Kratka vprašanja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

Eno hitro vprašanje. Oziroma dve.

Bil danes v Eurotonu in spraševal za ključ za karter na Laguni 2 in pravijo, da gre za običajen imbus ključ. Sem se skoraj skregal z njim. Pa ni to nek kockast nastavek 8mm, če se prav spomnim?

Potem sem želel še bakreno podložko in jo dobil. Kaka mora bit, taka z gumo na eni strani ali taka brez?

Hvala
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

Kolikor vem je je res imbus kljuc....imajo prav...drugace pa na meganu 3 imam mislim da brez gume
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

Ni potem tak?

Slika
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

Sem vprasal mehankarja in imas prav...takle kljuc je ja
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

Hvala! Potem v Eurotonu kar neki na pamet mutijo. Kaj pa bakrena podložka za šrauf? Je tista z gumico ali tista brez?
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

Ključ za karter je 4 robi ne 6 robi oz. imbus. Dobiš ga od Uniorja v merkurju. Bakrena podložka (tesnilo) je debelejša in ko zategneš se stisne skupaj. Tisto tesnilo, ki pa ima gumico na notranji strani pa ni bakreno.
RenaultSport
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a saso24 »

HrCk napisal/-a:Avto ima 126 tisoč, je pa bil narejen mali servis nazadnje 122 tisoč, je pa avto pol leta lahko recem da stal narejenih je bilo dobrih 3 tisoč. Ko sem menjal olje se pravi 14 dni nazaj, sem sicer vprasal ali bi bilo dobro menjati tudi filter goriva pa so rekli da ni potrebe, ker ni bil dolgo nazaj menjan...il
Ni nujno da da je problem v naftnem filtru, treba bo preverit grelne svečke ker jih, vsaj moj, že zažene v teh hladnih jutrih :wink:
Uporabniški avatar
trox123
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 Apr 2014, 22:20

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a trox123 »

pozdravljeni
zanima me nekaj imam megana I cabrio imam namen menjati luči in sicer zagledal sem se v angel eyes (mstyling) in me zanima kako je pri teh z nastavitvijo kota luči (višje/nižje) če maš veliko/težko pritljago v pritljažniku?
http://www.mstyling.net/iskanje-po-znam" onclick="window.open(this.href);return false; ... e-e45.html

ali bi rajši kupil original z črno notranjost
http://www.mstyling.net/iskanje-po-znam" onclick="window.open(this.href);return false; ... e-t30.html

v avtu so 4 stopnje višine in me skrbi kako bo potem ko bo s tem potem ko bodo not angel eyes?
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

@Spula, hvala. Sem že kupil ključ v Merkurju.
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Imam samo eno vprašanje in sicer se mi je danes zgodila ena težava.

Gre za Laguno ll, letnik 02, 1.8 16v.

Ko sem hotel ugasniti avto s pritiskom na tipko start/stop, se mi le ta ni ugasnil, samo slišal se je nek klik v armaturi in prižgala se je lučka Service, nato sem poskusil še nekajkrat in je bila zadeva enaka, nakar sem spustil bremzo in je avto ugasnil.

Prišel sem do zaključka, da če držim bremzo se avto en ugasne, če bremze ne držim se avto normalno vgasne ob pritisku gumba.

Čeprav sem do sedaj lahko avto normalno ugasnil ob stisnjeni bremzi.


Je že imel kdo takšno težavo?

Hvala in lp,
David
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a R5 »

Zamenjaj "štop "žarnice verjetno so v stiku
Uporabniški avatar
trox123
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 Apr 2014, 22:20

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a trox123 »

pozdravljeni
zanima me nekaj imam megana I cabrio imam namen menjati luči in sicer zagledal sem se v angel eyes (mstyling) in me zanima kako je pri teh z nastavitvijo kota luči (višje/nižje) če maš veliko/težko pritljago v pritljažniku?
http://www.mstyling.net/iskanje-po-znam" onclick="window.open(this.href);return false; ... e-e45.html

ali bi rajši kupil original z črno notranjost
http://www.mstyling.net/iskanje-po-znam" onclick="window.open(this.href);return false; ... e-t30.html

v avtu so 4 stopnje višine in me skrbi kako bo potem ko bo s tem potem ko bodo not angel eyes?
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a veso46 »

živjo :) dva dni nazaj mi je med vožnjo začela svetit lučka za abs...seveda abs ne deluje...danes sem snel sprednje čeljusti, diske in spucal oba obročka in senzorja..problem še vedno ostaja...ali je abs tudi na zadnjih kolesih? kaj je še lahko narobe? varovalka je tudi cela..modul pa tudi dvomim da bi kar naenkrat crknil...gre se pa za clio II, 2003, 1.4 16V, 137k kilometrov
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dawid »

R5 napisal/-a:Zamenjaj "štop "žarnice verjetno so v stiku
Hvala, sem potem se isti dan preveril zarnice, in je bila leva problematicna.

hvala in lp
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Spula »

veso46 napisal/-a:živjo :) dva dni nazaj mi je med vožnjo začela svetit lučka za abs...seveda abs ne deluje...danes sem snel sprednje čeljusti, diske in spucal oba obročka in senzorja..problem še vedno ostaja...ali je abs tudi na zadnjih kolesih? kaj je še lahko narobe? varovalka je tudi cela..modul pa tudi dvomim da bi kar naenkrat crknil...gre se pa za clio II, 2003, 1.4 16V, 137k kilometrov
Senzorji so na vseh 4 kolesih. Priklop na tester bo pokazal kje je problem. Na pamet pucat ipd. je škoda časa.
RenaultSport
Odgovori