Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a Fan »

@Borut Povše
V koliko preberete v tej temi samo poste uporabnika @joztom, boste dobili vse odgovore in še kaj več
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a joztom »

3 deci bo kar zadosti. V zadnjem času so Petrol in ostali potihem nehali dodajati Biodiesel v nafto, pa je kar nekako manj težav, tako poročajo delavnice, ki so po tekočem traku obnavljale dci sisteme.
Uporabniški avatar
Borut Povše
Prispevkov: 174
Pridružen: 09 Sep 2010, 12:34
Kraj: Kamnik

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a Borut Povše »

Hvala, katerega pa mi priporočate, da ne bom kak shit kupoval, verjetno ELF sintetika iz Leclerca ne bo vredu? LP
ESPACE 4 2.0 dci INITIALE Proactive
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a Fan »

Vsak je OK, ni potrebno sintetike nabavljati .................... Pogoj je, da je dvotaktol ( 2T )
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Borut Povše
Prispevkov: 174
Pridružen: 09 Sep 2010, 12:34
Kraj: Kamnik

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a Borut Povše »

Hvala
Lp
ESPACE 4 2.0 dci INITIALE Proactive
Uporabniški avatar
verdnikmitja
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Jan 2015, 23:47

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a verdnikmitja »

Lp.
Vzel sem si čas in prebral vseh 17 strani v glavnem nimam besed do nekaterih....
Imam megana 3 1.5dci l2011 z prevoženimi malo majn kot 150000 Km z rednimi servisi na 10000 Km
Tudi sam dodajam 2t k nafti in moram rečt da motor veliko tišje deluje....poraba je ostala ista.
Nekateri vemo kaj je dobro za naše jeklene konjičke.
Pa lep pozdrav. Mičo
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a joztom »

Zraven sem bil pri veliko remontih pri zaribani črpalki, pa od transporta do Jelena na obnovo diz in ležajev pa do mučnega čiščenja sistema. Petrol in Renault sta nekaj časa kar potiho financirala remonte na dCi-jih, samo dokumente od tankanja si moral imeti OK. Ti pa le zaupaj garanciji, če jo res imaš.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a Stupo »

A ima kdo kakšno dokazano napako, ki jo je povzročil 2-taktol?
Po logiki bi moral povečati mazanje, tudi 1dcl na tank bi se moral poznati. Glede na to, da popolnoma izgori, pa nebi smel vplivati na "zapacanost" ostalih komponent.
Če bi kdo rad uničil 2-taktni motor naj poskusi, koliko časa bo deloval z 2% ali celo 1% mešanico in koliko časa brez dvotaktola. Princip delovanja visokotlačne črpalke je podoben. Če bi imela nafta zadostno sposobnost mazanja, do teh okvar nebi prišlo. Tako pa se je izkazalo, da je po vsej verjetnosti zaradi prevelike vrednosti bio dizla nafta preveč "suha" in črpalka nima dovolj mazanja, zato se začne pospešeno obrabljati.
Sam sem pri vseh dizlih vedno dodajal Antigrippante 25 (neka italjanska zadeva), 1dcl na poln rezervoar. Učinek ima podoben kot 2-taktol - naj bi povečal podmazovanje in hkrati preprečeval "zapacanje", cena je pa malce višja, okoli 30€/liter. Priporočil mi ga je mehanik, ki popravlja črpalke in obnavlja šobe. Koliko je zadeva učinkovita pri podmazovanju ne morem trditi, vbrizg šob se je pa z dodatkom konkretno popravil.
Slika
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a joztom »

Dvotaktol že mnoga desetletja izgoreva brez težav in ostankov. Nima ne žvepla in ne pepela. Mazanje šob poteka tudi s samo nafto, in ker je mazalna vrednost z dodatki boljša in se šparajo obrabni deli, jasno. To je npr. v primeru VAGa (PumpeDize) na 2.0TDI še dosti bolj pomembno, ker je diza izven kulance 830€.
Pri dizeljnih pa je še ena pomembna zahteva, ne smeš tankat popolnoma prazen rezervoar, ker je zadnja nafta prevroča, stalno namreč kroži in se pregreje, pa je potem še manj mazalna. Torej tankamo pred zadnjo četrtino.
Uporabniški avatar
kristof
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Sep 2013, 22:12

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a kristof »

http://www.fuelexpert.co.za/2-stroke-oi ... -study.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

Vzamem kokice in čakam na goreče pljuvanje čez študijo, omenajnje zarote in šalabajzarstva.

Bi bi bil pa zelo vesel vsaj podobno resne študije, ki pokaže da je dodajanje dvotaktola koristno.
Bi bilo vsaj 1:1, tko pa je 1:0 v korist NEdodajanja.
Laguna Coupe GT dci 180
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a janezsko »

dvotaktol sem dajal samo vmesanico za krosa....ali pa v vrtno kosilnico..v avto pa nikoli..pa mi se nobena soba ali pumpa ni crknala navkljub da je mel sharan 2.0 tdi 360 000 km...espace pa jih tudi ze cez 200 tolce..tak da???
Uporabniški avatar
kristof
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Sep 2013, 22:12

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a kristof »

Kljub tej študiji, kolega dodaja v dacio 1.5 dci 90km, letnik 2013 z dpf filtrom, dvotaktno olje in ni imel nikoli nobenih problemov, ima pa že 85000km
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

85k km ni nobena referenca.
Dodaj spredaj trojko in vzami vzorec vsaj 1000 takšnih vozil, potem pa lahk morda začneš postavljat hipoteze.

Vzorec velikosti 1 ni nobena referenca.
Laguna Coupe GT dci 180
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Olja dvotaktol v dizel-izkušnje..

Odgovor Napisal/-a joztom »

Spoštujem različna mnenja. V študiji je govora o gorivu iz južne afrike, ki JE 100% v okviru mazalnega standarda. Le-tako gorivo bi bilo tudi pri nas zadovoljivo, tudi v Nemčiji, kjer se je ta prepir začel. Vsi drugače misleči pa se borimo proti pomankljivi mazalnosti naključno nabavljene nafte, proti vplivu prevroče, preredke nafte v obtoku, kadar ni poln tank itd. A res ne razumete poante vsega tega dialoga, ampak škodljivo kurite nevedne? Če menite, da sem želel komu škoditi z blagohotnimi in koristnimi nasveti, me zlahka izbrišete iz liste uporabnikov.
Odgovori