

Če motor diha, to v žargonu pomeni, da že rosi olje na kakšnem tesnilu, pri spojkah od turbine, itd... Ni pa to nič groznega, če ima avto 300kkm in je še vse original... Pač izgubi nekaj olja med intervalom, kar je normalno.
Uporabniški avatar
pluty
Prispevkov: 384
Pridružen: 19 Jan 2009, 00:47

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a pluty »

Dobil sem led luči H7, zdaj pa imam problem ker je skupaj z ventilatorjem preveliko da bi zaprl pokrov luči. Ima kdo kako idejo kako to rešit, če paše od kakega drugega avta ki ima globji pokrovček, al naj pozabim na to. Gre se pa za Megana 2, 2007 z lečami.
Slika

Slika
Odgovori