clio okvara sobe 1.5dci

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
jernejhorvat
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Jul 2013, 22:07

Re: clio okvara sobe 1.5dci

Odgovor Napisal/-a jernejhorvat »

Spula: 3 od jermena, druge so bile suhe ta je pa bila nekam cist črna od nafte . komi sem jo ven dubu , ko ven skoči cist zapacana je bila . Podložko sem menjal pa isto dela nevem povej če veš kaj treba da bom probu narest , , ker če avto prižgem ga začne trest , sem probal dat 2 podloški da bi bolje prijelo pa dela isto
, nevem povej če veš pa da probam narest .
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: clio okvara sobe 1.5dci

Odgovor Napisal/-a Spula »

jernejhorvat napisal/-a:Spula: 3 od jermena, druge so bile suhe ta je pa bila nekam cist črna od nafte . komi sem jo ven dubu , ko ven skoči cist zapacana je bila . Podložko sem menjal pa isto dela nevem povej če veš kaj treba da bom probu narest , , ker če avto prižgem ga začne trest , sem probal dat 2 podloški da bi bolje prijelo pa dela isto
, nevem povej če veš pa da probam narest .
Šobo je potrebno dati ven in spucati saje s sedišča kjer šoba/podložka nalega z "rajbarjom" (če ga nimaš pa s navadnim izvijačem spraskaš dol saje-bolj polovičarstvo ampak ok :D ) prav tako je potrebno spucati šobo na koncu-kjer pride podložka. Ležišče spihaj nato pa novo podložko, kolikor vem se dobi samo original cca. 1€-2€ komad. 2 ne smeta bit ker pride previsoko in bo spiralo cilinder in boš uničil motor, mora biti prava debelina ne kar ena podložka :!: Sestaviš nazaj skupaj pa zategneš z občutkom, ne preveč cca. 2-3 kile. Na začetku bo malo potresaval, ker včasih traja da se sistem prezrači.
Če slučajno neveš/neznaš zapelji do mehanika, da nebo kakšne nepotrebne škode. Če pa boš vztrajal sam pa kaj nebo jasno pa me lahko pokličeš (cifra na PM) če želiš :wink:
RenaultSport
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: clio okvara sobe 1.5dci

Odgovor Napisal/-a ridder »

ena skrivnost:
šobe je res problem odstranit iz motorja. Smo imeli problem ko smo jih "štemal" vn, pa glavo dol jemal, ker se jih ni dal odšraufat. kaj ponavadi dela: Motor naj bo ogret na delovno temperaturo oz. vroč, potem pa pri vročem motorju odstrani šobe ;) works for me :P
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: clio okvara sobe 1.5dci

Odgovor Napisal/-a Spula »

ridder napisal/-a:ena skrivnost:
šobe je res problem odstranit iz motorja. Smo imeli problem ko smo jih "štemal" vn, pa glavo dol jemal, ker se jih ni dal odšraufat. kaj ponavadi dela: Motor naj bo ogret na delovno temperaturo oz. vroč, potem pa pri vročem motorju odstrani šobe ;) works for me :P
Res je ker ko ti avto dobro segreješ, se te trde saje spremenijo v malo trši čigumi :D Pol pa sam šraufncigr pa gas :lol: Čeprav pri teh še gre nekako ko prideš z abcigerjem zraven ali hidravliko, a je včasih tudi to prešvoh. Problemi so pri tastarih MB Vitotih, pa eno prostorcih Lancia, citroen c8 ipd. :)
RenaultSport
jernejhorvat
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Jul 2013, 22:07

Re: clio okvara sobe 1.5dci

Odgovor Napisal/-a jernejhorvat »

Spula: A veš da mi je uspelo zrihtat tnx za pomoč . Drugač pa ja preveč od nafte saj pa ni prijelo zadost , zdej pa se je se malo kadilo iz avspuha iz lonca pa tam ko so bile saje pa slo črno ven ko nevem kaj res zanič nafta na Petrolu , na instrabentu pa adđip imata najboljšo nafto men se zdi da ađip še boljšo od instrabenza . Ves kako črno kadilo , ko da bi se avto zakuru res nemores vrjet , tak dim se valil ven da nisi vidu 5 metrov pred sabo sej polom . Drugač pa še enkrat tnx . Drugač zdej pa dela ko šuba nič ne trese ko eni pravte ne vibrira nič več zdej sem sel stistirat , sam zakadil sem vse ko so bili za mano tut policija so me ustavli briz rezervarja cerina pa so se smejal kaj za enga boga to kurim , res pomoje me je kdo prjavu zdej se pa je lohka jebal v glavo ko je mislil da je korilc :)
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: clio okvara sobe 1.5dci

Odgovor Napisal/-a ridder »

Spula rešitev je baje indukcijsi grelec. Je pa pregrešno drag..... vendar razmišljam da v prihodnosti to nebi bila slaba naložba :)

l.p.
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: clio okvara sobe 1.5dci

Odgovor Napisal/-a joztom »

Indukcijski grelci so po 400€ plus poštnina. Drugače pa si je potrebno sposoditi pravi nastavek, hidravliko ali izbijač na utež za ta namen.
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: clio okvara sobe 1.5dci

Odgovor Napisal/-a ridder »

joztom napisal/-a:Indukcijski grelci so po 400€ plus poštnina. Drugače pa si je potrebno sposoditi pravi nastavek, hidravliko ali izbijač na utež za ta namen.

ja sam vse rešitve s silo so zelo radikalne! Kitajske zadeve prepuščam tebi ;)
Produkt ga je ponujal pred nekaj časa za 1000€ +.

pa da nebomo zopet zašli, ponavadi ogret motor reši vse probleme :)
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: clio okvara sobe 1.5dci

Odgovor Napisal/-a Spula »

ridder napisal/-a:
joztom napisal/-a:Indukcijski grelci so po 400€ plus poštnina. Drugače pa si je potrebno sposoditi pravi nastavek, hidravliko ali izbijač na utež za ta namen.

ja sam vse rešitve s silo so zelo radikalne! Kitajske zadeve prepuščam tebi ;)
Produkt ga je ponujal pred nekaj časa za 1000€ +.

pa da nebomo zopet zašli, ponavadi ogret motor reši vse probleme :)
Misliš tak grelec katerega naslonič na kovino in jo segreje, lahko tudi do žarišča?
Ja ogret motor, enkrat sem motor od lancie phedra (enoprostorec) pred avtom na paleti laufal, pol pa hitr šobe vn "nabijat", ker notri pač ni placa :mrgreen:

@joztom: Ja hidravlika je super ampak, včasih tudi ona nemore, je potrebna utež in človeška roka :D

@jernejhorvat: Samo da si rešil :wink:
RenaultSport
Odgovori