Vžig Laguna ll - čitalec kartice

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
zizek
Prispevkov: 662
Pridružen: 02 Mar 2007, 14:33
Kraj: Lendava-Trimlini

Vžig Laguna ll - čitalec kartice

Odgovor Napisal/-a zizek »

Včeraj sem opazil, da ko hočem zalaufat motor, moram stikalo držati tako dolgo dokler ne vžge. Pred tem pa sem samo stisnil stikalo in je sam zaganjač ustavil, ko je motor vžgal. Je mogoče kak rele ali kaj drugega? Hvala.
Uporabniški avatar
RobMayth
Prispevkov: 549
Pridružen: 28 Okt 2008, 10:11
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Odgovor Napisal/-a RobMayth »

Pri meni se je jeziček na čitalcu kartic odlomil in je bilo to krivo, preveri če radio dela, ko kartico potisneš na prvo stopnjo :wink:

Popravilo čitalca kartice pri Renault Laguni II je v tem primeru precej preprosto, saj samo zalepiš jeziček.
My penis is so polite, it stands up so girls have a place to sit down...
Uporabniški avatar
zizek
Prispevkov: 662
Pridružen: 02 Mar 2007, 14:33
Kraj: Lendava-Trimlini

vžig laguna

Odgovor Napisal/-a zizek »

Niti z rezervno kartico ne dela.Ja zdaj sem preveril in res na prvi stopnji ne dela radio.Kaj zdaj?
Uporabniški avatar
RobMayth
Prispevkov: 549
Pridružen: 28 Okt 2008, 10:11
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Odgovor Napisal/-a RobMayth »

Popravilo čitalca kartice pri Laguni:

pepelnik potegneš ven, potem pa višje še čitalec kartic. Ko ga odklopiš ga razstaviš, ker je s sponkami skupaj pritrjen ampak pazi da ti odlomljeni jeziček ne pade ven! Ko odstraniš vezje boš takoj videl kje je zlomljen pa ga s sekundnim lepilom samo nazaj zalepiš, počakaš da se posuši in ponoviš vajo v obratni smeri.....ampak počakaj malo dalje da se pošteno posuši.

Strošek: 1€ za sekundno lepilo, nov čitalec je pa okoli 100€ :wink:
My penis is so polite, it stands up so girls have a place to sit down...
dolenc
Prispevkov: 839
Pridružen: 25 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a dolenc »

Če ti ne bo uspelo zrihtat imam jaz enega rabljenega doma.
Uporabniški avatar
zizek
Prispevkov: 662
Pridružen: 02 Mar 2007, 14:33
Kraj: Lendava-Trimlini

vžig laguna

Odgovor Napisal/-a zizek »

Hvala za pomoč.Jutri zrihtam pa bom poročal.Ja nov čitalec pa je 180 eu.L.p.
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Re: vžig laguna

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

zizek napisal/-a:Hvala za pomoč.Jutri zrihtam pa bom poročal.Ja nov čitalec pa je 180 eu.L.p.
Ko je meni odletel čitalec sem plačal za drugega 80€, starega sem pa vrnil, da ga je porihtal in verjetno prodal naprej. ( meni osebno se ni dalo ukvarjat z čitalcem pa cel popoldan razdirat pa lepit platike pa nevem kaj ).
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
F3KO
Prispevkov: 152
Pridružen: 20 Jul 2008, 13:07

Re: vžig laguna

Odgovor Napisal/-a F3KO »

Tommy30 napisal/-a:
zizek napisal/-a:Hvala za pomoč.Jutri zrihtam pa bom poročal.Ja nov čitalec pa je 180 eu.L.p.
Ko je meni odletel čitalec sem plačal za drugega 80€, starega sem pa vrnil, da ga je porihtal in verjetno prodal naprej. ( meni osebno se ni dalo ukvarjat z čitalcem pa cel popoldan razdirat pa lepit platike pa nevem kaj ).
Zalepit ta jeziček, ki se je odlomil ti vzame max pol ure časa, če bi vse skupaj delal rigverc bi delal 1 uro, tagda ne bincat v temo, razen če si nesposoben bolj kot stara mama... :roll:
Uporabniški avatar
RobMayth
Prispevkov: 549
Pridružen: 28 Okt 2008, 10:11
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Re: vžig laguna

