Nosilci motorja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Nosilci motorja

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Ker nameravam menjat nosice motorja pri Meganu II, me zanima kakšne so vaše izkušnje s tem. Zanima me predvsem kakšni ključi/nastavki za vijake pridejo v poštev.
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
.Dk.
Prispevkov: 113
Pridružen: 28 Dec 2009, 16:12

Odgovor Napisal/-a .Dk. »

nič posebnega gedore pa podaljški :D
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Navadni nastavki (zvezda)? Brez kakršnihkoli torxov, ali celo ženskih torx nastavkov...? Bi bil zlo presenečen če bi tko poenostavli zadevo... :D
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Pri Laguni za zgornji desni nosilec menda ena matica 17 ali 19 in tri matice 13, menda.

Se da tudi z navadnimi ključi, je pa lažje z gedori. Navadni nastavki, drgač, torx je rezerviran za karter in ostale pomembne komponente :lol:
.Dk.
Prispevkov: 113
Pridružen: 28 Dec 2009, 16:12

Odgovor Napisal/-a .Dk. »

jas sem menjal zgornjega na meganu zaj počas pa še morem na menjalniku tak da so navadni ključi gedora pa gas 20 min sem rabo za zgornjega :D
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Hudo :lol:

Hvala za odgovore :wink:
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
Morphy
Prispevkov: 239
Pridružen: 06 Feb 2009, 04:35

Odgovor Napisal/-a Morphy »

Mene pa zanima, če je nosilec popolnoma zanič, če iz njega teče neko rjavo olje in pa kolk je to sploh nujno menjat, ker neke razlike med vožnjo ni opaziti ? Avto je pa megane 1 ph 2 Dci, je pa desni zgornjo nosilec.
.Dk.
Prispevkov: 113
Pridružen: 28 Dec 2009, 16:12

Odgovor Napisal/-a .Dk. »

nič ni narobe dokler ti ne pajtla celega avta pa te ne moti ti sam furaj lahko se edino zgodi da ti mašina dol pade :D
Uporabniški avatar
Morphy
Prispevkov: 239
Pridružen: 06 Feb 2009, 04:35

Odgovor Napisal/-a Morphy »

.Dk. napisal/-a:nič ni narobe dokler ti ne pajtla celega avta pa te ne moti ti sam furaj lahko se edino zgodi da ti mašina dol pade :D
dvomim da lahko čisto dol sploh pade, ali pač ? :)
.Dk.
Prispevkov: 113
Pridružen: 28 Dec 2009, 16:12

Odgovor Napisal/-a .Dk. »

čisto dol ne saj se boš še vedno lahko peljal samo hitro ne :D
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Sošolcu iz gimnazije je 1.4 16V padu iz 1 leto starega Clia II s 10k km. Napaka na nosilcih :roll:
Uporabniški avatar
brko
Prispevkov: 49
Pridružen: 28 Maj 2007, 08:35

Odgovor Napisal/-a brko »

Pozdravljeni.
Izkoristil bi temo in vas povprašal o sledečem. Gre za megana I 1,9 dti, 155000 km, letnik 2002. Opazil, da se mi ob zagonu in ugašanju motorja ter ob delovanju motorja v prostem teku pojavljajo neke vibracije, volan se recimo trese, pa tudi delovanje je glasnejše. Zamenjal sem spodnji nosilec motorja (neoriginal). Ker to ni rešilo problema, mi je sosed, ki se poklicno ukvarja s popravili Renaultov zamenjal še zgornji levi nosilec, gledano proti avtu (original). Je bil kar zdelan. Zadeva je malo boljše. Mi je pa dejal, da če bi bil tudi spodnji nosilec originalni, bi bila zadeva prav gotovo v redu. Ima kdo kakšno mnenje glede tega, predvsem glede kvalitete neoriginalnih nosilcev naspram originalnim.
Brko
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Mislim, da original v primerjavi s kvalitetnim neoriginalom nima nič boljšega - razen cene.

Kilometri delajo svoje - dizel vibrira in ropota. Moja ima 185k in izrazito glasnejša in bolj vibrirajoča. Kjub dobrim nosilcem.
Uporabniški avatar
brko
Prispevkov: 49
Pridružen: 28 Maj 2007, 08:35

Odgovor Napisal/-a brko »

Torej, zamenjal sem spodnji neoriginalni nosilec z originalnim. Razlika je več kot očitna. Tresenje je popolnoma izginilo. Očitno ni razlika med originalom in neoriginalom le v ceni.
Brko.
Uporabniški avatar
DonLuigi
Prispevkov: 275
Pridružen: 03 Dec 2007, 20:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DonLuigi »

In kašne znamke neoriginal si dal notri?
Odgovori