Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

>> s komaj 2,5% istega olja

Teh komaj 2,5% je več kot PETKRAT višja vsebnost kot 0,5% uporabljenih v študiji.
'Priporočen' oz. omenjan odmerek je deci na tank nafte, kar se pri 50L tanku prevede v 0,2% vsebnost oz 2.5/0,2 = 12,5x nižjo konentracijo. Tanki nafte so tipično večji, tko da ja te 'priporočena doza' še tolk dlje od koncentracije pri bencinarju, ki kurijo mešanico.

Da bi pri 50L tanku dizla dosegel primerljivo koncentracijo kot pri bencinarju (in s tem predvidemo delovno območje olja, kjer dejansko kej namaže), bi moral na 50L tank dolit 1,25L dvotaktola i.e. cel liter in četrt zraven. Pri 80L tanku nafte pa ~2L dvotaktola.

Dodajanje dvotaktola v dizelski tank je tako v najbolšem primeru blažev žegen in stran vržen denar oz. investicija v dober občutek, ker pač neki delaš. Izmerljivega efekta to dodajanje nima, ker je olja enostavno premalo.

V najslabšem primeru, pa to dodajanje povzroča hitrejšnjo odpoved injektorjev itd, ker so v njem stvari ki v dizelskem motorju ne izgorijo in se nabirajo na elementih motorja, katerih na benciskih motorjih ni in zato neizgorevanje ni problem.
Laguna Coupe GT dci 180
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Moja referenca je 230.000km prevoženih, dvotaktol se je dodajal zadnjih 80.000km. Če bi imel dpf, pa si ga gotovo ne bi upal dodajati nafti.

Jaz ne bi ravno slepo zaupal raziskavam, ki jih naročijo oz. izvedejo naftne družbe ali še bolje proizvajalci motornih aditivov. Očitno nisem dovolj naiven.
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a joztom »

Nikoli nisem nikogar prepričeval, pa ne bom niti tebe. Glede mazalno zadovoljive mešanice za dvotaktne bencinske motorje z 2,5%, je 0,5% dodatek, že itak menda mastni nafti, le dodatna varnost, ki ne povzroča ekscesnega izgorevanja, lahko pa le koristi denarnici. V svojih ocenah sem se opiral izključno na poročila uveljavljenih svetovnih forumov. Popolnoma je razumljivo, da ko se streseš za nov avto z ogromnimi denarji, da verjameš navodilom in garancijskim opombam. Rdeča nit dialoga, ki poteka okoli dodatkov je, da gre za dobronamerne nasvete, kako ohraniti tako težko prisluženo in plačano tehniko, brez radikalnih stroškov za nepredvidene remonte.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Jaz pa redno uporabljam Antigrippante 25, 1dcl na poln rezervoar.
Slaba lastnost je edino ta, da je malce dražji kot dvotaktol.
Je pa to namenski aditiv, ki povečuje sposobnost mazanja visokotlačne črpalke in preprečuje nastanek oblog na šobah.
Mene je prepričal, ker se je stanje šob po uporabi aditiva (0,5L na prazen rezervoar) dejansko izboljšalo.
Slika
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

No moja izkušnja glede tega dvotaktola... Kolega je v megana 3 1.5 dci vlival tole noter, pa mu je začel nekaj avto zezat. Dogajalo se je nekaj okrog šob, oz vbrizgom goriva. Avto je bil star 3 leta, še v garanciji. Pelje ga na servis valda tester itd.. ugotovijo da sta dve šobi zamašeni. Vlival je cca deci na poln tank, in to pravilno dobro olje.
Naredili so analizo govriva , dokazat je moral kje je nazadnje tankal.. in kaj je bilo nakoncu. Zgubo je garancijo in je moral poravnat vse stroške na svoj račun. In zdaj mi je že 5x rekel da sem imel prav.. Ampak on je verjel da je to u nulo dobro za motor in je prebiral tudi tale forum in nakoncu šel v akcijo in po 4 tankih surprise!

Tudi jaz menim da življenjske dobe z tem neboš podaljšal. KOt sem že par krat tukaj povedal... Sosed ima taxi službi in je na 2.0 dci laguni avtomatik prevozil 460km, nato nesreča, Trenutno ima sceninca z 1.6 dci pa ima že 250k km in je avto ok, Na tem se mu zdaj nekaj začne slišat veriga ko je mrzel, drugače nič okvar.
lp
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

Tudi sam sem vlilal v avto Metabond Megasel v Laguno 2 ph 2 2.0 dCi in na koncu imel probleme z šobami. Na koncu sem jih seveda moral zamenjat ker sem avto tudi prodal, saj je ob štartu vozila vedno relo slišno zaropotalo. Od tega naprej ne vlivam več nič. Vse je samo marketing.
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
aduca
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Dec 2016, 15:36

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a aduca »

Dvotaktol, ki se ga dodaja da dosezete efekt mora v prvi vrsti bit sintetičn in ne navadni, ob redni uporabi 1 dcl na 50 litrski tank, ne boste škodovali motorju, definitvno z dodatkom povečate mazanje, da bi to škodovalo dizam ni res, kar se tiče dpf pa je sigurno slabše. Ker imam več let že kombije in ti prevozijo letno po 150k sem v isti tip motorja dodajal dvotaktol v drugega pa ne. Motor kateremu sem dodajal je opazno letel bolj mirno, na drugem ko nisem dodajal, so šle dize oziroma vbrizgalne šobe ampak je pa to res da je tudi tisti ob odpovedi mel 260k prevoženih. Dvotaktol uporabljam, ko gre vozilo na daljšo relacijo in dejansko pokuri cel tank v enem dnevu, iskreno povedano, jaz vidim neke prednosti v tem da se občasno uporablja aditiv. Vsi ki popravljajo dize vam bodo to početje odsvetovali, verjamite, ker sem dobavitelj diagnostike za hrvaški trg dalj časa in imam nekaj izkušenj, škodi dvotaktol ali aditiv drugemu ne kot dpf-ju pa še to ne pretirano.
Uporabniški avatar
Borut Povše
Prispevkov: 174
Pridružen: 09 Sep 2010, 12:34
Kraj: Kamnik

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a Borut Povše »

Sam sem olje dolival kakih 40kkm, avto je res bolj mirno tekel, lažje vžigal, sam nisem imel problemov niti z šobami niti z dpf-jem, ga pa sedaj malo manj točim ker takega (ELF) tam nimajo več, ostali so mi pa predragi. :(
ESPACE 4 2.0 dci INITIALE Proactive
Odgovori