Kratka vprašanja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
belec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16 Jun 2014, 12:52

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a belec »

Obračam se na vašo pomoč. Po nekaj časa vožnje na avtocesti (110-130) začne avto nekako čuno tuliti iz sprednjega dela ko spustim gas. Najprej sem pomislil da je spet manšeto dol vrglo in da zglob na suho brusi. Ko se vstavim in pogledam je vse vredu. Potem tuljenje izgine. Po približno pol ure se glas spet pojavi, se spet vstavim in ob nadalji vožnji ga ni. Avto je bil isti dan pregledan, nič ni narobe. Je pa bila pred pol leta menjana desna polos, tudi leva manšeta in redno servisiran avto. Dovolj masti v zglobu itd. Prilagam še link tega tuljena

Hvala za pomoč

POSNETEK ZVOKA (NI MOJ AVTO) https://www.youtube.com/watch?v=U4k4ylSKyzw" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Identičen zvok je imela mama pri Thaliji pri polosovini oz. zglobu, ko ji je manšeta počila in je mast zmetalo ven! Menjala manšeto in dodala mast.

Edit: Še posnetek, ki sem ga posnel takrat https://www.youtube.com/watch?v=VwJkMjyPOqU
belec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16 Jun 2014, 12:52

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a belec »

Hvala za odgovor. Sem pogledo in so mansete gor tudi nobena ni povena niti sledi da bi olje oz mast pometalo ven.bomo vdli na nasledni daljsi poti ce bo delalo ali pa je kaj zmes prislo med pakne:/
Uporabniški avatar
r21
Prispevkov: 17
Pridružen: 02 Jun 2012, 13:43

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a r21 »

Lp imam problem pri laguni 2, danes, ko je deževalo sem opazil, da je moker tepih pri voznikovi strani. Na renault servis brezovica mi je rekel, da je zabasan knal za odtok vode. Preden bom šel kar koli razdirat razdirat me zanima vaše mnenje?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Odgovor serviserja bi lahko bil kar točen, samo kateri:
- za meteorne vode
- odvod, od klime
To pa se pogleda, ne bo škodovalao, če se vse ščisti

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
r21
Prispevkov: 17
Pridružen: 02 Jun 2012, 13:43

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a r21 »

Ja rekel je, da je po vsej vrjetnosti kanal za meteorne vode, naj bi se nahajal na levi strani vozila za klimo pa naj bi bil na desni strani. Se pravi do teh kanalov pa prideš če snameš brisalce in pa plastiko je treba biti na kaj še posebaj pozoren?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fan »

Prav posebne pozornosti ni potrebno, je pa zaželeno, da se ne dela nič na silo - lom
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
white_five
Prispevkov: 146
Pridružen: 15 Apr 2012, 11:01
Kraj: Novo mesto

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a white_five »

Mene zanima nekaj v zvezi z navigacijo v meganu grandtour 2011 letnik in sicer, ali lahko sam nalagam karte na SD kartico, ali je zaklenjena..? Zdej je na kartici mapa Italije in bi rad dau karto celotne Evrope. Mape se da kje downloadat, ali je treba kupit?
http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... 23&t=37799" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MuRiCi
Prispevkov: 812
Pridružen: 20 Jun 2007, 11:17
Kraj: Kärnten

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a MuRiCi »

Tretja zavorna luč mi ne gori,se pravi ta v spojlerju nad prtljažnimi vrati...ostali dve delata normalno....avto je clio2,kje iskati napako?
Live long and prosper \\//
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a R5 »

En naj ti zavoro drži ti pa malo prerukaj tisti šop kablov ki gre iz karoserije na prtljažna vrata če so se kaj kabli pretrgali.ostalo:brisalec,gretje šipe,zaklep/odklep dela ok. ?
Uporabniški avatar
MuRiCi
Prispevkov: 812
Pridružen: 20 Jun 2007, 11:17
Kraj: Kärnten

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a MuRiCi »

R5 napisal/-a:En naj ti zavoro drži ti pa malo prerukaj tisti šop kablov ki gre iz karoserije na prtljažna vrata če so se kaj kabli pretrgali.ostalo:brisalec,gretje šipe,zaklep/odklep dela ok. ?
VSe ostalo dela brez problema :D bom probal malo premrdat kable,pa da vidim :lol:
Live long and prosper \\//
Uporabniški avatar
matej_m
Prispevkov: 117
Pridružen: 04 Apr 2009, 14:37

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a matej_m »

Kaj pa če je tretja luč crknila? ne bi bilo prvič da bi se to zgodilo.
Uporabniški avatar
MuRiCi
Prispevkov: 812
Pridružen: 20 Jun 2007, 11:17
Kraj: Kärnten

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a MuRiCi »

Ni crknila :wink: trenutno dela kot nova :D
Live long and prosper \\//
belec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16 Jun 2014, 12:52

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a belec »

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem menjal ležaje na obeh sprednjih kolesih. Mehanik je ob pregledu še videl da je malo načet zglob desnega kolesa. Dodal je še malo masti in sedaj dela normalno. Vendar je rekel da bo v kratkem tudi to treba menjati. Me pa zanima ali je res potrebno dati celotno polos na obnovo ali se lahko menja samo zglob.
In koliko je v tem primeru cena
Avto pa je renault clio letnik 2002

Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fan »

V koliko zglob ni poškodovan, se ga podere, zamenja poškodovane/obrabljene kroglice, namaže in sestavi
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori