Elektronska ročna zavora scenic

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
bobo1982
Prispevkov: 6
Pridružen: 11 Avg 2010, 07:32

Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a bobo1982 »

Pozdravljeni, imam grand scenica 1.9 letnik 2004. Danes sem ga imel na servisu, kjer so ugotovil, da zadnja leva zajla ročne zavore ne spušča dovolj in se disk rahlo greje. Predlagajo, da se zamenja celotn ročna zavora (cca. 600e + delo). Pravijo da se omenjena zajla ne vrača v prvotni položaj. Prosim za nasvet, kaj je za narediti?

Hvala in lep pozdrav.

Boris
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

Kot sem seznanjen so vodila za "zajlo" aluminjasta, z leti uporabe naj bi se v vodilih naredil utor, kamor zajla zaskoči in ne popusti. Problem je lahko zelo nevaren, avto lahko tudi zagori, če niste preveč pozorni.

Pri bratu je bil podoben problem. Nevem kaj točno so naredili, ampak problema z zatikanjem ni več. Mu pa ves čas utripa luč stop in parking break fault..

Nevem če je to povezano, rešitve pa še ni našel druge kot da se menja celotni sistem, ki je pregrešno drag.
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
nejc 21
Prispevkov: 43
Pridružen: 11 Dec 2011, 19:12
Kraj: medvode

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a nejc 21 »

probaj zajlo namazat al je zaprta??
Uporabniški avatar
krofeta
Prispevkov: 21
Pridružen: 31 Mar 2010, 17:48

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a krofeta »

Zajle se da zamenjati brez problema, izdeluje jih en mojster v Fužinah - Ljubljana. Meni se je zgodilo, da so žice v bovdnih enostavno zarjavele in zaribale, zato se tudi niso vračale nazaj. Posledita tega je bila okvara vzvoda ročne zavore na čeljusti. Novi bovdni so znotraj plastificirani, žica pa je rostfei, stalo pa je 50 eur.

Se mi je pa istočasno okvarila elektronika v tej črni škatli z motorjem, vendar smo to ugotovili šele po menjavi zajel, ker ročna ne deluje :(

Sedaj pa neuspešno iščem varijanto za menjavo (popravilo) same elektronike, ker 600 evrov pa res ne mislim dati za komplet motor.
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a janezsko »

imam rabljen komplet električne ročne za scenica l.05 če boste rabili me lahko pokličete na 040 231 781.

lp janez
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Malo verjetno da je odpovedal modul. Pri nepravilnem odklapljanju se ponavadi samo "usuje" program na modulu ( naloži se nov program ).
Potrebno je biti pozoren na:
- v koliko so bile menjane žice parkirne zavore, jih je potrebno pravilno nastaviti preden se zapre pokrov modula - seveda je potrebno upoštevati tudi spremembo trdnosti vlečne žice, če je bila spremenjana ( originalna je zelo mehka ).
- zadnji zavorni cilindri morajo pravilno delovati - vzvod parkirne zavore??

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a joztom »

Moduli so dveh vrst, krajši, daljši. Kot je povedal FAN, se velikokrat pokvari samo SW in ne mehanika, torej je rešitev nalaganje programa.
Uporabniški avatar
krofeta
Prispevkov: 21
Pridružen: 31 Mar 2010, 17:48

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a krofeta »

Ali se kdo v Sloveniji ukvarja z popravilom elektronike teh elektronskih parkirnih zavor?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Kakor je meni znano, samo dva. Eden v Ljubljani in eden v Ptuju. Vsaj na šolanju sva bila sama iz Slo. Ostali pa enostavno menjajo............staro dol, novo gor.

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
centro
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Mar 2008, 20:27

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a centro »

Kdo pa to popravlja v Lj.???
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a rambo »

centro napisal/-a:Kdo pa to popravlja v Lj.???
Fan je napisal,da je bil on pa se en iz Ptuja.
vsaj jaz tako razumem kar je napisal

Kakor je meni znano, samo dva. Eden v Ljubljani in eden v Ptuju. Vsaj na šolanju sva bila sama iz Slo. Ostali pa enostavno menjajo............staro dol, novo gor.
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

@rambo
- ja pravilna razlaga

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a rambo »

Fan napisal/-a:Pozdravljeni

@rambo
- ja pravilna razlaga

Lep pozdrav
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
vugi90
Prispevkov: 38
Pridružen: 24 Maj 2011, 21:06

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a vugi90 »

Pozdravljeni,
Vidim da tema že obstaja zato ne bom odpiral nove. Imam pa problem z elektronsko ročno zavoro na scenicu 2004. Včasih odpusti potem pa spet nekaj časa ne. Zvok motorčka se sliši ko prime in ko bi naj spustilo, spusti pa ne :? :? Kdo pa je ta z ptuja ki to popravlja?
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Elektronska ročna zavora scenic

Odgovor Napisal/-a robertp »

Preveri ploščice meddrugim...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Odgovori