xenon laguna 2

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: xenon laguna 2

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

Tudi pri meni je ista pesem z xenon lučmi, svetijo glih toliko da svetijo. Katastrofa. Pa tudi nevem kje je problem če so žarnice že tako slabe (imam že nove naročene) ali pa je dejansko problem v sami luči, mogoče tudi preveč zbledela plastika na lučeh?

Doma imamo še Cliota letnik 2009 z navadnimi lučmi in sveti 3x boljše :S
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
Scremer
Prispevkov: 25
Pridružen: 26 Sep 2008, 23:35

Re: xenon laguna 2

Odgovor Napisal/-a Scremer »

V ponedeljek dobim žarnice, tako da v naslednjih dneh sprobam in javim. Res upam da je problem samo v žarnicah.
Aktualni domači vozni park;
* Renault megane 1.6 16V 2000
* Alfa Romeo 156 1.6TS 2000
* Fiat stilo 1.9JTD 2004
* Renault scenic 1.9dCi 2002
* Renault Laguna 2.0dCi 2006
* Ford s-max 2.0TDCi 2010
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: xenon laguna 2

Odgovor Napisal/-a robertp »

Scremer napisal/-a:V ponedeljek dobim žarnice, tako da v naslednjih dneh sprobam in javim. Res upam da je problem samo v žarnicah.
Fantje, tudi sam sem opazil da Xenon ni več kar je bil. Potem sem zamenjal žarnici in uiii, spet je dan ponoči. Pa sem bil že na tem da menjam žaromete.

No potem pa majster prijavi, da nekje na 4 leta je pa potrebno zamenjati žarnico, ker ji svetilnost pada s časomm. Sedaj če so dnevne luči žarnica ne oddela toliko ur, pri vseskozi prižganih xenon žarometih (dnevne luči) pa je to kar nekaj ur...
Torej teorija da so žarnice isto dobre po 10 letih so :icecream:
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Scremer
Prispevkov: 25
Pridružen: 26 Sep 2008, 23:35

Re: xenon laguna 2

Odgovor Napisal/-a Scremer »

Jah... Meni se je eksperiment s kitajskimi žanicami povsem sfižil. Najprej namestim eno in po 15ih minutah matranja z natikanjem konektorja ugotovim da sta oba zatiča na žarnici polomljena. Ok, pač švoh plastika, vzamem drugo, namestim, 2-3minute vse priklopljeno in sprobam... Najprej pol minute utripa, pol počasi začne goret, ampak čim malo porukaš avto začne spet utripat. Ko sem potem primerjal kitajsko in philipsovo žarnico sem ugotovil da se slednja precej bolj trdno uleže v "konektor" in verjetno kitajska utripa zaradi slabega stika. Potem sem se še malo igral in sem sprobal vse žarnice izven luči in prišel do zaključka, da je poceni kitajc navaden pofl. Obe žarnici imata "luft" v konektorju in obe utripata čim se malo poruka avto. Da bo jasno žarnice in konektorja se med delovanjem nisem dotikal, tako da je bilo rukanje res nežno.

Na koncu mi je še tista cela žarnica padla na tla in obe sta bili neuporabni. Ena s počenim steklom, druga s polomljenimi zatiči. Sedaj sem obe lepo pospravil v smeti.

Vsem priporočam, da riskirajo tistih 60-80€ in kupijo osramovo ali philipsovo žarnico. Preko ebaya se da dobiti še ceneje. No name kitajcu se pa izognite. Jaz sem jih sicer kupil v slovenski spletni trgovini in imajo 8 mesecev garancije, ampak kaj ti to pomaga če ti potem vsaka nadomestna žarnica utripa. Še dobro da sem eno razbil tako, da ne bom več zapravljal časa s tem :) .

lp
Aktualni domači vozni park;
* Renault megane 1.6 16V 2000
* Alfa Romeo 156 1.6TS 2000
* Fiat stilo 1.9JTD 2004
* Renault scenic 1.9dCi 2002
* Renault Laguna 2.0dCi 2006
* Ford s-max 2.0TDCi 2010
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: xenon laguna 2

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

Jaz sem imel kitajske žarnice za 4€ komplet 1 leto, bile so z 6000k svetlobo. Ampak sem jih zdaj vseeno zamenjal z Philips Colormatch 5000k svetlobo in moram rečt, da te žarnice svetijo dosti boljše kot prej kitajske.
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
Odgovori