Scenic 1.5 106 KM diesel

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
frenkii
Prispevkov: 52
Pridružen: 15 Avg 2011, 21:20
Kraj: celje

Scenic 1.5 106 KM diesel

Odgovor Napisal/-a frenkii »

Ker kupujem omenjeni avto me zanima kolikšna je največja potovalna hitrost. S tem mislim, da ga ne teram na full tako da bo na koncu avtoceste izdihnil. In še: Koliko km je kdo prevozil največ brez večjih okvar?
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: Scenic 1.5 106 KM diesel

Odgovor Napisal/-a ridder »

frenkii napisal/-a:Ker kupujem omenjeni avto me zanima kolikšna je največja potovalna hitrost. S tem mislim, da ga ne teram na full tako da bo na koncu avtoceste izdihnil. In še: Koliko km je kdo prevozil največ brez večjih okvar?
okvare so pa čist naključne lahko.

prijatel je prevozil z podobnim (1.9dci) več kot 200k km, pa je delu samo servise, spet drugi je pa pri 50k menjal turbino. to je res čisto odvisno od avta in voznika.

drugače če ga pelješ po avtocesti glej na potovalni računalnik(če maš) kakšna je poraba, glede na to pa prilagodi hitrost (da poraba lepo niska) :)

upam da je pomagal :)
Uporabniški avatar
DonLuigi
Prispevkov: 275
Pridružen: 03 Dec 2007, 20:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DonLuigi »

Imam Megane II karavan s tem motorjem. Na avtocesti pospeši do 170km/h relativno hitro, potem pa ga zmajka.

Pri 150 km/h ima porabo kakšnih 6l, kar ni bogvedi neka toplotna obremenitev. Pri 170 km/h pa že okoli 9l, kar je konkretna razlika.

Govorim o hitrostih na števcu.

Če misliš hitro vozit po avtocesti, bo 1.9 bolj primeren.

--

O okvarah pa takole: 1.5 dci z Delphijevim sistemom je statistično gledano totaln jajc. Pa je moj kolega naklepal 270K km brez problemov. Drugemu pa je pri 120K ribnila črpalka in so šle šobe, itd.

To, kar kupuješ, ima Siemensov sistem vbrizgavanja goriva, o katerem se zelo malo govori, čeprav vidim ogromno teh avtov na cestah. Tako da predvidevam, da ni večjih težav.

lp,
Luka
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

DonLuigi napisal/-a:Imam Megane II karavan s tem motorjem. Na avtocesti pospeši do 170km/h relativno hitro, potem pa ga zmajka.

Pri 150 km/h ima porabo kakšnih 6l, kar ni bogvedi neka toplotna obremenitev. Pri 170 km/h pa že okoli 9l, kar je konkretna razlika.

Govorim o hitrostih na števcu.

Če misliš hitro vozit po avtocesti, bo 1.9 bolj primeren.

--

O okvarah pa takole: 1.5 dci z Delphijevim sistemom je statistično gledano totaln jajc. Pa je moj kolega naklepal 270K km brez problemov. Drugemu pa je pri 120K ribnila črpalka in so šle šobe, itd.

To, kar kupuješ, ima Siemensov sistem vbrizgavanja goriva, o katerem se zelo malo govori, čeprav vidim ogromno teh avtov na cestah. Tako da predvidevam, da ni večjih težav.

lp,
Luka

Fora je samo ta, da če redno servisiraš ni panike ob pogoju, da se avto dnevno vozi vsaj 50 kilometrov...
Naši službeni imajo že vsi preko 200.000 km pa nobenmu nič...nihče ne špara pa tudi dnevno ga žge vsaj 3-5 različnih voznikov.
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a joztom »

Kdo se upa pri teh plačah čez 145 na uro, a ste munjeni. Jaz imam 163 kojnov na Espace pa si jih lahko za klobuk zataknem, že dolgo nisem probal na 247 na uro kot s ta starim avtom pred zakonom.
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Glede na prekoračitev hitrosti so relativno gledano kazni za prekrške na AC še najbolj mile.
Indeed.
Uporabniški avatar
gre_up
Prispevkov: 95
Pridružen: 25 Okt 2004, 07:25
Kraj: malo naokoli

Odgovor Napisal/-a gre_up »

130-150 gre prav lepo (oz. je šel do novih kazni)
sem ga pa pelajal tudi 200 (po števcu) lepe kilometre po Nemčiji in ni izdihnil

trenutno pri 183k še vedno dela kot urca, ležaji preventivno menjani pri 181k bi še naredili kakšen km po zagotovilu servisa

redni servisi na 20k po programu proizvajalca

če potegnem skupaj ZADOVOLJEN

res pa da se že ogledujem po novem 1.6 dci ko bo končno našel pot v SLO :twisted: :roll: :oops:

LP
G
Nasveti so dani v dobri veri, za rezultate ne odgovarjam!
Slika
Uporabniški avatar
ant-dj
Prispevkov: 17
Pridružen: 08 Avg 2009, 11:16

Re: Scenic 1.5 106 KM diesel

Odgovor Napisal/-a ant-dj »

Pozdravljeni

Tudi sam sem v fazi nakupa scenica z diesel motorjem 1,5 dci.

Torej pravite, da bi bil nakup nove verzije motorja veliko bolj varen kot pa motorja z 102KM, ki je bil aktualen do 2005 leta? Kaj pa pravite na šibkejšo verzijo motorja?

Kakšne okvare so najbolj pogoste? Verjetno je najbolje preventivno zamenjati tiste ojnične ležaje?

Hvala
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Re: Scenic 1.5 106 KM diesel

Odgovor Napisal/-a mateichk »

Sam osebno vozim megana 2 z 1.5 dci 106KM motorjem in jih imam trenutno zavrtenih že 260.000 jurjev in delam samo redne servise na 20.000 ter tankam in vozim ter seveda potrošni material ;) je pa avto letnik 2006 povprečna poraba pa 4.1 relacija 140km dnevno ;) naslednji glavni servis pa še ojčne menjat če nau šlo prej kej druzga :D naslednji avto pride pa v poštev sigurno 2.0 dci na ketno namesto jermen :)
..:: Renault MEGANE II 1.5 dCi 106KM ph2 2006 ::..
Uporabniški avatar
ant-dj
Prispevkov: 17
Pridružen: 08 Avg 2009, 11:16

Re: Scenic 1.5 106 KM diesel

Odgovor Napisal/-a ant-dj »

Ja saj bi najraje nabavil kar tale motor, ampak so pa cene že prek mojih želja.

Upam, da v naslednjih mesecih najdem kaj zanimivega.

Hvala
rock-dj
Prispevkov: 26
Pridružen: 12 Mar 2010, 02:14
Kraj: Šentjur

Re: Scenic 1.5 106 KM diesel

Odgovor Napisal/-a rock-dj »

Točno takega Scenica vozim že dobri 2 leti - ima 120.000 prevoženih. Do sedaj nobenih večjih težav, samo redni servisi in tu pa tam kaka malenkost. Poraba je tam nekje okrog 6 l / 100 km. Brez problema se pelješ po avtocesti 150km/h, ampak kot je že bilo zgoraj napisano - se ne splača vozit s tako hitrostjo. :) Zaenkrat super zadovoljen.
Lp,
Simon
Odgovori