Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a robertp »

robis1 napisal/-a:Na grand scenicu se mi rosijo stekla ko temperatura pade na 0 stopinj celzija ali nižje. To se dogaja redno pri teh temperaturah, pomaga pa, če vklopim odroševanje stekel. ko se stekla odrosijo in dam nazaj na avtomatsko, se čez nekaj časa zopet zarosijo in to popolnoma. tako moram vseskozi tipkati po klimi in to je moteče, poleg vsega pa sem avtomobil pošteno plačal in bi rad imel delujočega.
Seveda sem šel na servis in tam je bila prva informacija, da imajo obvestilo iz Renaulta, da je zaradi napake v programu prišlo do motenj v prezračevanju. Ves vesel sem čakal, da mi mehanik naloži nov program, kot je bilo navodilo iz Renaulta a je po tem, ko je priključil računalnik na avtomobil povedal, da njegov računalnik ne spozna računalnika v avtu in zato ne more nič narediti.
Servis je nato poslal vprašanje o tej napaki v Renault, od tam pa so po kakšnih 10 - ih dneh sporočili, da nimajo rešitve. Ne vem, kaj naj si mislim po tem, avto mi že ves čas rosi stekla, na servisu so mi povedali, da imajo podoben primer, na drugem servisu prav tako poznajo težavo a tudi tam nimajo rešitve.
Če ima kdo isto težavo ali nasvet, kako pripraviti Renault, da mi popravi avto.

Mimogrede, ko sem imel megana, mi je vsake nekaj časa prenehala delovati klima in po 11 - jstem obisku servisa in grožnjah z inšpekcijo, so me končno poklicali na servis in mi zamenjali, ne boste verjeli, računalnik in potem je klima delovala brezhibno, edino eno poletje vročine in jeze sem preživel. In mislim, da sem zopet na istem.

Hvala za odgovore
Kaj več o avtu (letnik, motor) lahko poveš?
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Grande
Prispevkov: 169
Pridružen: 25 Mar 2007, 08:24

Odgovor Napisal/-a Grande »

Kabinski filter je v redu? Sicer je avto nov, sam vseeno bi bil lahko že zapacan. Meni se isto hitro zarosi, vendar če pada zunaj dež, sedaj v suhem mrazu nikoli. Dam na odroševanje, potem pa na auto, pa se mi ne rosi več. Filter pa sem dal notri tistega z aktivnim ogljem.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Odgovor Napisal/-a robertp »

Grande napisal/-a:Kabinski filter je v redu? Sicer je avto nov, sam vseeno bi bil lahko že zapacan. Meni se isto hitro zarosi, vendar če pada zunaj dež, sedaj v suhem mrazu nikoli. Dam na odroševanje, potem pa na auto, pa se mi ne rosi več. Filter pa sem dal notri tistega z aktivnim ogljem.
Kabinski filter se zapaca že po nekaj mesecih, predvsem spomladi s cvetnim prahom ter jeseni/pozimi s smogom, odpadlim listjem.
Tisti, ki mislijo da je dovolj menjava na 2 leti ali koliko so smešni. Osebno ga menjam 2x letno, v jeseni in spomladi. Nimam problemov z rošenjem.

Pa še to: da računalnik oz. tester ne prepozna tvojega vozila je pa malo bosa... oz je možno, če majster niam up-to-date verzije prograsmske opreme za diagnostiko.
Saj tudi Dialogyis iz leta 2008 nima podatkov o tvojem vozilu, letošnji pa ima.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Jaz tudi opažam letos nenormalno rošenje stekel...Grand Scenic 1,2TCe 2010. Je bil pa filter kabine menjan nekje aprila pred cca 15.000km. A mi lahko kdo ki dela na servisu po VINu preveri kaj je s tem programom prezračevanja, ali moram z avtom fizično na servis?
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a Nejko »

...pa tudi vodo imam v predalu pred (pod) voznikovimi nogami
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a robertp »

Nejko napisal/-a:...pa tudi vodo imam v predalu pred (pod) voznikovimi nogami

Imaš zamašene odvodne kanale v motornem prostoru. Ščisti jih... Pa filter kabine potem zamenjaj.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a Spula »

robertp napisal/-a:
Nejko napisal/-a:...pa tudi vodo imam v predalu pred (pod) voznikovimi nogami

Imaš zamašene odvodne kanale v motornem prostoru. Ščisti jih... Pa filter kabine potem zamenjaj.
x2 :D

Nabere se svinjarija in listje.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Kakšnih 14 dni nazaj so mi očistili zamašene kanale, danes pa sem zopet opazil vodo v predalu...ima kdo kakšno idejo od kod mi je prišla v avto.
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a Spula »

Nejko napisal/-a:Kakšnih 14 dni nazaj so mi očistili zamašene kanale, danes pa sem zopet opazil vodo v predalu...ima kdo kakšno idejo od kod mi je prišla v avto.
Je ta voda kaj sladka če jo daš mal s prstom na jezik? pa so ziher vse lepo spucali ali so samo na vrhu malo svinjarije dol pobrali...
RenaultSport
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a Nejko »

...ga peljem v ponedeljek nazaj....vodo bom pa poskusil.
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Avto je na servisu. Po očiščenih kanalih niamajo pojma, kje teče voda v avto. Sedaj bodo pobrali ven sedeže, avto osušili in ga nato zalivali z vodo, da bodo videli, kje pride not...
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a Spula »

Nejko napisal/-a:Avto je na servisu. Po očiščenih kanalih niamajo pojma, kje teče voda v avto. Sedaj bodo pobrali ven sedeže, avto osušili in ga nato zalivali z vodo, da bodo videli, kje pride not...
No lepo tole slišat, da se podstopijo v zadevo in ne rečejo samo z vašim avtom ni nič narobe, nasvidenje. Lahko da tudi kakšno tesnilo okoli stekel vrat ne tesni.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand scenic, rošenje stekel pri nizkih temperaturah

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Avto sem si včeraj ogledal...razkopan u nulo... in suh... Sedaj je njihova teorija da se voda iz gumijastega predpražnika steka v predal pod nogami, ki je spodaj vodotesen in zato tam ostaja... Ampak bodo še ugotavljali naprej.
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Odgovori