Nadzor tlaka v pneumatikah

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Če imaš za nov avto se bo našlo še za komplet senzorjev in je rešena težava.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

Ja to je tudi res, samo se je pa dosti x dogajalo da senzorji niso dobro zaznavali pritisk zraka in je vedno potem piskalo, zato sem jih jaz dal preko testerja izklopit. No sam tudi mislim da so zdaj že ti senzorji zadosti dolgo dolgo zunaj in so te zadeve odpravili.
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
Uporabniški avatar
Flatty
Prispevkov: 41
Pridružen: 21 Nov 2009, 13:31
Kraj: Murska Sobota/Ljubljana

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a Flatty »

Jaz imam te ventilčke na meganu 3 na letnih felnah od novega. V 5 letih nisem imel z njimi nobenega problema. Kalibrirani so bili pa samo na začetku.
Čeprav mi vedno kažen pravilen tlak, tudi če pumpam samo za razliko .1 bara sem mnenja, da so te zadeve mišljene bolj za takrat, ko ti spusti guma oz. ko ti guma počasi spušča dlje časa in je malo težje to opazit.
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a smt »

meni je pa to samo sranje. od prvega levega mi je ostal del v roki, ko sem zelel dopumpati gumo (ker mi je kazalo, da je premalo notri). seveda je bilo veselo ker je potem ves zrak zletel ven v 123. potem pa avtovleka do renoja. tam pa cca 130 eur + montaza. drugi mi je pa odfukalo na avtocesti pri .... km na uro. tudi to je bilo veselo. se ustavit pri taki hitrosti seveda. avtovleka. na servisu so v drugo bili razocarani, ko sem rekel naj vse ven poberejo. je pa mojster dejal: jah so iz aluminija, ki ga pozimi sol hitro unici.
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a smt »

se to dodam: imam tri za prodat (so bili na rs3, ne vem na katere druge modele pasejo). cena: 25 eur kos. lp
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

Očitno je dosti problemov s temi ventili. Žena nabavila Clio V, imamo zimske gume na drugih feltnah in seveda smo takoj dobili tudi novoletno jelko na armaturki. Za original imamo ponudbo 33€/komad. Ali obstaja kakšna ugodnejša varjanta?
Je kdo to urejal? Je možno, da ventil iz letnih gum odvijem in ga privijem v zimske, brez da moram gumo centrirat na novo?

Hvala za info..
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

gagi'd hype napisal/-a:
Je kdo to urejal? Je možno, da ventil iz letnih gum odvijem in ga privijem v zimske, brez da moram gumo centrirat na novo?

Hvala za info..
ne moreš ker je iz notranje strani utaknjen
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a Spula »

gagi'd hype napisal/-a:Očitno je dosti problemov s temi ventili. Žena nabavila Clio V, imamo zimske gume na drugih feltnah in seveda smo takoj dobili tudi novoletno jelko na armaturki. Za original imamo ponudbo 33€/komad. Ali obstaja kakšna ugodnejša varjanta?
Je kdo to urejal? Je možno, da ventil iz letnih gum odvijem in ga privijem v zimske, brez da moram gumo centrirat na novo?

Hvala za info..
Pri novejših avtih so drugačni ventili-kot klasični in na koncu ima privijačeno "pamet". Pri starejših se ga je dalo narazen odvit tu pa žal ne gre kar tako. Za zamenjavo ventila moraš pa vsaj gumo dol z roba dat in posledično je potrebno potem tudi centrirat.
RenaultSport
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Osvežujem temo: megane 3 mi po menjavi kompleta pnevmatik (samo premontaža kompleta, na obeh kompletih so original senzorji) javlja "Check tyre preasure", čeprav mi kaže 2,3 bar zadaj in 2,6 bar spredaj. Napake ni javljal, dokler so se v prtljažniku vozila tudi zimska platišča. Očitno je sedaj sistem dojel, da mu manjkajo stari senzorji, pa se je zmedel. Ali se da zadevo resetirati?
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Danes opozorila ni več. Očitno je računalnik zmedla informacija, da sta se v/na avtu nahajala oba kompleta hkrati.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a robertp »

Če koga zanima... Kadjarju sem namenil nova platišča in tudi TPMS senzorje/ventilčke, kupljene na servisu kot rezervni del (že skodirane). Po menjavi platišč in resetu sistema je UCH po 3 km vožnje zaznal nove senzorje in prikazal tlak. Tako da ni nobene potrebe po kloniranju TPMS ali programiranju s testerjem.
Cena senzorja na servisu je bila identična kot cena OEM senzorja s poštnino na eBayu... ni neka bogatija, če preračunam na 7 let življenske dobe...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
susa98
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Nov 2018, 18:12

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a susa98 »

Zdravo.

Sem lastnik Megana IV letnik 2018. Na letnih platiščih imam nameščene original TPMS senzorje, za zimo pa imam namen gor dati manša platišča in brez TPMS senzorjev. Zanima me če je to dovoljeno, ter kako se na to odziva sistem, ali mi non-stop piska za premajhen tlak, sveti samo lučka, ali če resetiram tlak ko na platiščih nebo senzorjev sploh nekaže opozorila. Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a robertp »

Non-stop imaš opozorilo in kontrolne lučke za tlak in SERVICE. Če ti paše tak lightshow kar izvoli. Servis ti načeloma tega ne izklopi ker je nadzor od nekega datuma (sigurno pred 2018) obvezen, lahko pa da se celo ne da izklopiti (EU verzije). Sigurno boš preje izklopil preko dd4all in CAN BUS kabla sam kot pa ti bo dovolil izklopiti to CLIP.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Sem tudi jaz imel tako idejo ampak imaš res celo osvetlitev na armaturki , katera NI neopazna.

Rečeno mi je bilo da bi se dalo to izklopiti ampak načeloma bi moral nekaj podpisati da je na tvojo željo. Ne vem pa v reali če se to res da narediti.

Velja pa ta zakon od leta 2015.

Jaz svetujem nabavo teh ventilov. Saj potem se sami vsako sezono sinhronizirajo z avtom.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
susa98
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Nov 2018, 18:12

Re: Nadzor tlaka v pneumatikah

Odgovor Napisal/-a susa98 »

Hvala za odgovore, no potem jih bom nabavil.
Odgovori