Razlika med ELF EXCELLIUM NF ter ELF EVOLUTION SXR?

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
a7
Prispevkov: 42
Pridružen: 25 Feb 2011, 10:16

Odgovor Napisal/-a a7 »

Kaj ima mogoce kdo izkusnje se z onim turbodiesel 10w40 od elfa? Jaz ga imam to rundo noter in je brez problemov, pozrlo ga ni popolnoma nic. In glede na to da pise gor da je renault approved za vse dcije razen za dpf filtre, nebi smelo bit kaj narobe? Zakaj vzet raje 5w40? Kaj je narobe sploh s tem oljem?
Tisti slabi elf turbodiesel NIMA ODOBRENIH SPECIFIKACIJ (rn0700, rn0710), le kup zastarelih za stare neturbo automobile stare več kot 10 let..., ACEA 2004: A3/B4, API:SL/CF, VW 505.00, MB 229.1
Poglej malo na moj link v prejšnih postih

Potem pa naj še enkrat kdo reče, da renaultovi turbodiesli crkujejo, če pa notri dajejo zanič olj, po možnosti še na 30k!
Zakaj nekateri tako radi širite neumnosti okoli?!


Skoči v leclerc po shell helix ultra....
Renaultek
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Avg 2010, 19:41

Odgovor Napisal/-a Renaultek »

Sem bil vceraj v leclercu in nimajo vec helixa 5w40, samo se za bencin in 15w40.
Kako to mislis da ni za novejse renault motorje ce pise da je za dci, da je odobren od renaulta za turbo dizelske masine vse razen dpf in neke 2.2dci. Zakaj potem nebi bil ok ce pise gor vse to?
Se v knjizici od avta je napisan da je ok.
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a joztom »

Včasih je bil dvotaktol najcenejši, če te to goni.
Renaultek
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Avg 2010, 19:41

Odgovor Napisal/-a Renaultek »

Denar me ne goni ker dobim tako NFja kot turbodizla za ceno tam-tam. Samo vsi govorijo kako turbodiesel ni OK ampak mene zanima ZAKAJ? Approved od renaulta je ker PIŠE da je za vse dci z izjemo dpf in nekih vel satis al kaj že 2.2dcijev. Dal bi tudi 50EUR več brez problema če bi le vedel ZAKAJ. Da bi vsaj pisalo na piksni od 10w40 turbodiesel ELFa kaj takega da ne paše v 1.5dci, ampak če pogledaš in prebereš piksno dobiš občutek kot da je to olje narejeno prav za renaultove dizle.
Zanima me kaj je tako slabega na elf turbodizlu da ga odsvetujete?

-Švoh mazanje pri visokih/nizkih T?
-obstojnost?
-....?


Samo to bi rad vedel, privoščim avtu le najboljše, pri olju nikoli nisem šparal, ampak da vsaj vem kaj je narobe s tem oljem ki je APPROVED od renaulta za večino DCIjev?
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a joztom »

Na 1.5dci so modificirali mazalne poti do turbine, točno kaj so delali, ne vem. To pa pomeni, da so zaznali kritično mesto mazanje. 90% obrabe gre na zagon in le-tu je 5W40 boljši od 10w40 klasike ali polsintetike. Jaz se pri teh mejnih pogojih iz olja ne bi norca delal. Sem pa bral tudi teste, ko so mineralci nasukali sintetiko, ampak meni neznane ameriške firme in seveda primerjava novih, svežih olj, ne take iz naslednjega marca. Jaz npr ob bencinarju F4R794, ki naj ne bi bil tako zahteven za olje, točim Elf Ovulation SXR 5W40 in dodajam 1/2 kantice STP (starinskega, delajo že dolga leta enakega) dodatka za olje za varnost. 5Wxx za hladno takojšnje mazanje turbine (Mitsubishi TD04) in STP za vroče dni in dolge preklofane kilometre, ko se film olja rad pretrga in si zamišljam vrtenje turbine ob hitro ugasnjenem motorju in pomanjkanju pritiska olja. Koliko je pa tvoja Borg&Warner turbina trmasta, pa ne bi vedel.
Nixxon
Prispevkov: 11
Pridružen: 16 Feb 2011, 13:37

Odgovor Napisal/-a Nixxon »

Se opravičujem če ni čisto prava tema, ampak od novejših bolj primerne nisem našel.