Odgovor Napisal/-a RobMayth »

F3KO napisal/-a:
Tommy30 napisal/-a:
zizek napisal/-a:Hvala za pomoč.Jutri zrihtam pa bom poročal.Ja nov čitalec pa je 180 eu.L.p.
Ko je meni odletel čitalec sem plačal za drugega 80€, starega sem pa vrnil, da ga je porihtal in verjetno prodal naprej. ( meni osebno se ni dalo ukvarjat z čitalcem pa cel popoldan razdirat pa lepit platike pa nevem kaj ).
Zalepit ta jeziček, ki se je odlomil ti vzame max pol ure časa, če bi vse skupaj delal rigverc bi delal 1 uro, tagda ne bincat v temo, razen če si nesposoben bolj kot stara mama... :roll:
x2 oprosti ampak se morem strinjat, pomojem maš pol ure dela če si desničar pa delaš z levo roko, drugače si v 10minutah fertik
My penis is so polite, it stands up so girls have a place to sit down...
Uporabniški avatar
zizek
Prispevkov: 662
Pridružen: 02 Mar 2007, 14:33
Kraj: Lendava-Trimlini

vžig laguna ll

Odgovor Napisal/-a zizek »

Če se da, bom popravil.Tak in tak 90% okvar sam popravim.
Uporabniški avatar
RobMayth
Prispevkov: 549
Pridružen: 28 Okt 2008, 10:11
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Odgovor Napisal/-a RobMayth »

Pa naj nekdo reče da Laguna ni zakon, ker četudi ne znaš, se polek tega avtomobila naučiš "šraufat" in popravljat stvari z lastnimi rokami 8)
My penis is so polite, it stands up so girls have a place to sit down...
Uporabniški avatar
vojko1962
Prispevkov: 179
Pridružen: 23 Maj 2006, 20:37

Odgovor Napisal/-a vojko1962 »

RobMayth napisal/-a:pepelnik potegneš ven, potem pa višje še čitalec kartic. Ko ga odklopiš ga razstaviš, ker je s sponkami skupaj pritrjen ampak pazi da ti odlomljeni jeziček ne pade ven! Ko odstraniš vezje boš takoj videl kje je zlomljen pa ga s sekundnim lepilom samo nazaj zalepiš, počakaš da se posuši in ponoviš vajo v obratni smeri.....ampak počakaj malo dalje da se pošteno posuši.

Strošek: 1€ za sekundno lepilo, nov čitalec je pa okoli 100€ :wink:
Samo s sekundnim je kar teško,saj pogosto ne prime na ABS plastiko.Potrebno je podložiti tam kjer lepiš.Sam sem že tudi lepil,podložil pa sem delček plastike z tablice zdravil.
Včasih vozim hit,včasih pa počas
Uporabniški avatar
RobMayth
Prispevkov: 549
Pridružen: 28 Okt 2008, 10:11
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Odgovor Napisal/-a RobMayth »

pri meni je primlo brez problema in še vedno drži pa nisem nič podlagal oz. kaj podobnega
My penis is so polite, it stands up so girls have a place to sit down...
Uporabniški avatar
F3KO
Prispevkov: 152
Pridružen: 20 Jul 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a F3KO »

jaz sem lepil taako, da sem z spajkalnikom odlomljen del zažgal tam gor kje se je odlomlo (mislim da razumete), pol pa še lahko malo ciankola daš prek...
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

F3KO napisal/-a:jaz sem lepil taako, da sem z spajkalnikom odlomljen del zažgal tam gor kje se je odlomlo (mislim da razumete), pol pa še lahko malo ciankola daš prek...
Sej pol se ne čudite zakaj renoji delujejo kot pač delujejo, ker vsak kar nekaj posvoje lepi, cini, žge plastiko itd.....
Če kaj pač crkne se zamenja z novo zadevo in to je to. Če že daš naprimer 20.000 € in več za novo laguno pol je verjetno še kak €€€€ ostane za vzdrževanje....če pa ni €€€€ pol se kupi clio storija za 7k€ in to je to.....
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Odgovori