Izpušni kolektor megane -napačen?

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
sasoz
Prispevkov: 36
Pridružen: 10 Nov 2010, 10:47

Izpušni kolektor megane -napačen?

Odgovor Napisal/-a sasoz »

Imam megane 1.6 16v, letnik 2000, Motor K4M.

Počil mi je kolektor zato sem ga danes hotel zamenjat, a sem ugotovil da se kupil napačnega.

Kupil sem tega, za k4m mašine 1.6 16v(tazadnji za K4M)
http://www.katalizator.com/KolektorjiRenault.pdf

Povsod gledam in vsi so taki za k4m mašine.

Hotel sem ga že zamenjat, ko sem ugotovil da ima drugačnega, in sicer z eno bunko na koncu ( neki predkatalizator). a kdo ve v čem je fora, oz. kje bi našel in po katerih oznakah naj ga iščem, al paše tud ta kolektor, sam da je un neka izvenserijska serija?
lp Sašo
Uporabniški avatar
sasoz
Prispevkov: 36
Pridružen: 10 Nov 2010, 10:47

Odgovor Napisal/-a sasoz »

noben nič ne ve?:)
lp Sašo
Uporabniški avatar
Dejan99
Prispevkov: 128
Pridružen: 12 Okt 2007, 20:24
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Dejan99 »

Daj sliko svojega, da vidimo kaj te moti. Jaz imam laguno s takim motorjem in ima tak kolektor, kot si ga ti kupil.
Morda je pa tista bunka "gibljiva cev", ki se nahaja naprej od kolektorja. Samo to ni del kolektorja.
Renault Megane IV GT-line 1.2 TCe
Uporabniški avatar
sasoz
Prispevkov: 36
Pridružen: 10 Nov 2010, 10:47

Odgovor Napisal/-a sasoz »

Ne tista gibljiva. cev gre pol naprej, na katalizator, ta kolektor ki ga mam jst je pa taprvi na linku ki sem ga poslal, čeprav piše za k4j motorje. in baje je ta kolektor tud original serijskinza te letnike. zakaj majo pa eni drugačne( take kot sm ga zdej kupu pa ne vem. bom prilepu slike kasnej.
lp Sašo
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Odgovor Napisal/-a ridder »

uprašal očeta in je rekel tako:
takšni katalizatorju so bili pri tem letniku(98-00) v 16 ventilarju.
tist tm gor(bunka) je pred katalizator, kateri pa ni nujno, da ga imaš, zato kar montiraj kolektor ki si ga kupil. je pa omenjal tudi neko zaščito, za katero ga bom pa še uprašu, kaj je točno s tem mislil, ampak drugače imaš pravi kolektor. dodal je še, da tistega ki ga imaš sedaj na avtu praktično ne boš dobil (novega sploh zelo zelo težko, rabljenega pa tut bl težko).


upam, da je pomagal :)
l.p.
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Zaščita je tisti pleh, ki pride čez kolektor in ga je sašo itak že dobil zraven pri nakupu.

Se pravi, da se luknje za vijake ujemajo od obeh kolektorjev in se lahko montira tudi tega brez predkatalizatorja? Kaj bo pa lambdo sondo? Pri prejšnjem kolektorju je lambda na predkatalizatorju, kle pa pride na dnu kolektorja. Je lambda sploh na dost dolgih dratih da se jo pomakne tolk nižje?
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Odgovor Napisal/-a ridder »

GHost14 napisal/-a:Zaščita je tisti pleh, ki pride čez kolektor in ga je sašo itak že dobil zraven pri nakupu.

Se pravi, da se luknje za vijake ujemajo od obeh kolektorjev in se lahko montira tudi tega brez predkatalizatorja? Kaj bo pa lambdo sondo? Pri prejšnjem kolektorju je lambda na predkatalizatorju, kle pa pride na dnu kolektorja. Je lambda sploh na dost dolgih dratih da se jo pomakne tolk nižje?
če se luknje in ostale stvari ujemajo potem montiraj ;)
tudi tecdoc pokaže ta kolektor (brez predkatalizaotrja) in pa autodata tudi :)
lambdo pršraufaj tja kamor sodi, kabel bi moral biti dovolj dolg.

l.p.
kamal
Prispevkov: 27
Pridružen: 22 Mar 2009, 18:25

Odgovor Napisal/-a kamal »

Ti imaš tega. Sta pa dve različiči. Ena za 1.6 motorje in ena za 1.8-2.0. Je pa za 1.8 motorje ga zelo težko dobiti in je alternativa samo rabljen, ker nov stane 550 eur.

http://www.as-sl.com/eng/catalogue/fich ... 25&md=3173
Uporabniški avatar
coko
Prispevkov: 17
Pridružen: 10 Jan 2009, 18:47

Re: Izpušni kolektor megane -napačen?

Odgovor Napisal/-a coko »

Sasoz kaj si zrihtal potem? A je pasal tisti drugi kolektor?? Ker jaz imam isti problem.. :roll:
Odgovori