V Leclercu imajo v akciji Elf Excellium (2 za ceno 1ga) NF in sem ga že skoraj kupil (za l.2002 1,5dCi-ja, 65KM), samo me je zmotilo ker je bilo od standardov gor naštet samo VWjev eden, MB ter še neki (mislim da Porsche). Je potem to olje primerno za mojo mašino ali ne? Kolikor gledam spletne strani (recimo motornaolja.com) so gor navedeni še drugi standardi, med njimi en BMWjev itd.
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a mateichk »

Ti predstavim moj primer... Prejšnji servis sm meu not NF 5-W40 in mi ga je pol požrlo pa je motor 1.5dCi 105KM 2006 letnik zdej mam pa not SXR 5-W40 in mi ga tut kaplce ni požrlo.
..:: Renault MEGANE II 1.5 dCi 106KM ph2 2006 ::..
Nixxon
Prispevkov: 11
Pridružen: 16 Feb 2011, 13:37

Odgovor Napisal/-a Nixxon »

Meni ga sicer žre, je pa res da je oče dolival kar eno olje, mislim da tisto tapoceni, pa še napačne gradacije 15W40. Je pa tudi res da ima avto že 260kkm.
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a mateichk »

Nixxon napisal/-a:Meni ga sicer žre, je pa res da je oče dolival kar eno olje, mislim da tisto tapoceni, pa še napačne gradacije 15W40. Je pa tudi res da ima avto že 260kkm.
moj jih ma 217k :D
..:: Renault MEGANE II 1.5 dCi 106KM ph2 2006 ::..
srf
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:29

Odgovor Napisal/-a srf »

Renaultek napisal/-a:Kje pa nabavit motula v LJ? Ce ne bom pa kar enega od tistih dveh nabavil, falit ne morem...


Največjo izbiro motornih olj MOTUL imaš v SAMING v BTC in MEDVODAH
www.saming.si
fussball
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Dec 2012, 14:22

Re: Razlika med ELF EXCELLIUM NF ter ELF EVOLUTION SXR?

Odgovor Napisal/-a fussball »

a mogoče kdo ve, kakšna je razlika med doljem EVOLUTION 5w40 in EVOLUTION SXR 5w40?
Uporabniški avatar
albatros
Prispevkov: 71
Pridružen: 17 Feb 2010, 23:04

Re: Razlika med ELF EXCELLIUM NF ter ELF EVOLUTION SXR?

Odgovor Napisal/-a albatros »

gre za isto olje...
RENO 4EVER
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Razlika med ELF EXCELLIUM NF ter ELF EVOLUTION SXR?

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Huh, odkar imam megana (1.9 120), točim noter excelium (skoraj 90k, skratka štiri menjave), pa ne vem, da bi mi do zdaj kaj požrl - servis mi z besedico nikoli nič ne reče. Nazadnje so me sicer opozorili, ker sem šel na uradnega, da je pravi kao evolution, ampak vseeno - v moji servisni knjigi piše za mojo mašino excelium.
Indeed.
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Razlika med ELF EXCELLIUM NF ter ELF EVOLUTION SXR?

Odgovor Napisal/-a joztom »

Excellium je star tip sintetičnega olja, ki so ga nekaj popravili in dodali oznako NF (nouvelle formule). Ovulation SXR pa je nova receptura, razvita za sodobne stroje in tolerance. Vsekakor pa vedno 5W40, 5W50 ima preveč dodatkov, 10W40 pa ni za naše kraje.
Odgovori