lučka za airbag

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
drejc88
Prispevkov: 128
Pridružen: 11 Avg 2010, 17:56
Kraj: trbovlje

Odgovor Napisal/-a drejc88 »

no da malo obnovim temo.
napaka zrd katere gori lučka je znana, in ime ji je volanska navojnica :)
tako da mojstri če bi mi lahko kdo povedal približno ceno tele stvarce bi bil zelo vesel. po besedah mehanika pa naj bi bla to kr draga zadeva, in obstaja samo original renault. tako da mi bo probal nekje dobit rabljeno, ampak vseeno bi me kot že rečeno zanimala cena nove če jo ve kdo?
hvala in lp
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

clio = okoli 120€
laguna 2 = 160€

rabljene okol 40€
Uporabniški avatar
drejc88
Prispevkov: 128
Pridružen: 11 Avg 2010, 17:56
Kraj: trbovlje

Odgovor Napisal/-a drejc88 »

no še ni tok ku sm mislu da bo, fotra je pršla za peugeot 307=250€
mogoče veš za megane 2? (pozabu povedat da mam megana :oops: )
če jo pa kdo ne rab v avtu oz. ima 2 se pa lahko zmenmo za deal :)
lp drejc
Uporabniški avatar
hans
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Okt 2007, 19:01
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a hans »

Pozdravljeni, tudi na mojem scenicu 1.9 dci l.2007 se je prižgala lučka za airbag. Po prebiranju tem na forumu sem upal da je napaka na konektorjih pod sedežem, vendar je računalnik - tester pokazal napako ali na navojnici (180€) ali pa celo na voznikovem airbagu 480€). Sedaj pa vprašanje ali tester ne pokaže točne lokacije napake? Nebi pa rad da zamenjajo pol avomobila preden najdejo točno lokacijo napake. Aja pa še to napis check airbag se pojavlja predvsem takrat ko je zunaj zelo mrzlo, sedaj ko so temperature nad 0 teh težav ni. Na servisu so omenili da so te težave tudi povezane z zunanjo temperaturo. Ali je že kdo imel podobne težave?

LP
Uporabniški avatar
Patrik
Prispevkov: 253
Pridružen: 13 Maj 2007, 18:57
Kraj: Miklavž pri Mb

Odgovor Napisal/-a Patrik »

megane 2, leta 2007 me je prišlo okrog 200€. nova ovojnica + delo. pooblaščen servis.

kak izgleda napaka? ko sučeš volan najprej malo poka, čez čas oz. dosti mestne vožnje pa začne pokat nonstop + kluček za servis pri števcih. tako je blo pri meni
Slika
Uporabniški avatar
drejc88
Prispevkov: 128
Pridružen: 11 Avg 2010, 17:56
Kraj: trbovlje

Odgovor Napisal/-a drejc88 »

hans napisal/-a:Pozdravljeni, tudi na mojem scenicu 1.9 dci l.2007 se je prižgala lučka za airbag. Po prebiranju tem na forumu sem upal da je napaka na konektorjih pod sedežem, vendar je računalnik - tester pokazal napako ali na navojnici (180€) ali pa celo na voznikovem airbagu 480€). Sedaj pa vprašanje ali tester ne pokaže točne lokacije napake? Nebi pa rad da zamenjajo pol avomobila preden najdejo točno lokacijo napake. Aja pa še to napis check airbag se pojavlja predvsem takrat ko je zunaj zelo mrzlo, sedaj ko so temperature nad 0 teh težav ni. Na servisu so omenili da so te težave tudi povezane z zunanjo temperaturo. Ali je že kdo imel podobne težave?

LP
kolikor je meni znano bi moral tester pokazati točno lokacijo napake. tukaj nebi smelo bit "to ali pa mogoče to lahko pa je tudi to" tako da jst osebno se nebi sprjaznu s takšnim odgovorom serviserja(sploh ker je razlika v ceni med deleloma velika) razen če se boš tako zmenil da ti nekaj zamenjajo, če pa se izkaže da to ni vzrok težav pa del zamenjajo nazaj s starim in ne plačaš nič oz. ti vrnejo kupnino za tisti del. tudi tako se namreč da zmenit s kom (fotr se je za neko stvar)
kar se pa tiče temperature pa sam sicer nimam takšnih težav (men gori non-stop, display pa ne prikazuje nič) ampak mislim da tukaj bi pa lahko bila težava v kakšnem konektorju. kje pa bi lahko bila težava pa ne vem. lahko v konektorju v volanu, pod zicem, konektor na AB računalnik....pitaj boga, teh konektorjev je kar nekaj.
Patrik napisal/-a:megane 2, leta 2007 me je prišlo okrog 200€. nova ovojnica + delo. pooblaščen servis.

kak izgleda napaka? ko sučeš volan najprej malo poka, čez čas oz. dosti mestne vožnje pa začne pokat nonstop + kluček za servis pri števcih. tako je blo pri meni
aha hvala, sepravi cena 180€ najbrž drži ostalo je pa delo oz. bi lahko bilo še malce večji del cene delo glede na to da si bil na pooblaščenem.
ne pri meni nič ne poka volan (vrjetno se mi še ni zlomila tista plastika v volanu ki naj bi potem pokala-prebral v neki temi) pa tudi ključka pri števcih ni. pri meni non-stop gori air-bag lučka+service. nobenega obvestila, drugih lučk/simbolov nič. in tako je že kar nekaj km....

lp drejc
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

tester pokaže točno kaj je narobe, glede airbagov se pa res ne morejo zmotiti
ko ovojnica enkrat crkne se ne sliši nič več, pri meni je tako, zraven pa svetita lučka za airbag in servis, tester pa je pokazal da je za to kriva ovojnica (cena za Laguno 2 2001 je 163 € )

če pa ti sveti samo lučka za airbag je pa lahko kriv res kak senzor, preveri, malo jih premikaj, so pod sedeži, vsaj ti so ponavadi krivi za to opozorilo
Uporabniški avatar
leeon
Prispevkov: 13
Pridružen: 25 Jun 2011, 14:02

Re: lučka za airbag

Odgovor Napisal/-a leeon »

zdravo. da ne odpiram nove teme, obnavljam staro. tudi pri mojem meganu, letnik 2004, je potrebna menjava volanske navojnice. na pooblaščenem servisu pride 200 eur, skupaj z delom. pozna kdo kakšno cenejšo alternativo? mogoče nadomestni od konkurence? oz. kakšen dober popoldanec? hvala in lp, vasja
Odgovori